Jak vyrobit kostým zombie

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak vyrobit kostým zombie

  O zombie

  Jistě si všichni vybavíte román Frankenstein od Mary Shelleyové. Často se lidé domnívají, že Frankenstein je jméno samotného monstra, ale byl to doktor Frankenstein, kdo monstrum stvořil.

  Právě odsud pochází představy o klasických zombie, jak je známe ze současných filmů a fantasy knih. Většinou se jedná o oživlé mrtvé, kteří si nějakou dobu poleželi v hrobě, než se z hlíny sami vyhrabali a vydali se povětšinou pomalým a šouravým krokem na obchůzku okolí. Kromě několika vyděšených lidí toho na svědomí většinou příliš nemají. Většina tvůrců pojímá zombie jako pomalé a loudavé trouby.

  V posledních letech se však situace obrací a hlavně na filmových plátnech se můžeme setkat s rychlými zombie, které člověka snadno předběhnou, a jejichž kousnutí je nakažlivé. Většina z nich ani nemusí nutně pocházet z hrobu, stačí, pokud neopatrný vědec vyvinul smrtící virus a živí mrtví jsou na světě. A většinou to nemá daleko k apokalypse.

  Ale dost už teorie. Pojďme se podívat, jak má taková zombie vypadat.

 2. Jak vyrobit kostým zombie – základ

  Jako základ budete potřebovat vhodné oblečení. Použít můžete v podstatě jakékoli věci, které běžně nosíte. Vyberte ale spíš takové, kterých vám nebude líto, pokud byste je zašpinili od barvy.

  Vytvářet budeme klasické frankenstainovské monstrum. To znamená, že k oblečení, které jen lehce upravíme, budete potřebovat výrazný make-up.

  Vyberte si tedy staré oblečení. Máte-li doma alespoň část kostýmu, který působí jak z minulého století, tím lépe. Budete vypadat staře a s trochou opatrnosti s oblečení nic nestane. Bohatě vám ale postačí také rifle a obyčejné tílko.

  Je-li oblečení na zničení, upravíme nejprve je. Pomocí pudru nebo techniky suchého štětce a libovolné barvy, bude potřeb oblečení místy zamazat. Abyste vypadali, jako byste si chvíli poleželi v zemi nebo pohození někde ve sklepení. Oblečení můžete místy také natrhnout.

 3. Jak vyrobit kostým zombie – detaily

  Na oblečení můžete přidělat umělé pavučiny a nalepit plastové pavouky, jako byste skutečně z toho sklepení právě vylezli. Plastové pavouky dostanete v obchodě z žertovnými předměty.

  Na krk si pomocí červené barvy namalujte kolem dokola linku a stejnou si udělejte i kolem zápěstí a kolem dokola na hlavě, přes čelo. Nastříhejte si malé obdélníčky gázu a pomocí hobby lepidla na tělo přilepte gázu v pravidelných rozestupech přes červené linky.

  Kromě pavouků si kupte také plastové housenky a přepulte je napůl. Na tělo namalujte červené kolečko, které bude mít o něco větší průměr, než tělo samotné housenky. Housenku nalepte pomocí těla na kůži tak, jako by právě vylézala z rány.

 4. Jak vyrobit kostým zombie – make-up

  Teď k samotnému make-upu. Poleželi jste si chvíli ve sklepení a vaše krev už dávno neproudí. Kůži tedy bude potřeba namalovat na světlejší mrtvolný odstín a navíc doplnit řádné kruhy pod oči.

  Použijte vhodný tělový pudr nebo vhodnou barvu na pleť z prodejny s výtvarnými potřebami. Pleť, krk, ruce a případně další viditelné části těla můžete namalovat bílou nebo zelenou barvou.

  Kolem očí udělejte pořádně hluboké zelené nebo modré kruhy. Dobře budou vypadat i fialové.

  Kolem konečků prstů, především kolem nehtů, vytvořte modré stínování.

  Do vlasů si zaprašte trochu pudru, aby vypadaly suše a staře. Nebo je naopak nagelujte tak, jako by byly mokré. Použijte neschnoucí gel s wet efektem.

 5. Jak vyrobit kostým zombie – rekvizity

  Teď už chybí jen pár rekvizit a zombie ve stylu frankenstainova monstra bude hotové.

  Krásně se bude vyjímat třeba plastová krysa, kterou koupíte v hračkářství.

  Použít můžete také plastovou kost nebo třeba láhev plnou umělých očí. Prostě cokoli, co by mohlo frankenstainovo monstrum odnést při útěku z laboratoře svého stvořitele.

  Kolem zápěstí si můžete dát také plastové okovy a z nich visící řetězy. Podobný okov se bude krásně vyjímat i na vašem krku. Použít můžete také kožené popruhy.

 6. Jak vyrobit neobvyklý kostým zombie

  Jak vyrobit klasické frankenstainové monstrum, jsme si už řekli. Teď se ještě podívejme na to, jak zvolit originálnější přístup.

  Zombie je ve své podstatě oživlý mrtvý, který chodí, mluví a podle toho z jakého univerza právě utekl, také myslí nebo nemyslí.

  Zombie můžete vytvořit také v podobě mrtvé víly nebo třeba krále ze čtrnáctého století. Fantazii se meze nekladou. Cokoli, co žilo, může zemřít a znova ožít. Jen je potřeba tomu přidat stejný nebo podobný make-up jako klasické zombie.

  Dobře budou vypadat i nejrůznější zvířata. Zkuste se převléct třeba za lišku, vytvořit si ocas a uši, vzít si rezavé oblečení a namalovat se rezavou barvou. Pak už jen stačí přidat švy a trochu pavučin a zombie liška je na světě.

  S výrobou dalšího kostýmu vám pomůže náš článek Jak vyrobit masku. Jestli chcete jít za anděla, podívejte se na náš článek Jak vyrobit andělská křídla.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak vyrobit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás