Jak vyrobit adventní věnec

Zdeňka Kolářová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak vyrobit adventní věnec

  Jak vyrobit adventní věnec z jehličí

  Tradiční adventní věnec z jehličí dodá vašemu interiéru již první adventní neděli vůni pravého jehličí, kterou nelze ničím jiným nahradit.

  K výrobě budete potřebovat vhodné jehličí (nejlépe jedlové, které neopadává, případně smrkové nebo z tůje či tisu), 4 ks svíček, 4 ks kovových kalíšků pod svíčky s bodci, slaměný nebo polystyrenový korpus, vázací drát, tavnou pistoli, přízdoby (stuhy,skořice celá, šišky apod.), zahradnické nůžky.

  Nejprve si nastříháme chvojí na jednotlivé větvičky 15 cm dlouhé. Vázací drát si připevníme na korpus a postupně podkládáme vrstvičky větviček a drátem omotáváme. Ze spodní strany větvičky být nemusí.

  Výsledný tvar ještě vylepšíme pokud přesahující větvičky zastříhneme nůžkami. Poté umístíme kalíšky na svíčky, připevníme svíčky a pomocí tavné pistole věnec dozdobíme přízdobami podle vlastního vkusu.

 2. Jak vyrobit adventní věnec bez jehličí

  Ne každý je příznivec jehličí, které poté opadává a změní barvu a vypadá zvadle. Poté je pro vás ideální udělat si adventní věnec například z proutí nebo z perníku, nebo například korpus můžete omotat barevnou stuhou nebo nití. Další možnost je na korpus nalepit šišky , ořechy nebo jiné přírodniny jako mech apod.

 3. Jak vyrobit adventní věnec bez korpusu

  Pokud doma při výrobě adventního věnce nenaleznete korpus a již vám nezbývá čas jej dojít koupit, můžete si vyrobit i věnec bez korpusu. Například upečený z těsta na perníčky nebo z proutí. Další možností je je například pouze na talíř či tác vhodně rozmístit svíčky a zakrýt dekorací.

 4. Jak vyrobit adventní věnec na dveře

  Adventní věnec na dveře lze vyrobit z nejrůznějších materiálů, ale je vhodné vybírat pouze ty, které odolají v zimě nepříznivým klimatickým podmínkám. Tradiční věnec z jehličí lze vyrobit stejně jako adventní věnec na stůl.

  Rozdíl je pouze v tom, že na věnec nedáváme svíčky, ale více ozdobíme a případně souměrně nebo asymetricky můžeme naznačit 4 svíčky například 4 kusy sušených pomerančů případně jiných vhodných dekorací.

  Věnec můžeme vyrobit i z proutí případně ze šišek apod. Jediné na co nesmíme zapomenout, je na věnec místo svíček připevnit vhodnou stuhu či provázek, za který věnec na dveře zavěsíme.

 5. Jak vyrobit adventní věnec z šišek

  Na výrobu adventního věnce ze šišek je vhodné myslet již v létě, kdy je nejlepší doba pro sběr krásně rozvitých šišek, které si budeme v zimě pod sněhem jen těžko shánět.

  Šišky jsou nejlepší borové, ale pokud máme jiné vhodné, můžeme je použít také, případně několik druhů zkombinovat. Šišky na korpus z polystyrenu, případně slámy, připevňujeme pomocí tavné pistole těsně vedle sebe.

  Dále dozdobíme svíčkami případně jinou dekorací, která se hodí právě do vašeho interiéru. Šišky také můžeme před aplikací na věnec nebo poté dobarvit stříbrnou nebo zlatou barvou, případně postříkat dekoračním sněhem nebo třpytkami.

 6. Jak vyrobit adventní věnec z perníku

  Při výrobě adventního věnce z perníku je nejprve nutné si připravit těsto na perníčky. Recept na těsto můžete nalézt na internetu nebo použijte jakékoliv vaše vyzkoušené těsto.A jestli máte domácí pekárnu, vyzkoušejte recept na perníčky z domácí pekárny.

  Z připraveného těsta potřebujete vyrobit perníkový věnec (kruh) a poté 4 kusy hvězd z perníků, případně další drobnější vánoční perníkové tvary jako ryby, stromečky, zvonečky apod.

  Po upečení všech tvarů jednotlivé tvary nazdobíme cukrovou polevou. Po zaschnutí přilepujeme jednotlivé tvary na kruh včetně svíček, které umístíme na 4 hvězdičky. Velkou výhodou je, že tento věnec vám nikdy neopadá.

 7. Jak vyrobit adventní věnec z proutí

  Další možností z čeho vyrobit adventní věnec je využití proutí. Je to v současnosti velmi moderní materiál, používá se i k výrobě kabelek a dalších stylových dámských letních doplňků. Velkou výhodou je, že tento věnec vám nikdy neopadá. Lze využít například slabší větve ovocných stromů, proutky lísky nebo například šlahouny z vinné révy.

  Pokud nemáte přístup k přírodním proutkům, lze použít pedig nebo papírové ruličky. Jednotlivé větvičky efektně smotáme do kruhu a poté vhodně přizdobíme.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak vyrobit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás