Jak vyrobit auto z kartonu

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak vyrobit auto z kartonu

  Jak vyrobit auto z kartonu?

  Nejprve budete potřebovat krabici vhodných rozměrů. Krabice by měla mít nejlépe metr na délku a kolem půl metru na šířku. Na výšku by neměla přesáhnout šedesát centimetrů.

  Odřízněte prostřední třetinu horní části krabice tak, aby zůstala s krabicí spojena svou delší částí. Odříznutou část ohněte do úhlu devadesáti stupňů, aby vytvořila čelní sklo auta. Do středu odklopené plochy kartonu nakreslete obdélník tak, aby po jeho obvodu zůstalo alespoň pět centimetrů. Karton vystřihněte, aby bylo skrze přední okno auta vidět.

  Nyní přilepte lepicí páskou všechny části, které se na krabici odchlipují, jako jsou klopy na zavření a tak podobně. V bocích krabice vystřihněte dva vstupy namísto dveří, aby dítě mohlo do krabice pohodlně vejít.

  Dveře nemusíte ustřihnout úplně, ale můžete je nechat na jedné straně spojené s autem a vytvořit tak otevírací dveře. V takovém případě nezapomeňte z dvou proužků kartonu přilepit na každé dveře kliku.

  Vezměte si ruličku od toaletního papíru a přilepte ji namísto výfuku. Dva úzké proužky kartonu vám poslouží jako stěrače. Nakonec si ustřihněte dva malé obdélníčky kartonu a přilepte je po bocích auta jako zpětná zrcátka, aby malí řidiči věděli, kdo je za nimi.

  Na závěr vystřihněte volant a nalepte ho dovnitř auta v místě, kde by byla palubní deska.

 2. Jak pomalovat auto z kartonu?

  V další fázi přizvěte děti.

  Nejprve namalujte celou karoserii auta jednou barvou. Auto můžete udělat červené nebo žluté, ať je krásně mrkací. Jakmile barva uschne, pusťte se do jednotlivých detailů, jako jsou výfuk nebo zrcátka.

  Jakmile barva zaschne, můžete auto ozdobit malůvkami zvířátek nebo na něm nechat rozkvést celou louku. Do zpětných zrcátek můžete nalepit fotografie nebo výstřižky krajin z časopisů. Z barevného papíru můžete vystříhat hvězdy a další tvary a auto jimi polepit.

  Jestliže si nevíte rady s hvězdou, pomůže vám náš článek Jak nakreslit hvězdu. Pokud chystáte auto pro malého závodníka, nezapomeňte mu namalovat startovní číslo a po boku vítězné pruhy. Připojit můžete také malbu plamenů. Do vnitřní části auta, v místě palubní desky, domalujte tachometr.

  Na závěr přilepte čtyři hliníkové talíře na jedno použití namísto kol. Aby se dětem v autě dobře sedělo,

  Pokud vaše děti rády, kreslí, zabavit vám je pomůže také náš článek Jak nakreslit velblouda.

 3. Jak vyrobit kostým z auta z kartonu?

  Netradiční způsob, jak takové auto využít, je vyrobit z něj kostým. Auto vyrobte stejným způsobem jako to na hraní, ale udělejte ho menší. Metrové auto je sice lehké, ale rozměrné a dětem by se špatně nosilo.

  Jednoduše ve spodní straně auta vystřihněte otvor, kterým se vaše dítě protáhne. Z bavlněného plátýnka ustřihněte dva pruhy, které sešijte a otočte jako tunely. Délka popruhů se bude odvíjet od velikosti auta a výšky dítěte

  V přední části auta, tam, kde by mělo auto světla, vystřihněte dva malé kruhové otvory, na každé straně jeden. Každým z otvorů protáhněte konec jednoho popruhu. Na koncích udělejte z vnitřní strany auta uzel. Stejné otvory vystřihněte v místech, kde by byla zadní světla. Látkové pruhy překřižte a konce protáhněte nově vzniklými otvory.

  Dítě postavte do autíčka a kartonový model mu zvedněte do úrovně pasu. Křížení popruhů by mělo mít dítě za krkem. Naměřte délku popruhů a na zadních koncích udělejte opět uzly.

  Na závěr si vezměte dva papírové kelímky na kávu a namalujte je žlutě. Suché kelímky přilepte namísto předních světel pod látkové popruhy. Další dva kelímky namalujte červenou barvou a přilepte je vzadu pod popruhy namísto zadních světel.

 4. Jak využít auto z kartonu?

  Pokud si vaše děti s autem právě nehrají, můžete do něj uložit polštáře nebo plyšové hračky a nechat je stát v rohu dětského pokoje jako dekoraci.

  Pokud máte kočičku nebo pejska, můžete do auta dát deku a nechat ho jako pelíšek. Obzvlášť kočky ocení možnost domečku z krabice. Přes autíčko můžete také přehodit deku tak, aby zůstal volný pouze prostor jedněch dveří. Především kočky ocení možnost se schovat do auta, které na pár hodin spánku pojmou za svůj domeček.

 5. Jak si hrají profesionálové?

  Z kartonu lze postavit nejen stylizované autíčko na hraní, ale také skutečný model auta. Právě to si zkusili zástupci britského Lexusu, kteří z kartonu postavili auto ve velikosti jedna ku jedné.

  Na auto bylo potřeba sedmnáct set kartonových dílů silných jeden centimetr, vyřezávaných pečlivě laserem. Vše drží pohromadě díky lepidlu na vodní bázi. Auto trvalo sestavit celé tři měsíce.

  Auto je dokonce pojízdné. Celý kartonový skvost je posazený na silném rámu a samotné auto je poháněné elektromotorem. Auto má díky tomu i funkční světla.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak vyrobit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás