Jak dlouho vařit dýni

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak dlouho vařit dýni

  Jak dlouho vařit dýni

  Jak asi víte,  existuje hned několik druhů dýně. Máslová, špagetová či hokaido jsou jen některými z nich. Zmínit musíme také dýně ozdobné – z těch sice polévku ani kompot nepřipravíte, zato skvěle poslouží jako dekorace.

  Než se zaměříme na samotné vaření dýně, zastavme se na chvíli u jejího pěstování. Záleží sice na konkrétním druhu, obecně je však pěstování dýně poměrně jednoduché. I vy si ji můžete zasadit, stačí trocha místa na zahradě či u domu. A při troše péče budete jistě sklízet úrodu.

  Chtěli byste si zkusit dýni vypěstovat, ale nevíte, jak na to? Pak se podívejte na náš návod s názvem Jak pěstovat dýně. Dozvíte se mnohé o tom, jaký druh dýně vybrat, kdy dýni zasadit i jací škůdci její růst ohrožují.

  A co když bude velká úroda? Pak dýni můžete například naložit. Podívejte se, jak na to!

 2. Jak dlouho vařit dýni na kompot

  Jedním ze způsobů, jak dýni využít, je připravit z ní kompot. Skvělou volbou je nakombinovat dýni v kompotu s dalším ovocem, například s jablky.

  Pokud se chcete dozvědět, jak kompot připravit, přečtěte si náš návod Jak připravit dýni.

 3. Jak dlouho vařit dýňovou polévku

  Pokud dáváte přednost slaným variantám, můžete z dýně připravit polévku. Tu je navíc možné uvařit hned několika různými způsoby. My si představíme ten pravděpodobně nejjednodušší z nich, díky kterému zvládne dýňovou polévku připravit opravdu každý.

  Jak dlouho vařit dýniBudeme potřebovat pouze dýni, 1 cibuli, kousek másla a kelímek smetany na vaření. Dále dle uvážení také ingredience na ozdobení polévky – výborně poslouží petržel či krutony.

  A jak tedy budeme postupovat? Nejdříve si vše připravíme – nakrájíme si cibuli, dále také oloupeme dýni a nakrájíme ji na větší kousky. Poté v hrnci osmahneme na másle cibulku. Následně přidáme kousky dýně. Až se cibule s dýní rozvoní, zalijeme obsah hrnce studenou vodou, zamícháme jej a dýni povaříme.

  Jakmile dýně změkne, snížíme plamen a pomalu přidáme do hrnce smetanu. Na závěr obsah hrnce rozmixujeme, dochutíme, a můžeme polévku podávat! Dojem ještě vylepšíte, když polévku na talíři ozdobíte. Jednoduché, nemyslíte?

 4. Jak dlouho vařit dýni pro miminko

  Dýně je možné použít také jako součást příkrmů pro kojence. Použít můžeme samozřejmě i další zeleninu – například mrkev.

  Dýni je nejlepší v tomto případě uvařit, či podusit. Příprava je velmi jednoduchá, stačí zeleninu nakrájet na menší kostičky, podlít trochou vody a dále už ji jen podusit, dokud nezměkne. Dýně bude hotová zhruba za 10-15 minut. Obsah hrnce nesolíme, ani jinak nedochucujeme.

  V posledním kroku s pomocí vidličky vytvoříme ze zeleniny kaši. Pokud potřebujeme řidší konzistenci, použijeme mixér.

 5. Jak dlouho vařit dýni hokkaido

  Doba vaření dýně hokaido se bude vždy odvíjet od způsobu přípravy. Jiný čas bude vyžadovat uvaření polévky a jiný příprava dýně pro kojence. Záleží tedy vždy na konkrétním způsobu zpracování.

  Ať se rozhodnete pro kteroukoli variantu, budou mít jedno společné – vždy bude naším cílem vařit dýni tak dlouho, dokud nebude měkká. To samozřejmě zůstává stejné i u dalších druhů dýně.

  Je však třeba zmínit, že dýně hokaido má oprati ostatním druhům dýně jednu velkou výhodu. Nemusí se totiž loupat.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma dýně


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás