Jak zabalit kufr

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak zabalit kufr

  Jak zabalit kufr

  Ačkoli může působit tato činnost složitě, věřte, že tomu tak není. Základem pro efektivní balení kufru je systém. Pokud se tedy budete držet uvedeného postupu, bude pro vás celý proces hračka.

  Zjištění podmínek leteckých společností

  Čeká vás cesta letadlem? Pak si nejdříve zjistěte, co si do zavazadla můžete přibalit a co nikoli. Následně se zaměřte také na omezení týkající se rozměrů a váhy zavazadel. Tyto informace najdete na webových stránkách dané letecké společnosti.

  Vytvoření seznamu věcí

  Jak zabalit kufr | © DreamstockDalším bodem je vytvoření seznamu věcí, které si budete do kufru balit. O jaké věci půjde záleží především na povaze vaší cesty. Na dovolenou k moři budete potřebovat jiné vybavení, než na pracovní cestu do Norska.

  Začněte tedy tím, že si vytvoříte vlastní seznam věcí, které budete při cestě potřebovat. Inspirovat se můžete v bodě číslo 2. I v tomto případě platí, že méně je někdy více. Snažte se do seznamu zahrnout pouze věci, které na cestě opravdu využijete.

  Vyskládání všech uvedených věcí před sebe

  Jakmile budete mít vytvořen seznam všech věcí, vyskládejte si je všechny před sebe. Získáte tak náhled na jejich množství. Možná v tuto chvíli zjistíte, že máte na seznamu více věcí, než váš kufr dokáže pojmout. Snažte se ze seznamu odebrat věci, které nutně nepotřebujete. Vytvoří se vám tak v kufru místo pro případné suvenýry.

  Vložení věcí do kufru

  Nyní vás čeká další krok, který může být často obtížným. Snažte se najít si pro vkládání věcí do kufru svůj systém. Na dno kufru doporučujeme skládat nejtěžší věci. Vyplatí se také nenechávat mezery mezi věcmi.

 2. Co zabalit do kufru na dovolenou

  Jak už bylo zmíněno, je důležité připravit si dopředu seznam věcí. Pak by se nemělo stát, že na něco zapomenete. Snažte se nebrat si s sebou věci, které nejsou pro cestu nezbytné. Ušetříte si tak místo v kufru, které můžete později zaplnit suvenýry.

  Do seznamu si zapište i věci, které si později dáte do jiného zavazadla (batohu, kabelky). Budete mít tak přehled opravdu o všech věcech, které si s sebou budete brát. V seznamu určitě nezapomínejte na následující:

  • doklady (cestovní pas, občanský průkaz, doklady od cestovní kanceláře, letenky atd.) a finance (hotovost v místní měně, platební karta)
  • elektronika, včetně nabíječek (fotoaparát, mobil)
  • pravidelně užívané léky a základní lékárnička (léky na bolest, zažívací potíže, náplast a podobně)
  • oblečení a obuv (dostatečné množství oděvu pro různé příležitosti a počasí)
  • hygienické potřeby a kosmetika
  • speciální vybavení (potřeby na pláž či do hor, vhodné oblečení pro pracovní schůzku)

  Na cesty se vám také může hodit:

  • batůžek (případně kabelka či plážová taška)
  • mapa nebo tištěný průvodce
  • kapesní nůž a baterka
  • cestovní nafukovací polštářek
  • něco pro zábavu (kniha, časopis, mp3 přehrávač)
  • občerstvení na cestu (sušenky, sendvič)
  • lahev na vodu
 3. Jak zabalit oblečení do kufru

  Při vkládání oblečení do kufru možná narazíte na problém v podobě nedostatku místa. Potřebujete-li vměstnat do zavazadla co nejvíce věcí, máme pro vás jednoduchou radu. Problém mnohdy vyřeší, když oblečení do kufru jednoduše srolujete.

  S metodou KonMari neboli s metodou ruličkování přišla japonská spisovatelka Marie Kondo, díky které se vám do kufru vejde podstatně více věcí a správným srolováním nebude oblečení ani zmačkané.

 4. Jak zabalit kufr do folie

  Pokud vás čeká cesta letadlem, doporučujeme zabalit cestovní kufr do ochranné folie. Uchráníte tak své zavazadlo, které bude uloženo v podpalubí, před škrábanci či jiným poškozením.

  Tato služba je dostupná přímo na letišti, je však mnohem levnější zabalit si zavazadlo do folie již doma. Ochrannou folií pečlivě obmotejte celé zavazadlo, volné nechte pouze kolečka a rukojeť. Zároveň můžeme doporučit označit kufr jmenovkou (pro případ ztráty).

 5. Jak zabalit příruční zavazadlo

  Jak zabalit kufr | © DreamstockBudete-li si brát na cestu do letadla i příruční zavazadlo, mějte na paměti, že pro tyto zavazadlo platí jiné podmínky než pro zavazadla odbavená. Před balením si tedy nejdříve prostudujte podmínky dané letecké společnosti týkající se těchto typů zavazadel.

  Příruční zavazadlo je často omezeno rozměry, váhou i obsahem. Zabalit si do něj nesmíte například nože s čepelí delší než 6 cm, nůžky s ostřím stejné délky a omezení vás čeká také u všech tekutin.


KH
Karolina Huszarová 18.07.2023 – 16:04

Dobrý den.Zajímalo by mě, jak je to s cestováním letadlem u diabetiků léčených inzulínem injekčně?Diabetické jehly,dezinfekci, inzulín je třeba mít neustále u sebe.Jsou nějaké podmínky do příručního zavazadla?Je potřeba např. potvrzení od lékaře,jaké množství dezinfekce možno vzít na palubu?Děkuji.

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma cestování


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás