Letiště Norimberk (NUE)

Německo Norimberk, Německo
Aktuální čas Aktuální čas: 21:48
IATA kód NUE

Letiště Norimberk (NUE) | © Jdanne | Dreamstime.com

Doprava z letiště Norimberk

Nejlepší varianta: Vlakem U-Bahn (linka U2)

Nejrychlejší a výhodná možnost dopravy z letiště na hlavní nádraží (Nürnberg Hauptbahnhof) nebo do starého města je využití vlaku U-Bahn; linka U2.

Z hlavního nádraží se na letiště můžete dostat za pouhých 12 minut. Linka jezdí až 6krát za hodinu se začátkem kolem 04:00 a koncem půl hodiny po půlnoci.

Pro tuto jízdu budete potřebovat jízdenku v tarifní zóně A (Preisstufe A), která vás vyjde na 71 Kč€3. S jízdenkou lze projet celých 90 minut s možností neomezených přestupů. Zakoupit si ji lze v místních prodejních automatech.

Alternativní varianta: Dálkové autobusy, taxi služba

Pro převoz z letiště do centra města můžete využít některé dálkové autobusy, například FlixbusRegioJet. Cesta s nimi potrvá přibližných 15-20 minut.

Taxi služba vás do města sveze za orientačních 15 minut. Cesta by se měla pohybovat kolem 476 Kč€20.

Pokud budete cestovat autem, jízda pro vás bude snadná. Letiště se nachází v blízkosti důležité dálnice a dopravní cesty Autobahn A3. Z letiště je též možné do města odejít pěšky nebo dokonce i na kole díky pruhům vyhrazeným pro cyklisty.

Uber z letiště Norimberk

Služba Uber ve městě Norimberk k dispozici není.

Terminály letiště Norimberk

Letiště Norimberk má jeden terminál. Ten je rozdělen na přízemí a první patro. Letiště má k dispozici celkem tři parkovací domy a parkovací prostory pro krátkodobé i dlouhodobé parkování.

V přízemí je prostor pro přílety a odlety. Odlety jsou rozděleny do dvou oblastí – 1 a 2. Za nimi jsou odletové brány A01-A73.

Dále zde naleznete oddělení Celní kontrola, směnárnu, informační pult společně s prodejem letenek a několik restauračních a kavárenských zařízení.

Informační pult je otevřen od 06:00 do 23:00 a lze si zde mimo jiné vytisknout fotografie, poslat fax a mnoho dalšího.

První patro pokračuje dalšími odletovými branami, obchodem Duty Free, salonkem, restauračními a kavárenskými provozovnami, tzv. tichou místností, prostorem vyhrazeným pro hraní dětí, hotelovou restaurací a konferenčním centrem.

Přestup na letišti Norimberk

V případě přestupu na místním letišti byste již před svým prvním letem měli obdržet přestupní kartu. Pokud se tak nestane, je nutné tak učinit po přistání v Norimberku.

S kartou poté přímo zamíříte ke své odletové bráně. Vaše zavazadlo je automaticky převezeno k dalšímu letadlu a naloženo.

Spaní na letišti Norimberk

Co čekat

Letiště je otevřené 24 hodin denně.

Bezdrátové wifi připojení letiště nabízí.

Kde spát

Pokud vám nevadí a preferujete letištní odpočinek a spánek, můžete tak učinit na místních sedačkách nebo si přineste spacák a podložku a můžete spát na zemi. Ve všech případech mějte u sebe letenku, letištní kontrola nocležníky obchází.

Špunty do uší nebo sluchátka jistě také oceníte.

V případě potřeby většího komforty můžete využít letištní hotel nebo některý v Norimberku nabízený.

Služby na letišti Norimberk

Wifi zdarma

Neomezené a zdarma připojení zde cestující mohou čerpat. Postačí si na svém elektronickém zařízení vyhledat síť „Telekom“, připojit se a můžete začít surfovat.

Jídlo a pití

Letiště pro návštěvníky nabízí řadu restauračních a kavárenských provozoven.

Úschovna zavazadel

Zavazadla si lze uschovat v boxech, které jsou situovány v parkovacích prostorech P1.

Ceny za úschovu po dobu 24 hodin:

Směnárny a bankomaty

Společnost Reisebank na letišti poskytuje směnárenské služby. Směnárna je umístěna v oblasti příletů. Od pondělí do pátku je otevřena od 05:45 do 20:00, o víkendu od 07:45 do 16:00.

Bankomaty jsou na letišti dostupné.

Letištní salonky

Dürer Lounge

Salonek nacházející se v přízemí u odletové brány A09. Vstupné si zajistíte členským programem nebo zaplacením vstupného na letišti. Salonek je otevřen denně od 06:00 do 23:00.

Pokud je v salonku dostupné místo, vstupné ve výši 393 Kč€16.50 je možné zaplatit u Informačního pultu. Zde vám vydají voucher, který uplatníte u vstupu.

Sprchy

Možnost využití sprchy letiště nenabízí.

Další letiště v zemi Německo


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.