Jak vyměnit náplň Pilot

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak vyměnit náplň Pilot | © Julia161 | Dreamstime.com

  Jak vyměnit náplň Pilot

  Jak již bylo zmíněno, pokud vlastníte pero pilot, můžete náplně měnit i opakovaně a psát s perem i dlouhé roky. Velkým plusem je také velmi snadný postup pro výměnu. Zvládne ji každý, včetně dětí.

 2. Co budeme potřebovat k výměně náplně Pilot

  K výměně nám postačí pouze dvě věci. První je pero Pilot, do kterého budeme náplň vkládat. Kromě tohoto pera budeme potřebovat také náhradní náplň, kterou lze koupit na internetu či v papírnictví.

  Pero Pilot a náhradní náplň nám k výměně náplně Pilot zcela postačí. Tedy, kromě šikovných rukou.

 3. Postup pro výměnu náplně Pilot

  Nejdříve si přichystáme vše potřebné.

  Následně do ruky uchopíme pero. Když si ho dobře prohlédneme, najdeme závit, který rozděluje pero na dvě části. Pomocí otáčivých pohybů pera v tomto závitu od sebe jednotlivé části oddělíme.

  Nyní jsou od sebe části pera oddělené. Jedna z nich obsahuje psací část, druhá slouží jako kryt pro náplň. Uvnitř jedné z těchto částí najdeme původní náplň.

  V dalším kroku náplň jednoduše vyměníme- původní vyjmeme a vložíme na stejné místo novou.

  V tomto okamžiku je pouze třeba spojit obě části k sobě. To učiníme opět pomocí závitu- otáčivým pohybem k sobě obě části uchytíme.

  Na závěr zkontrolujeme, zda je závit dobře utažen (ne však příliš, kryt by mohl jednoduše prasknout!) a vyzkoušíme, zda pero funguje.

  Pokud je vše v pořádku, máme hotovo!

 4. Na co si dát pozor při výměně náplně Pilot

  Ačkoli je samotná výměna náplně velmi jednoduchá, je několik věcí, na které je dobré si dát při výměně pozor.

  S první věcí se setkáte ještě před samotnou výměnou- konkrétně při nákupu náhradní náplně. Dávejte pozor, abyste zakoupili správný typ náplně. Vždy se musí jednat o náplň do vašeho konkrétního typu pera.

  Při výměně také dávejte pozor na utažení závitu. Pokud by byl příliš utažen, může jedna z částí pera snadno prasknout. Stejně tak, jakmile od sebe oddělíte obě části, dávejte pozor, aby některá z nich nespadla na zem či nedošlo k jinému poškození.

  Může se také stát, že se při výměně ušpiníte od náplně. Byť tato možnost není příliš pravděpodobná, je třeba počítat i s tímto rizikem.

  Mít u sebe pero se vždy hodí. Dospělí si s ním mohou zapisovat poznámky, pro děti je hlavní pomůckou ve škole. Snadno s ním napíší například úkol zaměřený na počítání procent. A pokud by se stalo, že by nevěděli, jak při počítání postupovat, poradíme jim v našem návodu jak se počítají procenta.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak vyměnit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás