Letiště Norimberk (NUE) | odlety, přílety, doprava

📌 Norimberk, Německo🕐 aktuální čas 03:34✈️ IATA kód NUE
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Mezinárodní letiště Norimberk je druhé nejrušnější bavorské letiště (hned po Mnichově). Celkově je desáté nejrušnější v celém Německu. Nachází se asi 5 km severně od centra města.
 • Letiště poskytuje zázemí jak pro mezinárodní linky, tak i pro vnitrostátní. Létá sem například Eurowings, Lufthansa, Ryanair nebo Wizz Air.
 • Ve vzdálenosti 29 km od letiště je situováno regionální letiště Herzogenaurach. Mezinárodní letiště Mnichov je poté dalším nejbližším od norimberského a to ve vzdálenosti 159 km.

Letiště Norimberk (NUE) | © Jdanne | Dreamstime.com

Doprava z letiště Norimberk

Nejlepší varianta: Vlakem U-Bahn (linka U2)

Nejrychlejší a výhodná možnost dopravy z letiště na hlavní nádraží (Nürnberg Hauptbahnhof) nebo do starého města je využití vlaku U-Bahn; linka U2.

Z hlavního nádraží se na letiště můžete dostat za pouhých 12 minut. Linka jezdí až 6krát za hodinu se začátkem kolem 04:00 a koncem půl hodiny po půlnoci.

Pro tuto jízdu budete potřebovat jízdenku v tarifní zóně A (Preisstufe A), která vás vyjde na 80 Kč3 €. S jízdenkou lze projet celých 90 minut s možností neomezených přestupů. Zakoupit si ji lze v místních prodejních automatech.

Alternativní varianta: Dálkové autobusy, taxi služba

Pro převoz z letiště do centra města můžete využít některé dálkové autobusy, například FlixbusRegioJet. Cesta s nimi potrvá přibližných 15-20 minut.

Taxi služba vás do města sveze za orientačních 15 minut. Cesta by se měla pohybovat kolem 533 Kč20 €.

Pokud budete cestovat autem, jízda pro vás bude snadná. Letiště se nachází v blízkosti důležité dálnice a dopravní cesty Autobahn A3. Z letiště je též možné do města odejít pěšky nebo dokonce i na kole díky pruhům vyhrazeným pro cyklisty.

Uber z letiště Norimberk

Služba Uber ve městě Norimberk k dispozici není.

Terminály letiště Norimberk

Letiště Norimberk má jeden terminál. Ten je rozdělen na přízemí a první patro. Letiště má k dispozici celkem tři parkovací domy a parkovací prostory pro krátkodobé i dlouhodobé parkování.

V přízemí je prostor pro přílety a odlety. Odlety jsou rozděleny do dvou oblastí – 1 a 2. Za nimi jsou odletové brány A01-A73.

Dále zde naleznete oddělení Celní kontrola, směnárnu, informační pult společně s prodejem letenek a několik restauračních a kavárenských zařízení.

Informační pult je otevřen od 06:00 do 23:00 a lze si zde mimo jiné vytisknout fotografie, poslat fax a mnoho dalšího.

První patro pokračuje dalšími odletovými branami, obchodem Duty Free, salonkem, restauračními a kavárenskými provozovnami, tzv. tichou místností, prostorem vyhrazeným pro hraní dětí, hotelovou restaurací a konferenčním centrem.

Přestup na letišti Norimberk

V případě přestupu na místním letišti byste již před svým prvním letem měli obdržet přestupní kartu. Pokud se tak nestane, je nutné tak učinit po přistání v Norimberku.

S kartou poté přímo zamíříte ke své odletové bráně. Vaše zavazadlo je automaticky převezeno k dalšímu letadlu a naloženo.

Spaní na letišti Norimberk

Co čekat

Letiště je otevřené 24 hodin denně.

Bezdrátové wifi připojení letiště nabízí.

Kde spát

Pokud vám nevadí a preferujete letištní odpočinek a spánek, můžete tak učinit na místních sedačkách nebo si přineste spacák a podložku a můžete spát na zemi. Ve všech případech mějte u sebe letenku, letištní kontrola nocležníky obchází.

Špunty do uší nebo sluchátka jistě také oceníte.

V případě potřeby většího komforty můžete využít letištní hotel nebo některý v Norimberku nabízený.

 • Mövenpick Hotel – Hotel nacházející se 50 metrů od terminálu. V nabídce jsou i denní pokoje, avšak v závislosti na dostupnosti. Ty lze využít od 09:00 do 17:00.
 • Hotel Alpha – Hotel vzdálený 2 km od letiště. Transfer se z letiště neposkytuje.

Služby na letišti Norimberk

Wifi zdarma

Neomezené a zdarma připojení zde cestující mohou čerpat. Postačí si na svém elektronickém zařízení vyhledat síť „Telekom“, připojit se a můžete začít surfovat.

Jídlo a pití

Letiště pro návštěvníky nabízí řadu restauračních a kavárenských provozoven.

 • Brezel Fritz – Denní nabídka preclíků a sendvičů je k zakoupení od 10:00 do 19:00.
 • Restaurace Mövenpick – Moderní a stylová restaurace nabízí středomořský bufet, tradiční švýcarské pokrmy, nedělní brunch nebo také večeři při svíčkách.
 • Terminal 90 – zařízení kombinující dvě restaurace, kavárnu a salonek. Gastronomie vysoké úrovně promění váš zážitek z cestování.
 • Espresso Bar a Zigolini Bar – Bary umístěné v odletové a příletové oblasti s otevírací dobou od 07:00 do 22:00.
 • Pekárna Kalchreuther Bäcker – Čerstvé pečivo a mnoho dalšího k nalezení v odletové části.
 • Coffee Fellows – Kavárna situována v Odletové hale 2 se začátkem provozu v 09:00 a koncem v 18:00.
 • Marché Mövenpick Sandwich Manufaktur
 • Supermarket REWE – Pro rychlé zakoupení potravin a nápojů otevřen denně od 05:00 do půlnoci v odletové části.
 • McDonald’s – Známý řetězec dostupný denně od 06:00 do 05:00.

Úschovna zavazadel

Zavazadla si lze uschovat v boxech, které jsou situovány v parkovacích prostorech P1.

Ceny za úschovu po dobu 24 hodin:

Směnárny a bankomaty

Společnost Reisebank na letišti poskytuje směnárenské služby. Směnárna je umístěna v oblasti příletů. Od pondělí do pátku je otevřena od 05:45 do 20:00, o víkendu od 07:45 do 16:00.

Bankomaty jsou na letišti dostupné.

Letištní salonky

Dürer Lounge

Salonek nacházející se v přízemí u odletové brány A09. Vstupné si zajistíte členským programem nebo zaplacením vstupného na letišti. Salonek je otevřen denně od 06:00 do 23:00.

Pokud je v salonku dostupné místo, vstupné ve výši 440 Kč16.50 € je možné zaplatit u Informačního pultu. Zde vám vydají voucher, který uplatníte u vstupu.

Sprchy

Možnost využití sprchy letiště nenabízí.

Akční letenky na letiště Letiště Norimberk (NUE)

  Další letiště v zemi Německo

  Komentáře