Jak vyrobit fotokoutek

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak vyrobit fotokoutek | Dreamstime.com

  Co budeme potřebovat pro výrobu fotokoutku

  Nejdřív si pojďme říci, co všechno budeme pro výrobu fotkoutku potřebovat. Zpravidla se jedná o následující:

  Vhodné místo

  Základ úspěchu tkví již v samotném výběru vhodného místa. Kromě toho, že bude potřeba dostatek prostoru, zvažte i další faktory. Je místo dostatečně osvětlené? Nebude fotokoutek na daném místě překážet?

  Již při výběru místa je možné myslet na další aspekt, a tím je pozadí. Může se totiž stát, že najdete místo, které bude pro focení perfektní a zároveň bude vytvářet zajímavé pozadí. Může jít například o nevšední dveře starší stodoly či rozkvetlou louku.

  Zajímavé pozadí

  Otázku vhodného pozadí už jsme nakousli, pojďme si k němu tedy říci více. Výběr pozadí záleží samozřejmě vždy na vašich preferencích, chybu však rozhodně neuděláte, pokud zvolíte pozadí bílé. To vytvoříte během sekundy za použití bílého plátna.

  Pokud dáváte přednost originalitě,nebojte se vsadit na svou fantazii! Lze zvolit pozadí s vtipným motivem, případně jej například sladit s tématem večírku. Zároveň jde na plátno cokoli nakreslit – klidně třeba hvězdu či mandalu.

  Rekvizity

  Rekvizity nabízejí doslova nekonečné množství možností. Můžete použít vtipné nápisy, brýle, tabulky pro vytvoření vlastního textu, rám…možností je zkrátka mnoho.

  Navíc není nutné rekvizity vždy kupovat – dají se i vyrobit. Postup je zpravidla jednoduchý a celá výroba pak také finančně nenáročná. Je navíc možné, že již budete mít některé z rekvizit dávno doma (například z nedávné párty).

  Pokud nemáte čas (či chuť) si rekvizity vyrobit, můžete je samozřejmě jednoduše zakoupit. Seženete je velmi snadno jak v kamenných prodejnách, tak na internetu.

  Pomocník, který bude fotit

  Fotokoutek se samozřejmě neobejde bez fotografa. Tím se může stát téměř kdokoli, kdo zvládne obstojně fotit, rozhodně nemusí jít o profesionálního fotografa. Fotokoutek zpravidla slouží pro pobavení a pro vytvoření fotek ,,na památku”, šikovný fotograf s dobrou technikou však samozřejmě není nikdy na škodu. Ten bude bezpochyby vědět, jak nastavit fotoaparát, aby byly fotky dokonalé.

  Velkou výhodou také je, pokud je možné fotografie vyvolat hned na místě.

 2. Jak vyrobit fotokoutek

  Výroba samotného fotokoutku je pak zpravidla otázkou poměrně krátkého času. Podle toho, jaká má být finální podoba fotokoutku, stačí jen vhodně naaranžovat pozadí a připravit rekvizity.

  Doporučujeme také fotokoutek vyzkoušet nanečisto – tedy vyzkoušet si vytvořit několik fotek. Objevíte tak případné nedostatky.

 3. Proč stojí za to zvážit tvorbu svatebního fotokoutku

  Fotokoutek je na svatbách oblíbeným zpestřením pro svatebčany. Nejčastěji se používá pro zaplnění času během focení novomanželů či je součástí večerní zábavy. Díky pořízeným fotografiím si navíc mohou hosté odnést domů hezkou vzpomínku ve formě fotky.

  Z výtvorů lze také vytvořit koláž pro novomanžele. Jakým způsobem budou fotky použity je však samozřejmě jen otázkou vaší fantazie.

 4. Kde se lze inspirovat při výrobě fotokoutku

  Uvažujete nad výrobou fotokoutku, potřebovali byste ale trochu inspirace? Pak pro vás bude jistě dobrou zprávou, že na internetu jí najdete až až. Vynikající studnicí inspirace je například web Pinterest.com. Pokud plánujete tvorbu svatebního fotokoutku, doporučujeme podívat se na svatební weby či blogy. Jako příklad můžeme uvést web bridalguide.com či junebugweddings.com.

  Plánujete svatbu? Pak si možná lámete hlavu nad výzdobou či svatebním oznámením. Pokud navíc uvažujete, jak ulevit rozpočtu, rozhodně zkuste prohledat Aliexpress. Často právě zde narazíte na vkusné a zároveň levné věci, které na svatbě rozhodně využijete. Nevěříte? Pak se podívejte na našich 9 tipů na levné věci pro vaši svatbu.


s
stanislava 07.05.2020 – 20:42

dobry den , muzete mi prosim zaslat typ jak vytvorit fotokoutek na svatbu ? svatba bude fialova tak aby to ladilo , nejake pozadi ? a tak celkove jak ho pripravit ? predem dekuji za vas typ a nazor ....DĚkuji

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma fotografování


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás