Jak vyrobit šampon

Vendula Kreplová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak vyrobit šampon

  Jak vyrobit šampon na vlasy

  Existují různé typy přípravy šamponů na vlasy. Jedním z těch snazších je například šampon vyrobený za použití obyčejného mýdla. Jen se ujistěte, že mýdlo je vyrobené z přírodních ingrediencí, které neuškodí vašim vlasům.

  K přípravě tohoto typu šamponu budete potřebovat následující ingredience: mýdlo, vařící vodu, mandlový olej a esenciální oleje.

  Začněte tak, že mýdlo nastrouháte na malé vločky, které se rozpustí v horké vodě. Mýdlo nastrouhejte do větší misky. Nalijte vodu do kastrůlku nebo pánvičky a přiveďte ji k bodu varu.

  Nalijte vařící vodu na mýdlové vločky. Voda okamžitě vločky rozpustí. Lžičkou směs promíchejte, abyste se ujistili, že se vločky zcela rozpustily.

  Přidejte do směsi oleje. Nalijte do ní čtvrtinu šálku mandlového oleje a osm kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Směs pečlivě promíchejte a nechte ji zchladnout.

  Následně nalijte hotový šampon do lahvičky. Od té chvíle ho můžete začít používat na umývání vlasů.

 2. Jak vyrobit šampon pro psy

  Pokud má váš pes hustou srst, pravděpodobně jste mu ji v minulosti umývali. Kromě šamponů ze zverimexu můžete vyrobit i domácí šampon pro psy.

  Existuje více různých typů psích šamponů, podle toho, jestli má váš pes nějaké problémy se srstí, má blechy, apod. Pro základní účely a prosté umytí vám však postačí následující recept.

  Pro jednoduchý vše-účelový psí šampon budete potřebovat jeden šálek mýdla na nádobí, jeden šálek jablečného octu a 0,04 kilogramu glycerinu. Do sklenice na zavařování přidejte mýdlo na nádobí a poté ostatní ingredience.

  Ingredience promíchejte nebo protřepejte, dokud se pořádně nepromísí. Umístěte směs do šamponové láhve a šampon použijte na příští umytí vašeho psa.

 3. Jak vyrobit šampon z kopřiv

  Kopřivový šampon je velmi prospěšný zejména pro suchou pokožku a lidi trpící ekzémy.

  Pro domácí kopřivový šampon budete potřebovat kokosový olej, olivový olej, ricinový olej, bambusové máslo, kakaové máslo, sladký mandlový olej, kopřivový čaj a tekuté aloe vera.

  Nejdříve připravte kopřivový čaj a nechte ho deset minut luhovat. Poté vyndejte z čaje lístky.

  Odměřte oleje (každého postačí malá lžička) a umístěte je do velkého hrnce z nerezové oceli. Oleje rozpusťte a následně ochlaďte na 37 stupňů Celsia.

  Zvažte množství kopřivového čaje a přidejte dost aloe vera, abyste získali přibližně 392 gramů výsledné směsi. Nalijte vylouhovanou vodu do směsi a promíchejte dohladka. Nechte zchladnout na 37 stupňů Celsia.

  Přidejte směs k olejům a rozmixujte. Přidejte esenciální oleje a smíchejte dohromady. Nalijte výslednou směs do připravené formy a nechte 24 hodin ležet. Poté směs z formy odstraňte a nechte ji 4 až 6 týdnů naloženou tak, jak je.

 4. Jak vyrobit šampon z konopí

  Konopí je prospěšné nejenom lidským kloubům, ale také i vlasům.

  Pro vlastní výrobu šamponu z konopí potřebujete 1 šálek aloe vera gelu, 1 šálek konopného oleje, čtvrtinu šálku horké vody, 3 čajové lžičky medu, 2 čajové lžičky jojobového oleje, 1 čajovou lžičku pomerančového esenciálního oleje, 1 čajovou lžičku levandulového esenciálního oleje a čtvrtinu šálku kastilního mýdla.

  Přiveďte vodu k bodu varu, nalijte do misky a umístěte do ní kokosový olej. Přidejte všechny ostatní ingredience a promíchejte dohladka. Nalijte šampon do šamponové láhve.

 5. Jak vyrobit suchý šampon

  Suchý šampon, kterému se také někdy říká tuhý šampon, je výbornou variantou zejména na cesty. Opět na jeho přípravu existuje více způsobů, my se podíváme na výrobu šamponu pro tmavší vlasy, neboť ty jsou u nás nejčastější.

  Smíchejte v misce dohromady jednu čtvrtinu šálku kukuřičného škrobu a jednu nebo dvě lžičky neslazeného kakaového prášku. Důkladně promíchejte.

  Přidejte přibližně pět kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Opět směs dohladka promíchejte. Přidejte suchý šampon do nádobky, v níž se vám bude snadno převážet a nevysype se.

  Domácí šampony mohou mimo jiné pomoct i na rychlejší růst vlasů. To, jak rychle rostou vlasy, se u každého liší, ale domácí šampony bývají zpravidla k vlasům citlivější než šampony z drogerie. I jinou kosmetiku lze vyrábět doma a zdravěji.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak vyrobit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás