Jak upéct makronky

Veronika Jelínková
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak upéct makronky

  Recept na makronky

  Jak to bývá u mnoha receptů, i makronky se dají udělat v několika verzích. Výhodou tohoto sladkého dezertu je, že je bezlepkový. Vybrali jsme pro vás recept, který stojí za vyzkoušení.

  Než se pustíte do pečení, připravte si:

  • 120 g jemné mandlové mouky
  • 150 g moučkového cukru
  • 90 g bílků
  • 50 g cukru krystal
  • špetku soli
  • potravinářské barvivo

  Potravinářské barvivo samozřejmě použít nemusíte, ovšem barevnost dodává makronkám originalitu a dělá je tím, čím mají být. Barvivo zvolte podle příchutě krému. Můžete barvit i přírodními šťávami či marmeládou.

  Tip: vaječné bílky nechte přes noc odležet v pokojové teplotě. Sníh z nich půjde lépe ušlehat a navíc bude tužší.

  Do mísy dejte moučkový cukr a mandlovou mouku. Doporučuje se směs ještě rozmixovat a prosít. Směs by měla být co nejjemnější.

  Do bílků přidejte špetku soli a pomalu začněte šlehat. Celý proces šlehání by měl být na nízkou rychlost, aby bílky vytvořily stabilní sníh.

  Jakmile bílky začnou bublat, přidávejte cukr krystal a šlehejte, dokud se nevytvoří lesklý sníh.

  Přidejte potravinářské barvivo. Do připraveného a barevného vaječného sněhu přidejte mandlovou mouku s moučkovým cukrem.

 2. Jak péct makronky

  Na plech dejte pečící papír a směs vložte do zdobícího sáčku. Dělejte stejně velká kolečka. Kolečka průměrně 2 cm velká. Klidně použijte makrónkovou šablonu, kdy ji vložíte pod pečící papír.

  Když jsou kolečka hotová na celém plechu, jemně celým plechem bouchněte o kuchyňskou linku. Tak se zbavíte přebytečného vzduchu v těstě.

  Takto připravený plech nechte na stole a čekejte, než povrch makronek zaschne. Doba schnutí se liší podle prostředí. Většinou nebývá delší, než 35 minut. Pokud by bylo těstíčko příliš suché, hrozí popraskání během pečení.

  Troubu nechte nahřát na 150 stupňů a makronky v ní pečte asi 10 minut. Obecně platí, že makronky by se měly péct na nízkou teplotu. Někde se uvádí, že v horkovzdušné troubě stačí teplota 135 stupňů.

 3. Jak udělat náplň do makronek

  Náplní do makronek je mnoho druhů a příchutí. Zkuste například následující 2 recepty:

  Pistáciový krém

  Smíchejte 125 g mascarpone s jednou lžící moučkového cukru a šlehejte. Zašlehejte 50 ml smetany ke šlehání. Přidejte jednu lžíci pistáciové pasty.

  Jemný sektový krém

  V míse vyšlehejte 250 g změklého másla se 100 g moučkového cukru. Potom zašlehejte 200 ml suchého sektu pokojové teploty.

  Náplň dáme do zdobícího sáčku a naneseme na makronku. Přiklopíme další makronkou a máme hotovo. Manipulujte s makronkami opatrně. Jsou velmi křehké a mohli byste je rozmáčknout.

  Makronky nechce v chladu odležet do druhého dne.

  Zdá se Vám to složité? Zkuste upéct pusinky!


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak upéct


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás