Jak vyrobit sliz

Veronika Jelínková
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak vyrobit sliz

  Jak vyrobit sliz z lepidla

  K výrobě slizu je zapotřebí tekuté lepidlo (klasický Herkules), jedlá soda, voda a barvivo. Jde o rychlý a jednoduchý recept.

  V misce smíchejte 2 lžíce lepidla a jednu lžíci vody. Následně přidejte asi třetinu kávové lžičky jedlé sody. Míchejte a poté vezměte do ruky a hněťte. Pro efekt přidejte barvivo a třpytky.

  Některé recepty obsahují i roztok na kontaktní čočky. Je to však zbytečná záležitost. Voda poslouží stejně dobře. Proč je voda modrá?

 2. Jak vyrobit sliz bez lepidla

  Na následující dva recepty budete potřebovat pouze věci, které najdete doma. Klidně můžete nechat své děti, aby se se slizem popraly i bez vaší asistence.

  Nejlevnější variantou výroby slizu je za použití kondicionéru a kukuřičného škrobu. Dva díly škrobu a jeden díl kondicionéru smíchejte v míse a přidejte potravinářské barvivo dle libosti. Sliz je hotový za pár sekund.

  Na druhý typ slizu si připravte zubní pastu a šampon na vlasy. Do misky dejte dvě lžíce šamponu. Na jeho druhu nezáleží, vyberte ale nějaký s hustou konzistencí. Poté přidejte půl lžíce pasty. Dobře promíchejte párátkem. Opět je možné přidat barvivo. Když je hotovo, směs vložte do mrazáku. Po hodině vyndejte a v rukou protřete. Sliz je hotový, až je znovu měkký a poddajný.

 3. Jak vyrobit želé do vany

  Pokud chcete dítku oživit koupání, vyrobte si jednoduše koupelové želé. K výrobě budete potřebovat želatinu, formičky, barvivo, sprchový gel/ tekuté mýdlo. Jak vyrobit mýdlo?

  Sáček želatiny dejte do hrnce. Zalijte vodou dle návodu a přiveďte k varu. Když je želatina rozpuštěná, je čas přidat sprchový gel, cca 100 ml. Do směsi lze přidat potravinářské barvivo.

  Když je hotovo, připravte si formičky a směs do nich nalijte. Nechte ztuhnout alespoň 5 hodin.

  Želé se ve vodě začne rozpouštět. Jestliže dítko touží po pravém slizu, v obchodě je k dostání prášek, který vanu promění ve sliz.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak vyrobit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás