Jak opravit odřené boty

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak opravit odřené boty

  Jak opravit odřené boty

  Zjištění, že jsou vaše oblíbené boty odřené, není ničím příjemným. Na druhou stranu se však většinou jedná o kosmetickou vadu a není narušena funkčnost obuvi.

  Odřenou část většinou neodstraníte zcela, oprava spočívá především v zakrytí tohoto poškození. Zároveň také záleží na materiálu, ze kterého je obuv vyrobena. Podle něj je třeba se orientovat i při hledání vhodného prostředku k překrytí odřené části.

 2. Jak opravit odřené kožené boty

  Odřená nejčastěji potrápí majitele kožených bot. Cena této obuvi je totiž většinou vyšší. Zároveň nám však kožené boty vydrží zpravidla delší dobu.

  V případě, že vlastníte kožené boty, jenž jsou odřené, doporučujeme toto poškození jednoduše zakrýt pomocí laku na kůži. Pokud vyberete správný odstín, zásah do původní barvy bude navíc minimální.

  Celý postup je navíc velmi jednoduchý a s pomocí přiloženého návodu vše jistě bez problémů zvládnete.

  Dalším pozitivem je také fakt, že při aplikaci laku na kůži nedojde pouze k zakrytí odřené části, ale k oživení barvy celé přelakované plochy. Tento fakt je velmi přínosný především u starších bot, jejichž barva již není výrazná tak, jako dříve. Pomocí barvy je opět snadno oživíte.

 3. Jak předcházet odření bot

  Asi se shodneme, že není možné na 100 % poškození bot zabránit. Tuto pravděpodobnost však můžeme výrazně snížit tím, že budeme o boty dostatečně pečovat.

  Jak má taková péče probíhat? Záleží především na použitém materiálu. Jak se o dané boty starat by vám mělo být doporučeno již při jejich nákupu.

  Obecně lze však říci, že je třeba obuv pravidelně zbavovat nečistot, k čemuž nám pomůže suchý, případně vlhký hadřík.

  Další důležitou součástí péče u některých bot je jejich impregnace. Nestačí boty naimpregnovat před jejich prvním použitím, je nutné tuto proceduru pravidelně opakovat. Jak na to se dozvíte v našem návodu jak impregnovat boty.

  U některých typů obuvi můžete naopak použít různé krémy či laky. Jak již bylo zmíněno, vše se odvíjí od typu materiálu, ze kterého je vaše obuv vyrobená.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak opravit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás