Jak využít aviváž

Veronika Jelínková
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak využít aviváž

  Jak využít aviváž

  Mimo klasického praní využijete aviváž k provonění i funkčního oblečení a dalších materiálů, které běžně s aviváží do styku přijít nesmějí. A to tak, že aviváž nepoužijete přímo při praní, ale následně ve skříni. Klasický ubrousek namočte do aviváže, vložte jen do misky a položte do skříně.

  Aviváž dokáže provonět také celé místnosti. Přibližně 50 ml voňavé tekutiny nalijte do kelímku a položte například na polici. Do půl hodiny bude místnost provoněná oblíbenou vůní.

  Pouhá kapka aviváže zachrání vaší toaletu od nepříjemných pachů. Kápněte jí na kartonovou ruličku právě používaného toaletního papíru. Toaleta bude vonět a aviváž vám ušetří peníze za speciální wc vonítka.

  Kapka dokáže i zprovoznit zaseklý zip. Kápněte na problematické místo a zip bude opět jezdit.

  Aviváž směle využijete i při rekonstrukci obydlí. Směsí aviváže a vody v poměru 1:1 postříkejte staré tapety. Pár minut nechte působit a strhněte. Půjde to jednodušeji.

  A po vymalování stěn umyjte použité štětce a naložte je to lázně aviváže a teplé vody v poměru 1:10. Přes noc nechte působit a ráno propláchněte. Tento trik funguje i na zaschlé štětce.

 2. Jak využít aviváž při úklidu

  Aviváž může být i skvělým pomocníkem při úklidu domácnosti. V kombinaci s teplou vodou se stává univerzálním čistícím prostředkem pro celý byt. Využijete také jedlou sodu.

  V kuchyni odmastí fleky z kuchyňské linky a vyčistí mastné otisky prstů na skříních. V koupelně rozzáří dlaždičky a dodá lesk kohoutkům v umyvadle a ve vaně.

  Skvěle vyčistí plovoucí podlahy. Stačí zaměnit klasický prostředek na podlahy s trochou aviváže.

  Aviváž je účinná na sklo. Proto je vhodná na mytí oken. Dodá jim lesk a dobře odmastí. Nebojte se jí použít také na okna v autě.

  V automobilu nemusíte zůstat jen u oken. Vyčistěte i auto potahy. Aviváž dostání skvrny všeho druhu.

 3. Jak vyrobit aviváž

  Aviváže z obchodu jsou plné látek, které mohou citlivějším lidem (a hlavně dětem) způsobovat alergické reakce. V některých případech mohou zhoršit atopické ekzémy.

  Kupované aviváže nebývají ani příliš ekologické, proto se rozrůstá skupina lidí, kteří touží po změně a aviváž si chtějí vyrábět doma sami.

  Přesné recepty a výhody domácí bio aviváže najdete v článku jak vyrobit aviváž.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma bydlení


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás