Jak vyrobit kostým anděla

Klára Hrnčířská
Publikováno 20. listopadu 2023
 1. Jak vyrobit kostým anděla

  O andělech

  Andělské bytosti jsou bytosti světla, chránící nás před temnými energiemi a vším, co by mohlo zabránit žít nám zde na Zemi v radosti.

  Nejčastěji jsou zobrazování jako velké bílé postavy se svatozáří, mající na zádech obrovská křídla, složená většinou z peří. Zobrazování jsou mezi menšími andílky, zahaleni v oblacích nebo přímo na nebesích. V nejrůznějších pohádkách a mýtech přicházejí andělé na Zemi a zhmotňují se před lidmi, kterým předávají poselství a žehnají jim na jejich cestě lidským životem.

  Andělé jsou naší velkou nadějí, ochránci, s kterými můžeme mluvit, kteří nám pomohou v těžkých životních situacích a navedou nás, když máme pocit, že tápeme. Jsou našimi učiteli a zdrojem nekonečné bezpodmínečné lásky.

 2. Jak vyrobit kostým anděla – křídla

  Nejdůležitější částí anděla jsou jeho samotná křídla.

  S jejich výrobou vám poradí náš článek Jak vyrobit andělská křídla.

 3. Jak vyrobit kostým anděla – svatozář

  Křídla už máme, teď ještě svatozář. Potřebovat na ni budete kousek silnějšího drátu, který by měl být přibližně o patnáct až dvacet centimetrů delší, než je dvojnásobný obvod vaší hlavy.

  Drát naměřte podle obvodu hlavy a jeden jeho konec kolem něj omotejte v místě, na kterém je potřeba tak, abyste získali ovál, sedící přímo na vaši hlavu. Zbývající konec drátu nechte trčet do prostoru. Ovál sejměte z hlavy a na volném konci drátu vytvořte kruh.

  Teď budete potřebovat kus bílého nebo stříbrné ho řetězu, který se běžně věší na vánoční strom. Řetěz omotejte kolem drátěného kruhu a konce svažte k sobě nebo je slepte kouskem lepicí pásky.

  Svatozář můžete vyrobit také ve zlaté barvě.

  Jestli ji chcete mít jemnější, z oválu kolem hlavy nechte trčet pouhých patnáct centimetrů drátu a samotnou svatozář vytvořte z bílého nebo jinak barevného chlupatého drátu, který dostanete koupit ve výtvarných nebo hobby potřebách.

  Máte-li pocit, že vám svatozář na hlavě příliš nedrží, přichyťte ji k vlasům pomocí pinetek. Vyberte takové, které mají ve svém ohybu kousek volného prostoru, do kterého drát zapadne, když ji na něj nasunete.

 4. Jak vyrobit kostým anděla – hvězda

  Namísto svatozáře můžete použít také hvězdu, kterou přilepíte na čelo nebo přichytíte do vlasů.

  Potřebovat budete žlutý karton nebo bílý, který namalujte postupně z obou stran na žluto. Obvod hvězdy obtáhněte lepidlem se třpytkami nebo ji polepte celou. Použít můžete také nejrůznější zlaté fixy a gelové tužky. Některá lepidla v sobě mají přímo drobné hvězdičky, které se na kostýmu budou krásně vyjímat.

  Hvězdu můžete na tělo přilepit speciálním lepidlem z prodejny pro kostýmy nebo ji přidělat na kloboukovou gumu a uvázat ji na temeni hlavy.

  Máte-li afinu, můžete na zadní stranu hvězdy přilepit pomocí tavné pistole sponku nebo pinetku a přichytit hvězdu přímo na vlasy.

  Další možností je koupit barvu na tělo a hvězdu na čelo přímo namalovat.

  Se samotnou šablonou hvězdy vám pomůže náš článek Jak nakreslit hvězdu.

 5. Jak vyrobit kostým anděla – oblečení

  Teď se ještě podívejme na oblečení. To by mělo být bílé, ideálně v podobě dlouhých bílých šatů nebo dlouhé sukně a bílého svetru nebo halenky.

  Lemy kolem rukávů a spodní lem sukně vyšijte stříbrnou a zlatou nití. Použít můžete nejrůznější ornamentální a abstraktní vzory. Dobře budou vypadat také drobné hvězdičky.

  Oblečení můžete doplnit nalepovacími kamínky a lepidlem se třpytkami určeným na oblečení.

  Neztratí se ani samotná malba barvami určenými na textil.

  Chcete-li stvořit modernějšího anděla, zkuste oblečení přímo nabatikovat zlatou nebo stříbrnou barvou. Oblečení by mělo být pro batiku bavlněné.

  Použít můžete i nejrůznější tmavé nebo zářivé odstíny barev. Buďte originální a stvořte třeba půlnočního nebo lesního anděla. Koneckonců andělé nás doprovází všude, kde se sami ocitneme.

  Jestli je zrovna léto, můžete jít na boso. V zimě doporučuji bílé zimní boty.

 6. Jak vyrobit kostým anděla – doplňky

  Na závěr si napište několik drobných doplňků, kterými můžete kostým dozdobit.

  Stejně jako na čelo, i na ruce a obličej můžete domalovat barvou na kůži malé hvězdy. Zkuste si namalovat drobné pihy ve tvaru hvězd nebo jen drobné tečky, které vaši tvář ozvláštní.

  Použít můžete také bílou paruku, kterou dostanete koupit už od pár korun na stáncích. Paruka navíc krásně zakryje část svatozáře, kterou máte kolem hlavy.

  Zkuste také vystříhat drobné hvězdy ze stříbrného nebo jiného papíru a vlepit je vhodným lepidlem do vlasů nebo je na pevno přilepit do paruky.

  Svou kůži můžete obarvit také barvou ve spreji. Teď už stačí jen zářit jako skutečný anděl.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak vyrobit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás