Jak vyrobit upíří zuby

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak vyrobit upíří zuby

  Jak se dnes díváme na upíry?

  Traduje se, že upír je oživlý mrtvý, který ke svému přežití a neustálé regeneraci potřebuje životní sílu druhých, kterou získává z krve. Nejvíce ho údajně zasytí panenská čistota. Na jídelníček mnoha literárních upírů tak patřily především krásné panny. Stačí si vzpomenout na Brama Stokera a jeho Draculu.

  Doba ale pokročila a dnes je pohled na upíry poněkud romantický. No považte, která žena by si nepřála, aby z ní mužný upír doslova vysál život. Na druhou stranu, která z nás by nestála po věčném životě a stálé kráse?

  Současní upíři už dávno opustili rakve a kobky starých hradů, pořídili si moderní auta a nagelované účesy, staly se vládci měst a vládci romantických představ mladých dívek o ideální lásce. Jen si vzpomeňte na Stmívání a jemu podobné skvosty.

  Mezi brakem dnešní doby se však najdou i povedené kousky, ať už je to Co děláme v temnotách od Clementa a Waititiho, utahující si z upířích slaďáků nebo dobrodružněji laděná Anita Blake a její upíří milenec. I když i ona po prvních detektivních dílech upouští od napětí a obrací se spíše k tématu lásky a erotiky.

  Upíři se staly také oblíbeným tématem mnoha cosplayerů a larpů. Vzpomeňte na Trinity Blood nebo Zaklínače, který se v poslední době vrací do popředí zájmu díky nově vydané hře a první sérii úspěšného seriálu nesoucího taktéž jméno po hlavním hrdinovi přezdívaném bílý vlk.

  Opomenout nesmíme ani animovaný Hotel transylvánie, který baví nejmladší diváky už třetím dílem a nekomerčně laděný švédský snímek Ať vejde ten pravý, později přetočený v americké režii.

  Dost už ale o filmech a literatuře. Pojďme se raději vrhnout na ty zuby.

 2. Jak vyrobit upíří zuby z nehtů?

  První možností je použít pro výrobu upířích zubů umělé nalepovací nehty, které běžně koupíte v drogerii. Potřebovat budete:

  • 2 plastové nalepovací nehty
  • nůžky a pilník
  • červený lak na nehty
  • dentální lepidlo

  Nehty by měly být bílé a v lepší kvalitě, aby zuby vypadaly realisticky.

  Pomocí manikérových nůžek sestřihněte nehty do špičky. Špičku nedělejte úplně ostrou, ale spíše ji lehce zakulaťte, abyste se upířími zuby neporanili.

  Na závěr si vezměte pilník na nehty a hrany zubů zapilujte dokulata, aby nebyly ostré. Vezměte si tmavě červený lak na nehty a namalujte špičku jednoho zubu, aby vypadal jako od krve. Nechte dobře zaschnout.

  Zuby přilepte pomocí dentálního lepidla.

 3. Jak vyrobit upíří zuby z plastu?

  Upíří zuby z plastu můžete vyrobit prakticky z čehokoli. Tenhle postup se vám vyplatí hlavně v případě, že nebudete moci koupit umělé nehty.

  Na papír si nakreslete předlohu zub, kterou následně dvakrát vystřihněte. Jako materiál můžete použít bílou plastovou krabičku od pomazánky nebo od zmrzliny nebo bílé plastové brčko.

  Nepoužívejte příliš průhledný plast, aby zuby nevypadaly průhledně a neprosvítaly vám za nimi vaše vlastní.

  Jeden ze zubů opět namalujte červeným lakem na nehty. Přilepte dentálním lepidlem.

 4. Jak na upíří make-up?

  Upír by neměl mít jen upíří zuby, ale také správný make-up. Odrazme se pro začátek od tradičnějšího pohledu na upíry.

  Tím by měly být především výrazné stíny pod očima, zvýrazněné lícní kosti a světlá barva kůže. Kdybyste strávili v osmnáctém století měsíc na moři a byli zavření o hladu v dřevěné bedně, také byste nevypadali příliš k světu. Proto se to s make-upem nebojte lehce přehnat.

 5. Jak na umělou krev?

  A když už byste z té rakve konečně vylezli, vaším prvním zájmem by byla posádka lodi, která by zaplnila váš prázdný žaludek. Od umělé krve si můžete zamazat koutky úst nebo ruce a oblečení.

  Pro výrobu budete potřebovat:

  • hrnek teplé vody
  • 8 lžic kukuřičného sirupu
  • 1,5 lžíce kakaového prášku
  • kvalitní červené potravinářské barvivo

  Vodu nalijte do skleněné nebo porcelánoví misky a smíchejte ji s kakaem.

  Až ve vodě nejsou žádné žmolky, přidejte vše ostatní. (žmolkům můžete předejít použitím teplé vody, případně kakao zalít horkou vodou a nechat zchládnout)

  Nechte odstát. Jestli se na hladině vytvořila pěna, odeberte ji lžící.

  Tak a nový upír je zrozen! Teď už jen vybrat vhodné oblečení a kostým bude dokonalý.

  S výrobou samotné masky vám poradí náš článek Jak vyrobit masku.

  Jestli se chystáte jít za upířího anděla, podívejte se na náš návod Jak vyrobit andělská křídla.


K
Katy 17.05.2023 – 20:06

Lak na nehty do pusy? To není nejlepší nápad, stačí aby se kousek uloupl a můžou z toho být obrovské zažívací problémy. A při častém nošení se do těla mohou dostat rakovinotvorné látky.

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma jak vyrobit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás