Letiště Honolulu (HNL)

USA Honolulu, USA
Aktuální čas Aktuální čas: 06:07
IATA kód HNL

Letiště Honolulu (HNL) | © Mollynz - Dreamstime.com

Doprava z letiště Honolulu

Nejlepší varianta: Robert Hawaii Speed Shuttle

Kyvadlová doprava vás pohodlně a rychle dopraví z letiště do různých destinací. Například za jednosměrnou jízdenku do Waikiki nebo Honolulu Pier zaplatíte 398 Kč$18, do Kahala letoviska 641 Kč$29. Zavazadla (2 velké kufry a jeden příruční na osobu) jsou v ceně, za další zavazadla se účtují příplatky. Jízdenky si zakoupíte online.

Alternativní varianta: Autobusy TheBus

Do centra Honolulu se dostanete také veřejnou autobusovou dopravou TheBus. Na letišti operují autobusy č. 19, 2031. Městské autobusy odjíždějí z letiště každých 30 minut.

Autobusové zastávky najdete na letišti na 2. podlaží v odletové části. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte u řidiče 61 Kč$2.75 (je třeba mít přesnou částku, řidiči nevracejí peníze).

Tyto autobusové linky mají více než 70 zastávek, připravte se tak na to, že například cesta do oblíbené oblasti Waikiki může trvat více než hodinu (do centra Honolulu se dostanete za 30 minut).

Do autobusu vás nepustí s velkým kufrem, pouze se zavazadly, které můžete uložit pod sedadly.

Uber

Cesta Uberem z letiště do centra Honolulu vás bude stát kolem 773 Kč$35.

Terminály letiště Honolulu

Letiště má celkem 3 terminály. Na T1 působí letecká společnost Hawaiian Airlines (zajišťuje vnitrostátní lety), T2 slouží pro všechny mezinárodní lety a T3 využívá exkluzivně společnost Mokulele Airlines.

Mezi všemi terminály se můžete přemisťovat pomocí bezplatného kyvadlového autobusového systému Wiki-Wiki. Tyto autobusy fungují mezi 6:00 a 22:00 (“wiki” znamená v havajštině “rychle”, “wiki wiki” znamená “velmi rychle”).

Přestup na letišti Honolulu

Letecká společnost Hawaiian Airlines uvádí jako minimální dobu na přestup pro mezinárodní lety alespoň 2 hodiny. Pokud však letíte do Severní Ameriky, na přestup vám bude stačit  1 hodina.

Spaní na letišti Honolulu

Co čekat

Vstupní haly a prostory pro výdej zavazadel se na noc uzavírají, a to konkrétně od 22:00 do 5:00. Cestující, kteří plánují přespat na letišti, musí mít s sebou palubní lístek.

Letiště je navíc poměrně rušné a chladné, takže si s sebou nazapomeňte přibalit pár špuntů do uší a nějakou deku. Kolem 4. ráno se navíc připravte na davy lidí mířící na letiště.

Kde spát

Pro noční pasažéry má letiště vyhrazeno 2. podlaží, na konci hlavní haly (hledejte velkou mapu Oahu na podlaze). Tato část je navíc hlídána letištní kontrolou. Všechna sedadla však mají loketní opěrky. Sice tady najdete pár laviček, budete však muset dorazit poměrně brzy, abyste našli nějakou volnou.

Služby na letišti Honolulu

Wifi zdarma

Bezplatné a neomezené Wi-Fi je k dispozici v terminálem 1 a 2.

Jídlo a pití

Většina letištních barů a restaurací je otevřena do 22:00. Žádné ze zařízení není k dispozici 24 hodin. Na letišti najdete prodejní automaty. Podívejte se na mapu letiště, na které uvidíte otevírací dobu všech letištních zařízení na všech třech terminálech.

Úschovna zavazadel

Havajské letiště nabízí úschovnu, kde si můžete odložit vaše zavazadla za poplatek ve výši od 331 Kč$15 do 442 Kč$20 na den, za jednu položku.

Úschovnu najdete v T2, v oblasti pro výdej zavazadel. Otevřeno je denně od 7:00 do 22:00. Ceny i možnost rezervace služeb můžete konzultovat přímo na stránkách společnosti.

Směnárna a bankomaty

Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete v provozním i veřejném prostoru letiště v T1 a T2.

Směnárny ICE jsou k dispozici na letišti. Najdete je v T2 (blízko gatů F2 a D2), v mezinárodní příletové hale a v příletové hale mezinárodních turistických skupin (2. patro). Jejich otevírací doba se liší, některé jsou otevřeny již od 6:00. Peníze si také můžete vyměnit v Central Lobby Business Center v T2. Tady je směnárna otevřena od 7:30 do 17:00.

Letištní salónky

Na letišti najdete několik letištních salonků v T1 a T2:

Terminál 1

Terminál 2

Sprchy

Sprchy na letišti jsou k dispozici pouze příslušníkům americké armády a jejich rodinám ve vojenském salonku USO, který se nachází v Terminálu 2.

Akční letenky na Letiště Honolulu (HNL)

Další letiště v zemi USA


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.