Jak vyrobit zrcadlo

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak vyrobit zrcadlo

  Jak vyrobit zrcadlo

  Rádi byste si zrcadlo vyrobili doma? V tom případě vás zklameme – jeho výroba je poměrně složitá. Doporučujeme proto dát přednost nákupu zrcadla- jedná se rozhodně o jednodušší variantu. A pokud máte chuť tvořit, můžete si k němu například vyrobit originální rám!

 2. Jak vyrobit mozaikové zrcadlo

  Poměrně snadno si však můžete vyrobit mozaikové zrcadlo, které je výborným doplňkem. Zároveň dokáže stále splnit svůj původní funkci.

  Co budeme potřebovat

  K výrobě budeme potřebovat dostatečně velké zrcadlo, podklad (je třeba pevný materiál), vhodné lepidlo a spárovací hmotu. K rozbití zrcadla použijeme kladivo. Pro očištění od spárovací hmoty se nám bude hodit hadřík.

  Postup pro výrobu

  Nejdříve zrcadlo rozbijeme na menší střepy. Jak velké tyto části budou, záleží jen na vás. Při tomto procesu nezapomínejte na bezpečnost- snadno byste se mohli pořezat.

  Následně si připravíme podkladovou desku a promyslíme, jakým způsobem na ní budou střepy umístěny. Uložení může být nahodilé, stejně tak se můžeme pokusit ze střepů tvořit různé tvary. Pokud je rozhodnuto, můžeme začít s lepením střepů.

  Lepidla nanášíme na podklad větší vrstvu, následně vkládáme střepy a tvoříme mozaiku. Opět je třeba pracovat velmi opatrně a dbát na bezpečnost.

  Pokud máme mozaiku vytvořenou, je třeba počkat, až lepidlo zatvrdne. Jak dlouhou dobu vyčkat? Tato informace by měla být uvedena na obalu lepidla.

  Následně je třeba vyplnit mezery mezi střepy. Zde použijeme spárovací hmotu. Důsledně ji naneseme mezi střepy, následně uhladíme. Na závěr hadříkem celou plochu očistíme. I v tomto případě budeme muset vyčkat na dobu, až materiál ztvrdne. A je hotovo!

 3. Jak vyrobit rám na zrcadlo

  Velmi jednoduše si také můžete vyrobit originální rám na zrcadlo. Pro inspiraci si představme několik možností.

  Rám vyrobený z CD

  Při výrobě takového rámu budeme postupovat podobně jako při výroby zrcadla z mozaiky. Základ bude tvořit zrcadlo s obyčejným rámem. Na tento rám budeme následně lepit velmi blízko vedle sebe kousky CD, které si předem nastříháme. Lepidlo můžeme vyměnit za tavnou pistoli.

  Na závěr už jen počkáme, až lepidlo ztvrdne. Vznikne nám zrcadlo s velmi zajímavým lesklým rámem.

  Rám vyrobený z dřevěných či korkových koleček

  Pokud netoužíte po lesklém rámu, vyberte si jiný materiál. Můžete použít například nastříhaná kolečka z korku či dřevěná kolečka.

  Budeme postupovat podobně, jako v předchozích případech. Opět je možné použít tavnou pistoli.

  Rám vyrobený z jiných materiálů

  Pro výrobu ozdobného rámu zrcadla můžete využít opravdu nepřeberné množství materiálů- umělé květiny, provaz, či barevné kamínky. Vše je jen na vaší fantazii.

  Základ vždy bude tvořit zrcadlo s jednoduchým rámem, který budete pomocí použitého materiálu zdobit.

  Patříte mezi milovníky tvoření všeho druhu? Pak se podívejte na náš návod na výrobu adventního věnce či lapače snů a můžete se pustit do výroby některého z nich. Přejeme hodně zábavy!


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma dílna


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás