Jak opravit brýle

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak opravit brýle

  Jak opravit brýle

  Okamžik, kdy zjistíte, že jsou vaše brýle poškozené, bývá velmi nešťastným. Pokud se s ním však setkáte, nezoufejte- možná ještě existuje způsob, jak brýle zachránit.

 2. Jak opravit poškrábané brýle

  Nyní majitele brýlí, ať slunečních či dioptrických, pravděpodobně příliš nepotěšíme. Poškrábané brýle totiž opravíte jen velmi těžko.

  Na internetu můžete běžně nalézt různé rady, jak se škrábanců zbavit. Návody jako je aplikace zubní pasty či vyplňovače škrábanců samozřejmě vyzkoušet můžete, výsledek je však velmi nejistý. V tomto případě bývá často jednodušší a účinnější zakoupení nových brýlí.

  V případě, že máte brýle dioptrické, rozhodně doporučujeme svěřit brýle do rukou odborníka. Pomocí ultrazvuku se pokusí škrábance odstranit, i v tomto případě však není výsledek jistý. Počítejte i s možností, že vám bude doporučeno pořízení nových brýlí.

  Prevence poškrábání brýlí

  Nejlepším řešením je již zmiňovaná prevence. Brýle pravidelně čistěte, odkládejte je do pouzdra. Snažte se vyhnout jejich kontaktu s předměty, které by je mohly případně poškodit. Příkladem mohou být v tomto případě klíče. Pokud se budete o brýle dobře starat, mohou vám vydržet opravdu dlouhou dobu.

 3. Jak opravit zlomené brýle

  Další nástrahou, která na majitele brýlí čeká, je jejich zlomení. Pokud i vy budete svědky nešťastné nehody, kdy dojde k rozlomení brýlí, hluboce se nadechněte a zachovejte chladnou hlavu! Tato komplikace se totiž dá řešit.

  Pokud jsou brýle pouze rozlomené a není na nich patrné žádné další poškození, můžete přilepit obě části přilepit zpět k sobě. K lepení můžete využít například sekundové lepidlo či si vzít na pomoc tavnou pistoli.

  Ať si pro opravu vyberete kteroukoliv možnost, mějte na paměti, že je třeba pracovat velmi pečlivě, aby nebyly na brýlích viditelné zbytky lepidla.

  Oprava obrouček brýlí

  Podobné je to i s obroučkami brýlí. Pokud dojde k jejich poškození, můžete zkusit přistoupit k jejich slepení. Ne vždy je však tento krok možný.

  U obrouček se může také stát, že dojde k poškození pantu. V případě ztráty některé jeho části můžete tento ztracený díl nahradit novým.

  Pokud však dojde k poškození pantu, které není možné řešit výše uvedenými způsoby, a vy přesto neuvažujete o nových brýlích, je možné obroučky ke sklům přilepit. V tomto případě je však třeba počítat se ztrátou jejich hybnosti.

  Každého z nás občas potká situace, kdy je třeba nějakou věc opravit. Snadno si pak můžete lámat hlavu například nad tím, jak opravit hrnek či jak opravit kliku u dveří. Podívejte se proto na naše návody, abyste v případě potřeby věděli, jak na to.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak opravit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás