Letiště Dublin (DUB)

Irsko Dublin, Irsko
Aktuální čas Aktuální čas: 18:34
IATA kód DUB

Letiště Dublin (DUB) | © Victor Vega | Dreamstime.com

Doprava z letiště Dublin

Nejlepší varianta: Autobusem Aircoach do centra Dublinu

Autobusová společnost Aircoach nabízí linku 700 pomocí které se pohodlně dostanete z letiště do centra Dublinu za 30 minut. Své služby nabízí 24 hodin denně. Mezi časy 3:25 a 23:55 odjíždí autobus každých 15 minut a mimo tyto časy každých 30 minut.

Zastávky Aircoach se nachází před oběma terminály a jsou viditelně označené. Za lístek zaplatíte 167 Kč€7 a zakoupit jej můžete přímo na zastávce od zaměstnanců společnosti Aircoach.

Na letišti operuje také společnost Airlink – do centra jezdí linky 747 a 757. Linka 747 odjíždí mezi časy 6:00 a 00:30. Linka 757 pak mezi časy 5:00 a 00:25.

Časy odjezdů se liší v neděli a o svátcích. Autobusy odjíždí každých 10-15 minut a zastávky společnosti se nachází před oběma terminály. Cena za lístek je 143 Kč€6 a lze ho zakoupit v automatu před terminálem.

Alternativní varianta: Taxi do centra Dublinu

Vyplatí se, pokud cestuje více lidí s mnoha zavazadly. Cena za cestu do centra se pohybuje od 476 Kč€20 do 714 Kč€30 (v nočních hodinách a o svátcích může být vyšší).

Taxi jsou k dispozici venku před terminály a cesta do centra trvá mezi 25 až 45 minutami.

Uber z letiště

Cena Uberem do centra se pohybuje mezi 952 Kč€401 238 Kč€52.

Terminály letiště Dublin

Na letišti Dublin se nachází dva terminály a jsou označené T1 a T2.

Z  T1 odlétá více společností než z T2 a jsou to například společnosti Ryanair, Air France nebo Lufthansa. Z terminálu 2 odlétají například společnosti Delta nebo Emirates.

Přestup na letišti Dublin

Na přestup by vám mělo stačit 90 minut. Mezi terminály se pohodlně dostanete pěšky. Oblast odletů v T1 je propojena chodbou s oblastí příletů v T2.

Mezi terminály se můžete pohybovat i venkovní cestou, která vám zabere jen 2 minuty a je zřetelně označena.

Spaní na letišti Dublin

Co čekat

Letiště v Dublinu se skládá ze dvou terminálů. Terminály jsou propojené a lze se mezi nimi pohybovat pohodlně pěšky. Letiště je otevřené 24 hodin denně.

Kde spát

Ke spaní je vhodná oblast před bezpečnostní prohlídkou, protože jsou zde sedačky bez opěrek. S menším pohodlím však lze využít i sedačky za bezpečnostní prohlídkou. V terminálu 1 za bezpečnostní prohlídkou hledejte odletové brány 301-307 nebo 333-335, protože právě v jejich oblasti se nacházejí pohodlné sedačky.

Další místa vhodná ke spánku se nachází v blízkosti kaváren a restaurací, které na noc zavírají (např. Oak Cafe, terminál 2). Spát můžete i na sedačkách v McDonaldu nacházejícím se v terminálu 1, tato restaurace má navíc otevřeno 24 hodin.

V oblasti za bezpečnostní prohlídkou se nachází zóna pro odpočinek s měkkými sedadly a buňkami pro spaní. V terminálu 1 najděte kavárnu Starbucks v blízkosti které se nachází eskalátor vedoucí k dalším restauracím – od něj napravo se nachází odpočinková zóna. V nočních hodinách je však uzavřená. Otevírá se poté, co je otevřena bezpečnostní kontrola, tj. v 3:30.

Letištní personál je vůči přespávajícím cestujícím tolerantní. Na letišti je v noci chladno, takže je dobré mít přibalenou deku a teplý svetr nebo mikinu. Pro klidnější spánek si můžete přibalit i něco na zakrytí očí a špunty do uší.

Služby na letišti Dublin

Wifi zdarma

Bezplatná wifi je k dispozici neomezeně a její název je Dublin Airport Free WiFi, případně použijte připojení s názvem eircom. Wifi lze používat bez registrace. 

Jídlo a pití

AMT Coffee a McDonald’s mají otevřeno 24 hodin denně. AMT Coffee najdete v terminálu 1 v oblasti příletů, McDonald’s se nachází v terminálu 1 v oblasti odletů před bezpečnostní prohlídkou.

V terminálu 1 i 2 naleznete restaurace Burger King (otevřeny 4:00-20:30). Kavárnu Starbucks naleznete v terminálu 1 v oblasti odletů za bezpečnostní prohlídkou (otevřena 4:00-21:00). Supermarket Spar naleznete v terminálu 2 v oblasti příletů, otevřen od 5:00 do 23:00.

Úschovna zavazadel

Společnost Excess Baggage nabízí služby pro úschovu zavazadel. Cena za jedno zavazadlo se odvíjí od úložní doby: až 4 hodiny za 167 Kč€7, až 24 hodin za 298 Kč€12.50, až 48 hodin za 476 Kč€20. Úschovna se nachází v terminálu 1 v oblasti příletů a je otevřena od 5:00 do 23:00.

Směnárny a bankomaty

Na letišti se nachází několik bankomatů v oblasti před i za bezpečnostní prohlídkou. Směnáren se nacházé na letišti několik. V terminálu 1: v příletové hale (otevřena od 5:30 do půlnoci) nebo v odletové hale (otevřena od 5:30 do 22:00). V terminálu 2: v blízkosti check-in (otevřena od 4:30 do 19:00).

Letištní salonky

Na letišti se nachází celkem tři letištní salonky.

T1 Lounge: Nachází se na druhém podlaží terminálu 1 poblíž bezpečnostní oblasti. Je otevřen každý den od 4:00 do 21:30. V salonku se lze obsloužit něčím malým k jídlu nebo nápojem a je zde k dispozici wifi i sprcha. Pokud není kapacita salonku naplněna, zaplatíte u vchodu za vstup 690 Kč€29. Pro vstup lze využít i předplacené členství Priority Pass.

T2 Lounge: Nachází se v terminálu 2 na stejném patře jako odletové brány č. 400 a dále. Je otevřen každý den od 5:00 do 19:00. V salonku se lze obsloužit něčím malým k jídlu nebo nápojem a je zde k dispozici wifi. Pokud není kapacita salonku naplněna, zaplatíte u vchodu za vstup 690 Kč€29. Pro vstup lze využít i předplacené členství Priority Pass.

51st & Green Lounge: Nachází se v terminálu 2 za odletovými branami sloužícími pro lety do USA (č. 405 a 406). Otevírací doba se odvíjí od prvního a posledního letu do USA. V tomto salonku lze zůstat maximálně 3 hodiny. Kromě běžných služeb je zde k dispozici sprcha. Cena za osobu při objednání online je 833 Kč€35, na místě zaplatíte 928 Kč€39.

Sprchy

Na letišti nejsou sprchy k dispozici.

Akční letenky na Letiště Dublin (DUB)

Další letiště v zemi Irsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.