Kdy se fotí těhotenské fotky

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Kdy se fotí těhotenské fotky

  Kdy se fotí těhotenské fotky

  Na otázku, kdy se fotí těhotenské fotky, je jen jedna jednoduchá odpověď. Kdy vy sama budete chtít.

  Abyste se ale dokázala rozhodnout, je potřeba zvážit, jakou máte sama představu o podobě těhotenských fotek. Chcete je především sobě pro radost nebo je chcete dát své mamince do alba, případně také babičce?

  Nebo si chcete sami pro sebe s partnerem zdokumentovat celé období těhotenství, jak vám krok za krokem rostlo bříško? Takovéto postupové fotky jsou v poslední době velice populární a nejen to, často si nastávající maminky pořizují i vlastní krátké nahrávky v průběhu celého těhotenství, které pak sestříhají dohromady.

  Další možností je nafotit fotky přímo pro vaše děti. Zkuste popřemýšlet, že byste se nafotila s partnerem třeba na místě, kde jste se poznali nebo naopak někde, kde je to pro vás důležité, kde jste se například poprvé políbili nebo kde vás partner požádal o ruku.

  Nenechávejte ale focení až na poslední chvíli. Může se stát, že budete raději jen odpočívat a nebudete mít nedlouho před porodem na focení náladu nebo se vyskytnou nějaké komplikace, které vám přivodí jiné starosti.

 2. Jak se fotí průběžné těhotenské fotky

  Teď se podívejme na variantu tolik oblíbených průběžných fotek, které dnes volí většina nastávajících maminek. Zvolte si prvně prostředí, ve kterém se chcete fotit. Na místo postavte stativ a vyznačte si, kde stativ stojí, abyste měli fotku vždy ze stejného místa. Také si zaznamenejte, jak vysoko jste fotoaparát nebo kameru umístili.

  Třeba v konkrétním místě v bytě. Mělo by to být někde, kde jste denně, a kam nebudete muset složitě docházet nebo dojíždět. Ze začátku by se mohlo zdát jako dobrý nápad vybrat si zajímavější místo, ale nezapomeňte, že se budou fotky fotit v průběhu několika měsíců.

  Jestli si ale zvolíte raději videozáznamy, můžete si vybrat i zajímavější místo. Na rozdíl od fotek se videa většinou nepořizují denně. Výsledné video by bylo příliš dlouhé.

  Můžete také zvolit proložení videa a fotkami.

  Až budete mít všechny materiály nasbírané, na závěr můžete zařadit video nebo fotografii s čerstvě narozeným miminkem.

  Před fotoaparátem můžete pózovat i s partnerem, můžete si vymyslet nejrůznější zábavné situace a focení si užít. Můžete si vyhrát i s oblečením nebo se naopak obléct vždy do toho stejného. Na fotkách by mělo být vidět, jak vám roste bříško a jak to celé s partnerem společně prožíváte, abyste jednou mohli svým dětem ukázat, jak jste se na ně těšili a jak pro vás bylo tohle období krásné.

 3. Jak se fotí srovnávací těhotenské fotky

  Srovnávací těhotenské fotky volí některé maminky spíše pro zajímavost.

  Většinou je volí především ty, které se pravidelně věnují cvičení nebo jiné fyzické aktivitě, aby viděly, jak se jejich tělo v průběhu těhotenství proměnilo a měli srovnání před těhotenstvím a po porodu.

  Takové fotografie by měly být focené vždy ve stejném oblečení a nejlépe z profilu i ze předu, abyste měli kompletní srovnání.

  Podobné fotografie jsou zajímavé i v případě, že máte tetování. Jestliže po porodu správně zhubnete, na tetování to nebude mít vliv.

 4. Jak se fotí památeční těhotenské fotky

  K památečním těhotenským fotkám, které si sami založíte do alba nebo je věnujete své mamince či později svým dětem, si raději přizvěte fotografa nebo se domluvte přímo na focení ve fotografickém atelieru, aby fotky vypadaly profesionálně.

  Nafotit se můžete nechat přímo v atelieru se dohodnout na focení venku a nafotit se i s partnerem v přírodě. Jestli je zrovna léto nebo teplé počasí, byla by škoda toho nevyužít.

  Čas vyberte podle toho, aby bylo vaše bříško už vidět a zároveň to nenechávejte na poslední chvíli. Také si vyberte kvalitního fotografa a domluvte si termín včas, aby už nebyl obsazený.

  Jestli nevíte, koho si vybrat, zkuste se podívat na Instagramové účty fotografů a zvažte, které fotky se vám líbí nejvíce a v jakém stylu byste se ráda nechala vyfotit. Jestli dáváte přednost jemným minimalistickým fotkám nebo se chcete naopak nechat vyfotit v přírodě obklopeni bujnými květinami. Fotit se můžete také v oblíbeném zákoutí vaší zahrady, na nádvoří zámku nebo třeba v parku u řeky. Záleží jen na vaší fantazii.

  A zatím co se budete těšit na miminko, můžete pro něj připravovat hračky nebo si pro něho něco ušít. S tím vám poradí například naše články Jak ušít zavinovačku nebo Jak vyrobit robota.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma fotografování


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás