Letiště Atlanta (ATL) | odlety, přílety, doprava

📌 Atlanta, USA🕐 aktuální čas 23:08✈️ IATA kód ATL
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Letiště Atlanta, také známo jako Letiště Hartsfield – Jackson, se nachází 11 km od centra Atlanty.
 • Svou hlavní základnu zde má dopravce Delta Air Lines. Přímý spoj do Atlanty nabízí aerolinky LufthansaFrankfurtu či Delta Air LinesMnichova.
 • Již od roku 1999 se drží na prvních pozicích mezi největšími letišťmi světa v počtu odbavených pasažérů.

Letiště Atlanta (ATL) | © Sean Pavone - Dreamstime.com

Doprava z letiště Atlanta

Nejlepší varianta: Metro

Nejlepším spojením do centra Atlanty je metro městského systému MARTA. Na letiště zajíždějí dvě linky – Red a Gold. Obě mají shodnou trasu do centra a vyjíždějí každých 10 minut, čili interval je pouhých 5 minut. Metro jezdí mezi 4:45 až 1:00.

Cesta do centra trvá přibližně 15 minut a zaplatíte za ní 58 Kč2.50 $. Nejprve si však musíte zakoupit znovudobíjecí Breeze Card za 47 Kč2 $, která je k dostání ve všech stanicích metra.

Stanici metra naleznete uprostřed domácího terminálu. Dostanete se zde zdarma letištním vlakem nebo kyvadlovým autobusem.

Alternativní varianta: Autobus

Z mezinárodního terminálu vyjíždí autobus č. 191 městského systému MARTA. Nejede přímo do centra, ale zastavuje u okresního soudu. Autobusy jezdí mezi 5:00 až 1:00 každých 40 minut. Cesta k soudu zabere necelou hodinu. Cena je stejná jako při využití metra.

Uber z letiště

Při využití služby Uber začíná cena na 345 Kč14.79 $.

Terminály letiště Atlanta

Letiště Atlanta se skládá ze dvou terminálů. Mezinárodní terminál je tvořen hlavní budovou a halou EF. Domácí terminál se skládá z hlavní budovy, kde se nachází odbavovací přepážky a výdej zavazadel, a pěti dalších hal, které se označují písmeny T, A, B, CD.

Přestup na letišti Atlanta

Ačkoliv se jedná o jedno z nejvytíženějších letišť světa, nemusíte se případného přestupu bát. Letiště je velmi přehledné a řešené velmi důmyslně.

Terminály a haly jsou vzájemně spojeny pojízdnými chodníky a automatizovaným podzemním vlakem, který vyjíždí každé cca 2-4 minuty. Cesta z jednoho konce letiště na druhý trvá přibližně 15 minut, vlak jezdí nonstop.

Pro přestup na vnitrostátní let počítejte s rezervou 45 minut, v rámci mezinárodního přestupu alespoň 55 minut. I při mezinárodním přestupu je nutné vyzvednout zavazadla, projít kontrolou a znovu se odbavit. Z tohoto důvodu je potřeba mít vyřízené cestovní povolení ESTA.

Spaní na letišti Atlanta

Co čekat

Atlantské letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o velké a vytížené letiště, které je i v noci velmi rušné. Zdejší personál se k nocujícím pasažérům chová ohleduplně.

Kde spát

Nejlepší lokality pro přespání jsou v hale E, F a v budově mezinárodního terminálu. Nacházejí se zde pohodlné sedadla a křesla, která se dají přisunout k sobě.

Domácí terminál a jeho haly nabízejí také pár vhodných míst k přespání, ačkoliv ve větší míře jsou zde sedadla s pevnými opěrkami. Prostor pokrytý kobercem naleznete mezi halou A a B, mezipatro haly D pak nabízí židle, ze kterých si můžete přisunutím udělat postel.

Cestující si často stěžují na hluk, chlad a jasná světla i v nočních hodinách. Ve veřejné části letiště však často narazíte na spící bezdomovce. Tyto rušivé prvky zde fungují zřejmě i kvůli nim.

Služby na letišti Atlanta

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma bez omezení. Stačí se připojit k “ATL Free Wi-Fi”.

Jídlo a pití

Na letišti naleznete velké množství kaváren, barů, bister i restaurací. Následující podniky mají nonstop otevírací dobu: Gordon Biersch (Hala A), Ihop Express (Hala C), Subway (Hala T).

Supermarket ZMarket se nachází v hale A a má otevřeno 24 hodin denně. Pitnou vodu si můžete zdarma načerpat u každého WC.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank naleznete v hojném počtu po celém letišti. Směnárny mají pobočky ve všech halách. Jejich otevírací doba se různí, pouze směnárna v hale F má otevřeno nonstop.

Letištní salonky

  The Club at ATL naleznete na mezinárodním terminále (Hala F). Otevřeno má denně mezi 6:00 až 22:30. Vstupovat lze pomocí Lounge Pass a Priority Pass nebo za jednorázové vstupné 933 Kč40 $.

  Salonek je vybaven klimatizací, wifi připojením, TV a sprchami. K dispozici jsou alkoholické a nealkoholické nápoje a denní tisk.

  Dále se na letišti, respektive na domácím terminále, nachází několik salonků dopravců American Airlines, Delta Air LinesUnited Airlines. Jsou vyhrazeny pouze pro pasažéry letící s těmito aerolinkami.

  Sprchy

  Sprchy se nachází pouze v letištním salonku The Club at ATL.

  Akční letenky na letiště Letiště Atlanta (ATL)

  Další letiště v zemi USA

  Komentáře