Jak vyměnit inkoust v tiskárně

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak vyměnit inkoust v tiskárně

  Jak vyměnit inkoust v tiskárně

  Většina z nás se v životě s výměnou inkoustu v tiskárně setká. Ti, kteří už výměnu absolvovali, mi jistě dají za pravdu, že je celý proces velmi jednoduchý. Pokud vás zajímá, jak na to, čtěte dál!

 2. Kdy vyměnit inkoust v tiskárně

  Jak poznat, kdy je čas inkoust vyměnit? V podstatě každá tiskárna vás na nutnost výměny upozorní, ať už rozsvícením kontrolky či zprávou na monitoru.

  Některé tiskárny jsou navíc schopné rozeznat i docházející toner, vy tak již předem víte, že bude třeba inkoust vyměnit. Odpadá tak nepříjemný moment překvapení, kdy potřebujete tisknout a zařízení vám oznámí, že došel inkoust.

 3. Co je třeba pro výměnu inkoustu v tiskárně

  Pro výměnu inkoustu v tiskárně toho nepotřebujte mnoho. Stačí vám jen nový toner, kterým nahradíte toner prázdný.

  Cartridge seženete jednoduše v kamenných prodejnách, či na některém z internetových obchodů. Vždy dávejte pozor, zda kupujete ten správný toner- při nákupu se vždy orientujte podle značky a typu tiskárny. Stejně tak buďte opatrní při výběru černého či barevného inkoustu.

 4. Jaký je postup pro výměnu inkoustu v tiskárně

  Nejdříve je třeba si připravit vše potřebné. Poblíž tiskárny si položíme nový toner, který vybalíme z krabice, a tiskárnu vypneme. Je třeba dávat pozor na to, aby byla při výměně tonerů tiskárna vždy vypnutá.

  Následně otevřeme kryt tiskárny a vyjmeme použitý toner. Ten odložíme (v ideálním případě) do krabice od nového toneru. Při vyjmutí cartridge je třeba být velmi opatrný, nedotýkat se jiných částí tiskárny. Zároveň je třeba dbát na to, aby se použitý toner nedotkl ničeho dalšího, například oblečení – je zde stále riziko zabarvení.

  Následně vložíme do tiskárny nový inkoust. Ten dáme na stejné místo, ze kterého jsme vyjmuli původní cartridge. Opět je třeba pracovat velmi opatrně.

  Je dobré také myslet na to, že některé inkousty mají ochranný kryt či pásek- vždy proto zkontrolujte, zda se na inkoustu nenachází a případně je před vložením inkoustu do tiskárny odstraňte.

  Zkušební tisk

  Jak vyměnit inkoust v tiskárněPokud je toner na svém místě, můžeme kryt zavřít a tiskárnu zapnout. Pokud chceme mít jistotu, že je toner vložen správně, provedeme zkušební tisk. Během této zkoušky otestujeme, zda tiskárna tiskne vše přesně tak, jak má.

  V případě, že tisk nebude probíhat správně, je toner pravděpodobně uložen špatně. V takové situaci je třeba tiskárnu u vypnout, otevřít kryt a upravit uložení toneru. Následně doporučujeme provést zkušební tisk znovu.

  Tiskárna se v průběhu času stala běžnou součástí našich životů. Téměř všechny důležité dokumenty již vytváříme na počítači a následně je tiskneme.

  Takovými dokumenty mohou být například životopis či motivační dopis. Pokud vás zajímá, jak je vytvořit, podívejte se na naše návody jak napsat motivační dopisjak napsat životopis.


HJ
Honza Jánský 26.11.2019 – 13:20

To je dobře, že vznikají takovéto články :) někomu by se možná mohl zdát zbytečný, ale co já bych za takový dal, když jsem poprvé měnil inkoust v tiskárně. :D Každopádně bych přidal ještě jeden tip - a to posílat použité tonery na výkup k ekologické likvidaci. Nejen, že dostanete peníze, za ten výkup, ale ještě je to ekologičtější.

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma jak vyměnit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás