Letiště Tenerife South (TFS) | odlety, přílety, doprava

📌 Tenerife, Španělsko🕐 aktuální čas 04:32✈️ IATA kód TFS
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
  • Mezinárodní letiště Tenerife South je největší letiště na ostrově, od centra Santa Cruz de Tenerife je vzdálené 60 km.
  • Letiště operuje lety tradiční i lety nízkonákladových aerolinek. Z Prahy létá bez mezipřistání ČSA nebo Smartwings.

Letiště Tenerife South (TFS) | © Mariohagen - Dreamstime.com

Doprava z letiště Tenerife South

Nejlepší varianta: Autobus

Z letiště jezdí několik linek autobusů, které vás dopraví do několika destinací po ostrově.

  • Linka 111 vás za 249 Kč9.35 € dopraví do Santa Cruz během hodiny a půl. Z letiště autobus odjíždí každou půl hodinu mezi 6:30 a 21:00.
  • Linka 343 spojuje letiště Tenerife South s letištěm Tenerife North. Cesta trvá 50 minut a jízdenka stojí 258 Kč9.70 €.

Jízdenky se vždy kupují u řidiče autobusu.

Podrobnější rozpis linkových autobusů, které mají zastávku na letišti, naleznete na webových stránkách letiště. Naleznete tam i přibližné ceny jízdného do několika destinací po ostrově.

Alternativní varianta: Autopůjčovna

Pokud si ostrov chcete procestovat po svém, na letišti se nachází i několik poboček autopůjčoven: Avis, Cicar, Hertz nebo Europcar, apod. 

Webové stránky letiště obsahují vyhledávač výše zmíněných autopůjčoven, tudíž si můžete dopředu zamluvit auto dle termínu vaší cesty i s odhadem ceny a předejít tak zmatkům na letišti.

Uber z letiště

Uber na ostrově neoperuje. Jako alternativu můžete využít místní taxi služby.

Terminály letiště Tenerife South

Letiště má jeden dvoupodlažní terminál a 34 gatů.

Přestup na letišti Tenerife South

Letiště není příliš velké, tudíž doporučujeme dorazit na letiště dle pokynů vaší letecké společnosti. Na přestup je dobré vyhradit si aspoň hodinu.

Spaní na letišti Tenerife South

Co čekat

Letiště Tenerife South je největší letiště Kanárských ostrovů. Předně operuje lety z evropských destinací. Na letišti se nachází několik kaváren a občerstvení, které jsou, stejně jako letiště, otevřené nonstop.

Najdete zde i několik obchůdků jako GAP, Superdry, Sunglass Hut, obchod se suvenýry i  duty-free. K poslání pohlednic na poslední chvíli poslouží pobočka pošty v odletové hale.

Kde spát

Přespávání na letišti je možné. Doporučujeme přibalit spací pytel nebo podložku, jelikož lavičky se poměrně rychle zaplní, pokud nedorazíte na letiště s předstihem. Častá a hlasitá hlášení o letovém rozvrhu a jasné osvětlení by vás mohli rušit, proto doporučujeme i protihluková sluchátka a spací masku.

Pro nerušený spánek se v blízkosti letiště nachází několik hotelů. Ani jeden z hotelů bohužel nenabízí svoz z letiště.

Nejblíže se nachází Hotel Playa Sur Tenerife, vzdálený 3,5 km od letiště. Dále Santa Barbara Golf $ Ocean Club by Diamond Resorts a Vincci Tenerife Golf, oba hotely vzdálené zhruba 5 km od letiště.

Pro více možností ubytování v blízkosti letiště Tenerife South, navštivte  seznam na Tripadvisoru, kde můžete hotely seřadit dle ceny, vzdálenosti nebo popularity.

Wifi zdarma

Bezplatná a neomezená wifi je k dispozici, stačí se připojit na síť “AIRPORT FREE WIFI AENA”.

Jídlo a pití

Na letišti je několik gastro zařízení, které jsou otevřené nonstop. Cafe & Tapas se nachází v hale před odbavením. Druhou pobočku naleznete u gatů, stejně jako Café Ritazza. Ostatní občerstvení jsou otevřené dle letového rozpisu. Na letišti se také nachází několik automatů.

Úschovna zavazadel

Úschova zavazadel se na letišti nenachází.

Směnárny a bankomaty

Pro výběr hotovosti naleznete na letišti několik bankomatů a směnáren.

Global Exchange má na letišti dvě pobočky. Jednu naleznete v příletové hale a je otevřená denně od 5:30 do 21:30. Druhou v hale odletové, která je otevřená od 9:00 do 23:00.

Na letišti také naleznete pobočku Caixabank, která se nachází v příletové hale.

Letištní salonky

Na letišti naleznete salonek Sala Montana Roja. Vstup do salonku je možné zakoupit přímo na místě, vstup je možný i díky přeplacenému členství.

Sprchy

Sprchy nejsou na letišti k dispozici.

Akční letenky na letiště Letiště Tenerife South (TFS)

Další letiště v zemi Španělsko

Komentáře