Jak využít tablet

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak využít tablet

  Jak využít tablet při cvičení

  Určitě to znáte. Na hodinách jógy vám vše přišlo nad slunce jasné, vše jste si pamatovali a bum, sedíte doma na jógamatce a marně si lámete hlavu, jak jen se ten pozdrav slunci vlastně dělá.

  Teď vám nezbude nic jiného, než se z té podložky zvednout, zapnout počítač, sednout ke stolu a pracně něco hledat na internetu. A šup, honem zpátky na podložku, než to zapomenete- Ale počkat, ta ruka patří tak nebo tak?

  Jestli jste zažili něco podobného, ať už při józe nebo při kterémkoli jiném cvičení, tablet pro vás bude tím pravým řešením.

  Jestli jste zvyklí cvičit hned ráno, nachystejte si potřebná videa už večer, ještě před tím, než půjdete spát, abyste se ráno nemuseli o nic starat. Ráno pak stačí jen vstát, zapnout tablet (nemusíte čekat, než se nastartuje počítat) a můžete hned začít cvičit. Teď už vám chybí jen ten šálek čaje na probuzení.

 2. Jak využít tablet při vaření

  Další možností je využít tablet při vaření.

  V dnešní minimalistické době není potřeba mít kolem sebe neustále kupu kuchařek a spousty papírků s recepty, které se stejně pokaždé někde založí a už je nikdy nenajdete. Jednou si opíšete recept z internetu, podruhé je to zase recept přepsaný od babičky, ale to aby měl člověk na všechny ty papírky zvláštní místo. A stejně byste je tam občas zapomněli zařadit.

  Navíc některé recepty na internetu jsou dlouhé a ne vždy se nám je chce opisovat. Zkracujeme a v závěru můžeme vynechat něco důležitého. A navíc je někdy těžké ten stejný recept dohledat znova.

  Stejně jako u cvičení, i tady si můžete vzít tablet přímo do kuchyně, postavit ho na kuchyňskou linku a otevřít si recept, který zrovna potřebujete. Navíc tak budete mít k dispozici i obrázkovou část návodu. A když si s něčím nebudete vědět rady, stačí se připojit na internet a potřebné informace si můžete hned dohledat.

 3. Jak využít tablet při hlídání dětí

  Další možnosti, jak lze tablet krásně využít, je při hlídání dětí. Často vás nenapadá, jak děti zabavit? Potřebujete si vyžehlit prádlo nebo si jednoduše chcete udělat čas na sebe a není, kdo by děti pohlídal? Nebo naopak hlídáte děti kamarádce nebo dceři a přemýšlíte, čím je zabavit?

  Zkuste na tabletu pustit pohádky nebo najít jednoduchou hru pro děti a budete je mít zabavené hned.

  Tablet se navíc výborně hodí při dlouhých cestách autem nebo letadlem.

 4. Jak využít tablet v koupelně

  Přišli jste večer unavení z práce, chcete se akorát naložit do vany a relaxovat? Zkuste si k tomu pustit relaxační hudbu nebo váš oblíbený film.

  Tablet je krásně skladný, nezabere příliš místa a můžete ho postavit třeba na pračku vedle vany. Je to praktičtější než si sebou brát notebook a řešit, kam ho zapojit.

  A jestli si chcete dát vanu ve dvou, můžete si spolu pustit romantický film.

 5. Jak využít tablet k meditaci

  K meditaci je potřeba především vnitřní klid, a abyste ho dosáhli, potřebujete klid také kolem sebe. Většina počítačů je i při sebelepší vůli alespoň trochu slyšet a jen těžko dosáhnete klidu, když vám u hlavy něco hučí. S většinou notebooků to není lepší.

  Zkuste si tedy k meditaci raději zapnout tablet, ať už si na něm chcete pustit jemnou meditační hudbu nebo přímo řízenou meditaci.

  Tablet si můžete postavit kousek od sebe a nebudete se muset zvedat, když budete chtít meditaci zapnout nebo tablet vypnout, až meditace skončí. Stačí tak jen natáhnout ruku a můžete zůstat dál ležet v relaxačním klidu.

  Se samotnou meditací vám poradí naše články Jak meditovatJak meditovat doma.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak využít


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás