, houby | Štítek | Skrblík.cz

SKRBLOG

Kde hledat houby

Pátek, 26. červenec 2019 Martina Opravilová

Kde hledat houby? Kdy vyrazit na houby? Jak sbírat houby? 1 Kde hledat houby Jak asi tušíte, s houbami to není tak jednoduché. Každá z nich roste na jiném místě a v trochu jiném období. Nutno zmínit, že houby zároveň nerostou jen v lese, ale i na polích a loukách. Hledání hub v lese Pro houby se můžete vydat jak do jehličnatých, tak […] Celý článek »

Jak dlouho vařit žampiony

čtvrtek, 11. červenec 2019 Martina Opravilová

Jaké jsou druhy žampionů? Jak dlouho vařit žampiony? Jak dlouho dusit žampiony? jak dlouho vařit žampionovou polévku? 1 Jaké jsou druhy žampionů Nejdříve si pojďme žampiony trochu blíže představit. Než se však tak stane, krátce se zdržíme u samosběru těchto hub. Pokud zamíříte do lesa či na louku s cílem nasbírat žampiony, vždy, ale opravdu vždy sbírejte jen […] Celý článek »

Jak pěstovat hlívu

čtvrtek, 25. duben 2019 Lenka Rutteová

Jak vybrat hlívu? Kde pěstovat hlívu? Co je potřeba k pěstování hlívy? Jak pěstovat hlívu na slámě? Jak pěstovat hlívu na dřevě? Jak pěstovat hlívu v koupeném pytli? Při jaké teplotě pěstovat hlívu? Kdy a jak sklízet hlívu? Jaké jsou choroby a škůdci hlívy? 1 Jak vybrat hlívu? Hlív můžeme pěstovat více druhů, každý z nich nabídne jiný vzhled, jiné aroma […] Celý článek »

Jak pěstovat houby

Středa, 17. duben 2019 Lenka Rutteová

Jak vybrat houby k pěstování? Jak pěstovat houby na zahradě? Jak pěstovat houby v pytli? Jak pěstovat houby v krabici? Jak pěstovat houby ve dřevě? 1 Jak vybrat houby k pěstování Vybrat sadbu hub nemusí být vůbec snadné. Při výběru postupujeme zejména podle toho, jaké houby chceme pěstovat, to je jasné. Ale pokud si nemůžeme vybrat, jaký druh by se nám […] Celý článek »

Jak naložit žampiony

Středa, 03. duben 2019 Lucie Telievová

Jak poznat jedlý žampion Žampiony v troubě plněné mletým masem Zapečené žampiony se sýrem a pestem Těstoviny se žampiony Žampionové rizoto Smažené žampiony Žampiony na másle s bylinkami a česnekem Žampionový krém Nakládané žampiony 1 Jak poznat jedlý žampion Žampiony patří mezi chutné houby, které se navíc pěstují i uměle. Ve volné přírodě by je měl sbírat pouze a jen zkušený […] Celý článek »

Jak připravit žampiony

Středa, 06. červen 2018 Lenka Rutteová Komentáře: 1

Jak připravit žampiony? Jak čistit žampiony? Jak zmrazit žampiony? Jak poznat žampiony? Jak pěstovat žampiony? Jak dlouho dusit žampiony? Jak dlouho vařit žampiony? 1Jak připravit žampiony Žampiony lze připravit na mnoho způsobů. Lze je použít třeba jen k dochucení omáčky, obohacení pizzy nebo zapékaných brambor. Ale můžeme je připravit i jako hlavní chod, například v podobě plněných žampionů. […] Celý článek »

Jak zpracovat bedly

Neděle, 04. březen 2018 Lenka Rutteová

Bedla je vynikající houba, která má mnoho způsobů použití. Je měkká a velmi rychle hotová, připravená k snědku. Takže může jít o první houbový pokrm, který si hned po příchodu z lesa uděláme. Případně si ji můžeme nechat na rychlý a lahodný oběd. Když si s ní vyhrajeme a obalíme ji třeba na řízky. Jak zpracovat bedly, aby byly vždy vynikající? Jak zpracovat […] Celý článek »

Jak poznat bedlu

čtvrtek, 25. leden 2018 Lenka Rutteová

Při chůzi lesem nebo po louce jste narazili na houbu, která by sice možná mohla být bedlou, ale vy jste si tím nebyli jistí, a tak jste ji raději obešli. Těsně za zahradou vyrostlo cosi, co také vypadá jako bedla, ale vy se domníváte, že v zahradách bedly nerostou, tak jste nechali svému osudu. Co z toho byla chyba […] Celý článek »

Jak čistit houby

úterý, 23. leden 2018 Lenka Rutteová

Přišli jste z lesa a máte plný košík, v horším případě plnou mikinu hub. A co teď s nimi? Jak to udělat, abyste zpracováním hub nestrávili zbytečně moc času? Skrblík vám poradí, jak houby snadno očistit, poté nasušit nebo zamrazit. Jak snadno očistit houby? Jaký potřebujete nůž na čištění hub? Jak správně sušit houby? Jak skladovat usušené houby? Jak zamrazovat […] Celý článek »

Jak dlouho vařit houby

úterý, 23. leden 2018 Lenka Rutteová komentáře 2

Houby jsou v české kuchyni oblíbenou pochoutkou. Díky samosběru i neskutečně levnou. Lze je připravovat na všechny možné způsoby a hlavně jednoduše. Při skladování hub je nutné myslet na to, že syrové houby se kazí ještě rychleji než maso. Ale v mrazáku je, pokud je předem podusíte, můžete držet i několik let. Skrblík vám poradí, jak na to, aby houby byly […] Celý článek »