Jak dlouho je alkohol v krvi

Veronika Jelínková
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak dlouho je alkohol v krvi

  O alkoholu

  Alkohol je jiné pojmenování pro etanol. Etanol vzniká přírodním kvašením – odborným názvem fermentace. Alkohol je součástí všech alkoholických nápojů (pivo, víno, lihoviny).

  Pití alkoholu je v České Republice legální, ovšem povolené až od 18ti let. Věková hranice se v jiných státech může lišit. Například v sousedním Německu se napijete legálně piva a vína už v 16ti letech.

 2. Jak dlouho je alkohol v krvi

  Naše tělo si s alkoholem umí poradit. Jak dlouho to bude trvat záleží na spoustě faktorů. Muži se všeobecně s alkoholem vypořádávají rychleji než ženy. Mimo pohlaví také určuje roli váha, věk, fyzická a psychická kondice.

  Na odbourávání alkoholu z těla se také podílí četnost pití. Pokud člověk pije alkohol často, tělo reaguje na příjem alkoholu jinak a doba odbourání se většinou krátí.

  Konkrétně u sebe zjistíte přítomnost alkoholu v těle pomocí testů. Více o testech se dočtete v následujícím boxíku.

 3. Jaké jsou testy na přítomnost alkoholu v těle?

  Jak dlouho je alkohol v krviNejpřesnější způsob testování je odběr krve. Test si však neuděláte sami doma. Tento působ se využívá především při nejasnostech po dechové zkoušce provedené Policií.

  Nejrychlejším způsobem, jak zjistit přítomnost alkoholu v těle, je alkohol tester. Tento přístroj vypočítává promile v krvi z dechu. Výsledky testu jsou orientační, proto přístroji radši nedůvěřujte na 100 %.

  Další možností jsou virtuální kalkulačky, tabulkyaplikace. U online testů je ale výsledek velmi nepřesný. Testy totiž neberou ohled na mnoho faktorů, např. na duševní stav. Výpočet je nutné brát s rezervou.

 4. Jaká je tolerance alkoholu za volantem

  Oproti jiným státům Evropy se u nás alkohol za volantem netoleruje. Řídit vůz můžete pouze absolutně střízliví.

  Pokud budete kontrolováni hlídkou Policie ČR, hrozí tresty za řízení pod vlivem alkoholu. Lepší je neriskovat své peníze a hlavně zdraví.

  Jestliže se potřebujete dopravit domů z nějaké akce, využijte z mnoha služeb nabízejících tento servis. Klasicky se využívají taxi služby a Uber.

  Je zde možnost využít i služeb přepravy vlastním vozidlem. Jednoduše zavoláte a řidič přijede za vámi.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak dlouho


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás