Letiště Dalaman (DLM) | odlety, přílety, doprava

📌 Dalaman, Turecko🕐 aktuální čas 22:46✈️ IATA kód DLM
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
  • Letiště Dalaman se nachází ve vzdálenosti 5,5 km od centra města Dalaman.
  • Slouží zejména sezónním a charterovým letům. Celoroční linky fungují pouze v rámci Turecka. Nejbližší spoje nabízí LaudaVídně, RyanairBratislavy či SunExpressBerlína.
  • Jedná se o jedno ze tří letišť sloužící oblasti jihozápadního Turecka.

Letiště Dalaman (DLM) | © Olgavolodina - Dreamstime.com

Doprava z letiště Dalaman

Nejlepší varianta: Shuttle

Kyvadlové autobusy společnosti Havas vás dovezou do letovisek Marmaris a Fethiye. Odjezdy pokrývají téměř všechny lety, jezdí přibližně mezi 5:00 až půlnocí. Cesta do Marmaris zabere 90 minut a stojí 101 Kč25 ₺, do Fethiye se dostanete za hodinu a zaplatíte 93 Kč23 ₺. Jízdenky zakoupíte u řidiče nebo ve stánku před nástupem do autobusu. Jízdní řád naleznete zde.

Alternativní varianta: Taxi

Taxi parkují před budovou letiště 24 hodin denně. Do Fethiye vás svezou za 810 Kč200 ₺, do Marmaris za 1 215 Kč300 ₺.

Uber z letiště

Služba Uber není v této lokalitě k dispozici.

Terminály letiště Dalaman

Letiště se skládá ze dvou terminálů:

Přestup na letišti Dalaman

Terminály se nacházejí blízko u sebe a jsou dostupné pěšky. Pro případný přestup si rezervujte alespoň 60 minut.

Spaní na letišti Dalaman

Co čekat

Dalamanské letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o menší letiště, které bývá rušné pouze v letní sezóně. Po zbývající část roku jsou obsluhovány pouze vnitrostátní lety, letiště je tak velmi klidné a tiché i přes den.

Přečkat noc vám jistě pomůže dostupná wifi síť a některé podniky a služby, které jsou otevřeny nonstop. Zdejší personál nemá s nocujícími pasažéry problém.

Kde spát

Všechna sedadla jsou dřevěná a pro spaní velmi nepohodlná. Jejich počet neodpovídá množství cestujících. Připravte se i na chybějící toaletní papír a utěrky na toaletách.

Služby na letišti Dalaman

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma po dobu 240 minut. Název sítě je “DLM free Wi-Fi”.

Jídlo a pití

Na letišti si zajisté vyberete z dostatečného množství podniků, avšak připravte se na opravdu vysoké ceny. Nachází se zde Café Turka, Burger King, KFC, Dutch Fries, McDonald’s či Subway, některé z nich jsou otevřeny nonstop. Mezinárodní terminál nabízí i jeden menší obchod s potravinami – Mini Market.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou umístěny v příletové i odletové části a u parkoviště. Směnárny fungují na mezinárodním terminále a jsou otevřeny nonstop.

Letištní salonky

CIP Lounge se nachází na mezinárodním terminále ve 3. patře. Otevřeno je 24 hodin denně, avšak v zimním období může být otevírací doba zkrácena. Vstupovat lze pomocí Lounge Pass nebo za jednorázový poplatek ve výši 799 Kč30 €. Salonek je vybaven klimatizací, wifi připojením a televizorem. K dispozici jsou alkoholické a nealkoholické nápoje, denní tisk a dokonce i odpočinková zóna.

Sprchy

Nejsou k dispozici.

Akční letenky na letiště Letiště Dalaman (DLM)

    Další letiště v zemi Turecko

    Komentáře