Jak dlouho vařit ravioli

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak dlouho vařit ravioli

  Co jsou ravioli

  Už jste o tomto pokrmu slyšeli? Že ne? Pak vám na začátek trochu přiblížíme, o co se vůbec jedná.

  Ravioli jsou druh těstovin, který pochází z Itálie. Lze si je představit jako dvě tenké vrstvy těsta, jenž jsou na okrajích spojené. Nezbytnou součástí je i náplň. Ta může být různá – od mletého masa, sýru či špenátu, až po směs muškátového oříšku a černého pepře.

 2. Jak uvařit ravioli

  Ideálním způsoben přípravy je vaření ve vodě. Nejdříve he třeba nalít do hrnce dostatečné množství vody, tu dále mírně osolíme (pokud těstoviny připravujeme “naslano”) a přivedeme k varu.

  V následujícím kroku vkládáme postupně ravioli do vody. Jakmile jsou hotové, vyndáváme je ven děrovanou naběračkou.

 3. Jak dlouho vařit ravioli

  Nutno zmínit, že ravioli jsou ideálním pokrmem pro příprad, že potřebujete připravit chutnou večeři, zároveň ale nemáte mnoho času. Proč? Jsou totiž uvařené během chvilky. Po vložení do vody jsou hotové zhruba za 2-4 minuty. Přesněji ve chvíli, kdy vyplavou na povrch.

 4. Jak jíst ravioli

  Jak uvařit ravioli už tedy víme. Jak je ale jíst?

  Tento druh těstovin chutná opravdu výborně s omáčkou. Skvělou volbou může být například omáčka rajčatová, bylinková, česneková či sýrová. Jistě však najdete mnoho dalších zajímavých příchutí, které tyto těstoviny skvěle doplní. Pokud byste chtěli pokrm dovést k dokonalosti, doporučujeme posypat jej na závěr sýrem.

  Možná vás to překvapí, ale ravioli je možné připravit jak na slaný, tak na sladký způsob. Jak asi tušíte, pokud se rozhodnete pro sladkou variantu, bude tomu nutné přizpůsobit i náplň těstovin. Ravioli s masovou či špenátovou náplní pravděpodobně nebudou tou nejlepší volbou. Mnohem lépe poslouží ravioli například s tvarohovou náplní.

  Mimochodem, složitá není ani domácí výroba tohoto druhu těstovin. Máte navíc možnost zvolit náplň dle vlastního gusta. Můžete si tak vytvořit různé druhy slané i sladké varianty. Fantazii se v tomto případě meze nekladou. Na internetu lze navíc zakoupit i speciální formy na výrobu raviol.

  A co vyzkoušet i další druhy těstovin? Podívejte se například, jak uvařit noky. Nebo si rovnou přečtěte na náš článek s názvem Jak dlouho vařit těstoviny, který se zaměřuje na přípravu hned několika druhů této oblíbené potraviny.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak dlouho


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás