Jak hledat akční letenky

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak hledat akční letenky

  Jak hledat akční letenky

  Jak už bylo zmíněno, způsobů, jak hledat levné letenky je hned několik. Jejich znalost nám může pomoci ušetřit několik stovek, ale i několik tisíc korun. Pokud budete mít velké štěstí, může se vám poštěstit koupit letenku i za extrémně nízkou cenu.

  Kromě případu, kdy narazíte na opravdu extrémně levnou letenku, byste měli při hledání letenky vyzkoušet hned několik způsobů. Ačkoli se vám může zdát letenka levná, je možné, že s dalším hledáním narazíte na ještě nižší cenu.

 2. Kdy hledat akční letenky

  S ideální dobou pro hledání akční letenky je to trochu komplikované. Ačkoli jsou často letenky nejvýhodnější několik týdnů před odletem, nemusí to tak být vždy. V rámci akcí totiž můžete narazit na akční letenku i několik dní před odletem.

  Bohužel však nejde na takovou akci spoléhat a pokud budete nákup letenky odkládat, může na vás s blížícím se datem odletu čekat už jen výrazně vyšší cena.

 3. Kde hledat akční letenky

  A kde tedy letenky hledat? Pojďme si společně představit možnosti.

  Vyhledávače letenek

  S nalezením levných letenek vám mohou pomocí různé vyhledávače. V České republice jich existuje hned několik. Doporučujeme při hledání využít více z nich. Pokud si na to troufáte, můžete vyzkoušet i ty zahraniční.

  U vyhledávačů lze často zadat jen přibližné datum odletu, často nemusíte zadávat ani konkrétní cílovou destinaci. To je velkou výhodou v případě, že víte, kdy chcete letět, ale ještě nejste rozhodnutí kam. Jedním z vyhledávačů je například Azair.cz.

  Zprostředkovatelské weby

  Skvělou alternativou (nejenom) pro začátečníky jsou české weby, které vyhledají levné letenky za vás a vaším úkolem pak bude jen samotný nákup. Na našem trhu jich existuje hned několik. Jako příklad můžeme uvést web Pelikan.cz. Opět je třeba zmínit, že se vyplatí podívat na nabídku několika webů.

  Doporučujeme také sledovat sociální sítě těchto webů, především pak Facebook. Zde weby často prezentují své nabídky.

  Weby leteckých společností

  Další možností jsou přímo weby leteckých společností. Díky tomu, že zde najdete ceny bez dalších provizí zprostředkovatelů, bývají často letenky o něco levnější. Rozhodně však doporučujeme přihlásit se k newsletterům, díky kterým se můžete dozvědět o zajímavých nabídkách.

  Není samozřejmě úplně reálné přihlásit se k odběru úplně všech aerolinek, vybrat několik společností však jistě není problém. Rozhodně doporučujeme přihlásit se k odběru novinek nejznámějších nízkonákladových společností. Další organizace pak můžete vybírat například podle destinace, kterou byste rádi navštívili, či podle jiných atributů.

  Využití RSS

  Technologii RSS jsme zmiňovali již v našem článku s názvem Jak na letenky. Právě tento způsob hledání akčních letenek často přináší ty největší slevy.

 4. Na co si dát pozor při hledání akčních letenek

  Ačkoli jsou nízké ceny letenek velmi lákavé, ne vždy je nízká cena výhrou. Před tím, než letenku zakoupíte, dobře zvažte i další aspekty. Zpravidla se jedná o následující:

  • Zahrnuje cena letenky i přepravu zavazadel? Pokud ne, s jak vysokým doplatkem je třeba počítat?
  • Kolik vás čeká přestupů?
  • Zvládnete se na letiště dopravit na daný čas (typicky u ranních letů může jít o problém)?
  • A naopak – jak se dopravíte z letiště?
  • Budete mít dostatek času na přestup?

Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma cestování


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás