Letiště Ibiza (IBZ) | odlety, přílety, doprava

📌 Ibiza, Španělsko🕐 aktuální čas 01:34✈️ IATA kód IBZ
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online

Letiště Ibiza (IBZ) | © Amoklv - Dreamstime.com

Doprava z letiště Ibiza

Nejlepší varianta: Autobus

Nejlevnější alternativu, jak se dostat z letiště, představuje autobusová doprava. K dispozici jsou tyto linky:

 • Autobus č. 10 – spojuje letiště s centrem města. Cesta trvá 30 minut. Lístek si můžete koupit u řidiče za 93 Kč3.50 €. Autobus vyjíždí každých 30 minut mimo sezónu, během hlavní sezóny každých 15 minut. Autobusovou zastávku naleznete před terminálem.
 • Autobus č. 9 – doveze vás do města San José a turistického letoviska San Antonio. Cesta trvá 45 minut. Lístek si můžete koupit u řidiče za 107 Kč4 €. Autobusová zastávka se nachází před terminálem. Jízdní řád se mění v závislosti na sezóně.
 • Autobus č. 24 – nabízí přepravu mezi letištěm a turistickými středisky Santa Eulària a Cala Nova, pouze však v období od 23. května do 15. října. Lístek si můžete koupit u řidiče za 107 Kč4 €. Na stránkách autobusové společnosti můžete konzultovat jízdní řády, které se mění v závislosti na sezóně. 

Alternativní varianta: Taxi

Zastávku taxi najdete před letištním terminálem. Cesta do centra trvá cca 20 minut. Taxi jsou k dispozici na letišti 24 hodin. Za taxi zaplatíte kolem 400 Kč15 €. Ceny jsou vyšší mezi 21:00 a 7:00, o víkendech a svátcích. 

Uber

Na Ibize není k dispozici služba Uber.

  Terminály letiště Ibiza

  Letiště Ibiza má pouze jeden terminál, který je určen pro vnitrostátní i mezinárodní lety. V přízemí je umístěna příletová hala, v 1. patře odletová hala.

  Přestup na letišti Ibiza

  Minimální doba na přestup se liší u každé letecké společnosti. Letiště Ibiza se však poměrně malé a přehledné. Pro vnitrostátní lety se jako minimální doba uvádí 30-60 minut. Pro mezinárodní lety 1-3 hodiny.

  Spaní na letišti Ibiza

  Co čekat

  Služby cestujícím na letišti jsou poskytovány především v hlavní sezónu (květen – říjen). Na letišti naleznete řadu jídelních zařízení a obchodů, a to jak ve veřejném, tak i provozním prostoru letiště.

  Kde spát

  Letiště na Ibize je především sezónní letiště. Mimo hlavní sezónu (od listopadu do dubna) se proto v noci uzavírá. Pokud cestujete v tomto období, neočekávejte, že se budete moci vyspat na letišti.

  Ti cestující, kteří měli možnost zůstat přes noc na letišti, hodnotí celou zkušenost kladně. Terminál označili za čistý a tichý, který nabízí velké množství sedadel bez loketních opěrek.

  Služby na letišti Ibiza

  Wifi zdarma

  Na letišti Ibiza je k dispozici bezplatné Wi-Fi. Připojte se k síti „Airport Free Wifi“.

  V rámci Evropské unie můžete také čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek jako doma.

  Jídlo a pití

  Na letišti najdete pár barů, kaváren a restaurací, pouze kavárna a pekárna Santa Gloria je však otevřena 24 hodin denně (mimo hlavní sezónu je otevřena od 7:00 do 23:00).

  Úschovna zavazadel

  Letiště Ibiza nenabízí úschovnu zavazadel.

  Směnárna a bankomaty

  Na letišti jsou k dispozici bankomaty, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete v příletové hale. 

  Na letišti je k dispozici také směnárna Best and Fast Change, která se nachází v přízemí, v příletové hale. Je otevřena od 7:30 do 23:00.

  Letištní salónky

  Na španělském letišti můžete využít tento salonek:

  • Cap des Falco – provozní prostor letiště, 1. patro (u gatu 1). Salonek je otevřen od 6:00 do 1:30 (1. dubna – 31. října), a od 6:15 do 22:45 (1. listopadu – 31. března). Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 903 Kč33.90 €. Salonek umožňuje vstup na Priority Pass.

   Sprchy

   Sprchy nejsou k dispozici na letišti.

   Akční letenky na letiště Letiště Ibiza (IBZ)

   Další letiště v zemi Španělsko

   Komentáře