Jak vyrobit orgonit

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak vyrobit orgonit

  Co je to orgonit

  V dnešní době je práce s energiemi stále na vzestupu a zájem o jakékoli duchovno výrazně stoupá. Jednou z možností, jak se práci s energiemi a vůbec práci na sobě sama, se svou vlastní energií, přiblížit, je právě skrze takzvané orgonity.

  Autorem prvního orgonitu byl Karl Welz, který ho vyrobil už koncem minulého století, přesněji v devadesátých letech. K výrobě tehdy použil pryskyřici a kovové piliny. Tedy stejný materiál, který je používaný i v dnešní době. Jedná se o jakýsi akumulátor energie, který je schopen pozitivně působit na energetické pole, v které se zrovna nachází. Ovlivňuje pole domu, ruší negativní zóny a je schopen dodat energii vyčerpanému lidskému energetickému poli.

  Jakmile se člověk dostane do náročné životní situace nebo zažívá ve svém životě stres, orgonit je možností, jak tyto energetické výkyvy ustálit a dokonce je zmírnit. Každým podobným emocionálním procesem trpí především naše energetické pole, které je náchylné na sebemenší výkyvy a má bezpochyby vliv na naše duševní zdraví.

  Narušení našeho energetického pole zhoršuje naši imunitu a ztěžuje příjem prány. Abychom byli schopni opět pracovat s energií, je potřeba nejprve vyladit naše energetické pole a následně ho takto i udržet. Právě v tom nám pomohou orgonity.

 2. Jak funguje orgonit

  Jak přesně tedy orgonit funguje?

  Orgonit je vlastně takový malý Reichův akumulátor. Orgonit obsahuje především kovové špony a další drobné kovové částečky, které v uspořádání, v jakém jsou přirozeně zality do pryskyřice, vytváří energetický vír. Tento vír funguje jako nasávač okolní energie, akumuluje ho v prostoru hmotné části orgonitu a následně ho vyzařuje zpět do prostoru.

  Na rozdíl od kamenů, které je potřeba pravidelně energeticky čistit, nevyžaduje orgonit žádnou pravidelnou péči. Stejně jako některé kameny je samočistící. Je schopen sám energii přijímat a zároveň se sám průběžně také vybíjet a tím se zbavovat negativní energie, kterou do sebe přijal.

  Jak už jsme si řekli, orgonit zvyšuje příjem samotné prány a podporuje naši přirozenou schopnost se na pránu napojit. Orgonit zvyšuje koncentraci prány v našem okolí. Jeho dosah může být od pár desítek centimetrů až po několik metrů. Záleží, jak velký a silný orgonit je, tedy jak silná je jeho energie.

  Orgonit může vyvolávat až euforické pocity, zlepšuje výrazně náladu a pomáhá proti bolestem hlavy. Ze začátku může být účinek výraznější, ale to je dáno tím, že ne každý je zvyklý přijímat pravidleně pránu. Například lidé, kteří meditují, budou na orgonit reagovat jinak než lidé, kteří nejsou na práci s energiemi zvyklí. Důležité je najít si pocitově ten pravý orgonit pro sebe a nebát se experimentovat s jeho složením, než najdete ten pravý pro sebe.

  Jak začít s prací s energiemi a vůbec s prací na sobě vám poradí naše články Jak začít meditovatJak meditovat.

  Nejideálnější možností je sestavit si intuitivně svůj vlastní orgonit na míru.

 3. Jak vyrobit orgonit

  Tak a teď už k samotné výrobě.

  Potřebovat budete především pryskyřici, kterou dostanete koupit ve výtvarných potřebách nebo na internetu. Můžete si koupit buď samotnou pryskyřici a k ní přikoupit tužidlo nebo koupit vše v jednom balení.

  Pryskyřice je přirozeně průhledná, ale jestli ji chcete zabarvit, budete potřebovat také vhodné barvy. S těmi vám poradí ve výtvarných potřebách. Nejspíše neseženete přímo barvy na obarvení pryskyřice, ale mnoho z barev, které jsou v obchodech nabízeny, lze použít právě pro obarvení pryskyřice.

  Nejdůležitější součástí jsou již zmíněné kovové piliny nebo špony. Ideální jsou hliníkové.

  Dále budete potřebovat také menší kousky křišťálu, případně jakéhokoli jiného kamene, s kterým se cítíte vnitřně spojeni.

  Jako formu můžete použít prakticky cokoli, od skleniček až po formu na muffiny. Cokoli si ale vyberete, nezapomeňte vždy použít silikonový olej, abyste dostali hotový orgonit z formy ven. Ne na všechny povrchy je však silikonový olej vhodný. Na některé, zvláště ty kovové, se hodí například obyčejná čajová svíčka. Stačí jí kousek rozpustit a formu s ní vytřít. Záleží vždy přímo na konkrétním materiálu, z kterého forma je a na tom, co vám osobně sedne nejvíce.

  V neposlední řadě budete také potřebovat vhodnou nádobu, v které lze pryskyřici namíchat a z které se vám bude dobře přelévat do samotné formy. Nezapomeňte také na kouske špejle nebo dřívka, kterým lze pryskyřici pohodlně promíchat.

  Tužidlo a pryskyřici bude nutné také odměřit, takže si připravte váhu nebo vhodnou odměrku.

  Nejprve si tedy vymažte formu, kterou jste si vybrali a nasypte do ní kovové špony nebo piliny. Vyvarujte se prachu, který by pryskyřici vizuálně znehodnotil.

  Mezi kovové částečky dejte menší kousky kamene, kovové spirálky a další předměty, u kterých cítíte, že jsou vhodné. Na předměty můžete nasypat další vrstvu kovových částí.

  Do formy nikdy nenalévejte všechnu pryskyřici naráz. Mezi hustými částmi kovu a dalšími předměty by mohly vzniknout vzduchové kapsy, které by znemožnily, aby se pryskyřice dostala všude. Nalijte vždy jen část, prostor ve formě promíchejte a následně dolijte pryskyřici až po okraj.

  Teď už jen stačí počkat, dokud pryskyřice neztuhne.

  Hotové orgonity můžete rozestavět po místnosti nebo je darovat jako dárek.

  Vždyť jaký hezčí dárek byste si mohli přát darovat, než od srdce vyrobený energetický orgonitový zářič.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak vyrobit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás