Jak vyrobit fotoalbum

Martina Opravilová
Publikováno 10. listopadu 2023
 1. Jak vyrobit fotoalbum

  Jak vyrobit fotoalbum

  Pokud se rozhodnete pro tvorbu fotoalba, máte v podstatě 2 možnosti. Buď si zakoupíte prázdné fotoalbum a pouze do něj vložíte fotky (případně si album dozdobíte), nebo si fotoalbum vyrobíte kompletně sami.

  Každá z variant má své klady a zápory, je tak jen na vás, pro kterou možnost se rozhodnete. Zakoupení fotoalba je samozřejmě jednodušší cesta, pokud ale patříte mezi náročnější zákazníky, možná vás výběr toho správného alba trochu potrápí.

  Při kompletní výrobě alba je naopak nutné počítat s tím, že vám výroba přece jen zabere nějaký čas. Na druhé straně si však můžete album maximálně přizpůsobit svým představám. Je jen na vás, jakou velikost či barvu bude fotoalbum mít a z jakého materiálu bude vyrobené.

  Ať upřednostníte kteroukoli možnost, jednomu se samozřejmě nevyhnete – pořízení fotek. Nezáleží přitom na tom, zda budete fotky tisknout, či budete jen vybírat z již pořízených.

 2. Jak vyrobit domácí fotoalbum

  Nyní se zaměříme na případ, kdy si rozhodnete vyrobit fotoalbum zcela sami. Zde je třeba zmínit, že možností, jak album vyrobit, je celá řada. Pro výrobu základu můžete použít mnoho materiálů, nejjednodušší je však použít tvrdý papír či karton.

  Doporučujeme si také připravit různé doplňky, kterými fotoalbum ozdobíte. Může se jednat o různé samolepky, barevné pásky či tematické předměty (při tvorbě svatebního fotoalba například skvěle poslouží jmenovky ze stolů). Můžete však samozřejmě vsadit na jednoduchost a ozdoby vynechat.

  Jak na výrobu jednoduchého fotoalba

  • Nejdříve je třeba vše dobře promyslet. Jakou bude mít fotoalbum velikost? Z čeho bude vyrobené? Kolik fotografií v něm bude umístěno? A tak dále…
  • Jakmile budete mít představu o vzhledu vašeho fotoalba, bude nutné připravit si vše potřebné. Vaše další kroky tedy nejspíše povedou do papírnictví či dalších obchodů.
  • Hurá do práce! Nyní konečně přichází řada na tu nejzábavnější část. Další postup se bude drobně lišit dle toho, jaká bude přesná podoba vašeho výrobku. Také je třeba zmínit, že postupů existuje hned několik. Někdo může nejdříve vytvářet jednotlivé stránky, jiný se v začátku pustí do tvorby obalu.
  • My budeme vycházet z předpokladu, že si nejdříve vytvoříme podklad s fotografiemi. Až v závěru postupu jednotlivé stránky spojíme k sobě.
  • V následujícím kroku tedy fotografie připevníme k podkladu – můžete je přilepit, či je například vložit mezi malé trojúhelníčky (ty vyrobíte jednoduše z papíru).
  • Jakmile budeme mít všechny fotky umístěny na podkladu, přichází čas na popisky jednotlivých fotek či dozdobení stránek. Můžete si také připravit další stránky bez fotografií (pokud například vytváříte fotoalbum z výletů, můžete si na volné stránky předepsat základní informace k výletu – místo, datum a podobně). Nezapomeňte ani na úvodní stránku.
  • V dalším kroku je třeba připevnit jednotlivé strany k sobě – využít lze například kroužkovou vazbu.
  • Nyní už přichází čas na poslední úpravy – opět je jen na vás, o jaké činnosti přesně půjde.
 3. Jak vyrobit skládací fotoalbum

  Za zmínku stojí také výroba skládacího fotoalba. Jeho výroba je opravdu jednoduchá a zároveň poslouží jako skvělý dárek – například pro kamarádku či maminku.

  Jak si fotoalbum vyrobit?

  • Opět si vše nejdříve pořádně promyslíme. Doporučujeme zvolit spíše menší velikost fotografií.
  • Podle velikosti a počtu fotek si připravíme podklad – opět neuděláte chybu, když použijete papír. Nezapomeňte na to, že první strana skládačky bude úvodní a na poslední již pravděpodobně také nebude fotografie. Je však třeba i s tímto prostorem počítat. Doporučujeme si označit také místa přehybů.
  • Jakmile máme vše předpřipravené, papír vystřihneme dle stanovených rozměrů.
  • V dalším kroku si zkusíme skládačku složit “nanečisto”. Pokud je vše tak, jak má, můžeme začít lepit fotografie.
  • Jakmile máme hotovo, dotvoříme úvodní stranu a album ozdobíme.
  • Ve chvíli, kdy je vše podle vašich představ, máte hotovo!

  Zajímají vás další tipy na drobné dárky? Co si tak například vyzkoušet vyrobit svíčku? Nebo se vrhnete do přípravy domácího džemu?


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma fotografování


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás