Jet2.com | zavazadla, letenky, kontakt

Stát Domovem je Velká Británie
IATA kód aerolinky LS
ICAO kód aerolinky EXS

Jet2.com | © Andrew David Periam | Dreamstime.com

Letenky Jet2.com

Letecká společnost Jet2.com byla založena v roce 1983 pod názvem Channel Express. Jako Jet2.com vystupuje od roku 2003. Hlavní základna se nachází na letišti Leeds.

Jet2.com je nízkonákladovým dopravcem, který se v žebříčku 200 nejlevnějších aerolinek světa umístil přibližně v polovině, konkrétně na 108. místě. Létá do 81 destinací ve 23 státech. Soustředí se převážně na lety do evropských metropolí a přímořských letovisek. Několik dálkových linek vede do Severní Ameriky.

Agentura Skytrax řadí Jet2.com mezi tříhvězdičkové dopravce. Průměrné stáří flotily dosahuje 13,5 let (údaj z července 2020).

Jet2.com Praha

Jet2.com je pro Prahu poměrně důležitým dopravcem, neboť zde provozuje šest pravidelných linek: 2x týdně létá do Birminghamu, East Midlands, Leeds, NewcastleGlasgow. Až 4 odlety týdně jsou vypravovány do Manchesteru.

Z okolních zemí obsluhuje dopravce letiště Krakov, Vídeň, Salzburg či Norimberk.

Jet2.com check-in 2024

On-line check-in

Online odbavení je k dispozici s předstihem až 28 dní na stránkách dopravce. Je potřeba zadat jméno pasažéra, odletové letiště a kód rezervace.

Check-in lze absolvovat i v mobilní aplikaci Jet2.com.

Oblíbené sedadlo si můžete vybrat za cenu od 192 Kč£7. Pokud se rozhodnete za místo k sezení neplatit, systém vám automaticky jedno přidělí.

Odbavení u přepážky

Přepážky na letišti se otevírají obvykle 2 až 3 hodiny před plánovaným odletem. Odbavení je zpoplatněno částkou 329 Kč£12.

Zavazadla Jet2.com 2024: Rozměry, váha a limit

Příruční / kabinové zavazadlo

Cestující si s sebou mohou na palubu vzít jedno klasické příruční zavazadlojeden menší osobní předmět jako je kabelka či taška s notebookem.

Cestovní třída Počet kusů Maximální rozměry Váhový limit
Všechny 1 56 × 45 × 25 cm 10 kg

Odbavené zavazadlo

Odbavené zavazadlo není zahrnuto v ceně letenky, vždy si jej musíte přikoupit. Poplatek za zavazadlo o hmotnosti 22 kg se liší dle délky letu a ročního období, v případě spoje z Prahy do Velké Británie za zavazadlo zaplatíte přibližně 645 Kč£23.50. Celkem si můžete rezervovat až 3 kusy zavazadel.

Součet tří stran odbaveného zavazadla nesmí přesáhnout 158 cm.

Cestovní třída Počet kusů Váhový limit
Všechny 0 (nutno dokoupit) 22 kg

Jet2.com kontakt

Jet2.com zastupuje v České republice společnost Globair. Kontaktovat ji můžete na emailem: jet2@globair.cz či telefonicky: +420 234 723 272. Linka je dostupná v pracovní dny od 9:00 do 17:00.

Dopravce je k dispozici i na Messengeru.

Jet2.com kompenzace za zpožděný let

Pokud váš let měl zpoždění nebo byl úplně zrušen, měli byste mít nárok na kompenzaci. Před odesláním formuláře na stránkách dopravce si pečlivě prostudujte náš článek s návodem, jak správně o tyto kompenzace žádat. Za odeslání formuláře nic neplatíte, vše je zdarma a je vždy výhodnější o svůj nárok požádat.

Recenze Jet2.com 2024

Letěli jste se společností Jet2.com Jak jste byli spokojeni s kvalitou nabízených služeb? Co se vám líbilo a co naopak ne? Podělte se s námi o své zkušenosti do komentářů. Děkujeme.

Jet2.com

💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.