Jak se počítá euro

Vendula Kreplová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak se počítá euro

  Jak vypočítat euro

  Euro má dlouhodobě vyšší hodnotu než české koruny. Přesný kurz se proměňuje v souvislosti na tržních a jiných okolnostech.

  V současnosti se kurz eura pohybuje zpravidla kolem 25 Kč. Při zjišťování kurzů se vyplatí vědět i jak číst kurzovní lístek.

 2. Jak se počítá kurz eura

  Kurz eura se počítá podle toho, jaký poměr českých korun potřebujete na získání jednoho eura. Momentálně to bývá zpravidla okolo 25 Kč. Za tuto částku tedy ve směnárně peněz dostanete jedno euro. 100 euro vás tak například vyjde na více než dva a půl tisíce korun.

  Znát přesný kurz eura se vyplatí nejenom při cestování do zahraničních zemí, kde užívají tuto měnu, ale také při posílání zásilek ze zahraničí. Euro používají i na Slovensku a mnoho Čechů příležitostně nakupuje zboží právě tam, proto je dobré znát přepočet eura na koruny.

  To, jaký přesný kurz euro bude mít, ovlivňuje více faktorů. Patří mezi ně především měnová politika centrální banky, ale také například politická situace v zahraničí a zahraniční investoři.

 3. Jak se počítá euro v roce 2024

  Euro si v roce 2024 můžete sami pro sebe vypočítat docela snadno. Stačí zavítat na web, který poskytuje přehled aktuálních kurzů cizích měn, včetně eura. Jedním z takovýchto webů je například stránka kurzy.cz.

  Jakmile znáte aktuální kurz, můžete lehce určit, kolik euro budete případně potřebovat. Anebo si na internetu vyhledejte speciální kalkulačku, která vám eura na české koruny nebo obráceně převede sama.

 4. Jak se počítá poplatek za euro

  Při převodu jedné měny na druhou se zpravidla neobejdete bez uhrazení poplatku za převod. Záleží, jakou službu využíváte a jestli platíte měnu přes účet nebo si ji vyměňujete v bance nebo někde jinde.

  V bance zpravidla vyžadují menší poplatek (v rámci stokorun). Jinde poplatek nechtějí. Proto je nejlepší se informovat předem.

 5. Jak se počítá euro po Brexitu

  To, jak se bude počítat euro po Brexitu, je v současné době stále v řešení. V případě stoprocentního odchodu Británie z Evropské unie bez jakékoliv dohody by libra i euro čelily prodejnímu tlaku. V opačném případě by naopak na obě měny mohl mít Brexit pozitivní dopad.

  Možná by vás zajímalo, jak se počítá trojčlenka.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma cestování


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás