Jak zjistit číslo letu

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak zjistit číslo letu

  Jak zjistit číslo letu

  Číslo letu můžete zjistit hned několika způsoby. Jednou z možností je podívat se na vaši letenku, číslo můžete najít například také na informační tabuli přímo na letišti. Pojďme si nyní nejdostupnější způsoby představit a také si řekněme, proč je vlastně dobré číslo letu znát.

 2. Jak zjistit číslo letu na letence

  Jednoznačně nejjednodušším způsobem, jak číslo letu zjistit, je vyhledat ho na vaší letence. Je však třeba říci, že umístění čísla letu na letence se může u jednotlivých leteckých společností lišit.

  Na letenkách však bývají uvedeny vždy podobné informace, podle kterých se lze při zjišťování čísla letu dobře orientovat. Zpravidla se jedná o jméno a příjmení cestujícího, název obou letišť, číslo letu, doba odletu a příletu, číslo sedadla.

  Číslo letu bývá složeno z písmene či písmen a číslic. Buď je na letence uveden pouze kód, či je nad ním popisek Flight Number, případně Flight. Je však možné, že popisek bude mít jinou podobu.

 3. Kde je dále možné zjistit číslo letu

  Číslo letu je samozřejmě možné zjistit i jinými způsoby. S číslem letu se setkáme již při jeho rezervaci. Stejně tak i po zakoupení letenky obsahuje potvrzovací
  e-mail toto číslo. Pokud tedy máte obavy, že byste mohli mít později problémy číslo letu dohledat, můžete si ho již v tomto kroku zaznamenat.

  Potřebnou informaci lze získat i přímo na letiště. Čísla letů jsou uvedena na všech informačních tabulích umístěných na letišti. Zpravidla se číslo letu nachází hned za časem odletu a názvem příletové destinace.

  Je nutné zmínit, že existují i další možnosti. Čísla letů lze nalézt například i na internetových stránkách letišť, kde jsou zpravidla uvedené časy nejbližších příletů na dané letiště.

 4. Proč je třeba znát číslo letu

  Číslo letu je dobré znát především v případě, že plánujete cestovat letadlem. Tento kód ulehčuje orientaci na letišti a pomůže vám najít to správné letadlo.

  Proto doporučujeme orientovat se při vstupu do letadla právě podle tohoto čísla. Vyhnete se tak čekání u nesprávného gatu a v horším případě také zmeškání letadla.

  Číslo letu však můžete využít pro sledování daného letu. Podle tohoto čísla si snadno vyhledáte, zda nemá daný let zpoždění.

  Kód využijete také v případě, že budete v roli toho, komu právě letadlem odletěl někdo z blízkých. Na radaru budete moci jednoduše sledovat průběh letu a uvidíte tak například, že dané letadlo již přistálo.

  Je však nutno říci, že zjištění čísla letu je jednou z nejmenších starostí. Poměrně častým problémem může být například jazyková bariéra. Chystáte-li se na cesty, podívejte se, jak se mluví v různých zemích.

  Stejně tak mohou působit složitě některé činnosti, se kterými se setkáte při cestách poprvé. Chystáte se na šnorchlování a nevíte jak na to? Inspirujte se v našem návodu na šnorchlování.


I
Ivana 14.09.2023 – 20:06

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Chci podat reklamaci na rozbitý kufr a mám napsat číslo letu. Jsou tam 2pismena a 4 čísla a když to potvrdím stále mě to ukazuje chybu, že mám dát 4 číslice. Děkuji

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma cestování


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás