Jak naklíčit dýni

Lenka Rutteová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak naklíčit dýni

  Jak naklíčit dýni

  Naklíčená dýně ve skutečnosti nemá mít klíček. Jakmile je již narostený, je naklíčené semínko již hořké. Jak tomu zabránit? Semínka namočte na 12 hodin, a co nejdříve – do druhé dne je snězte.

  Rod tykev pochází z amerického kontinentu. Ještě dnes je tykev považována za známku plodnosti a zdraví. Už to je jasnou známkou obsahu živin v semínkách tykví. Ke klíčení používejte tykev olejnou bez slupek. Koupíte ji ve zdravé výživě, ale mnohdy už i v běžných marketech.

  Jak naklíčit dýniOpakujeme, že semena nemají klíčit déle než 2 dny, aby nezhořkla. Semínka tykví lze konzumovat syrová. Semínkům můžete přibrzdit růst, aby nezhořkla – uložte je do lednice zcela dolů, do teploty okolo 2 stupňů Celsia. Tím prodloužíte použitelnost semínka o ještě jeden den.

  Jak postupovat? Semínka přeberte, propláchněte a namočte na celou noc. Pak je přemístěte na tác nebo do nakličovací misky, můžete i do sklenice. Na táce je překryjte mokrým plátýnkem. Jakmile jsou semínka napučená, hned je skliďte a dejte do lednice, co nejdříve zkonzumujte.

  Co semena tykví obsahují? Jsou to zejména bílkoviny, nenasycené mastné kyseliny, vitamíny A, B, E, fosfor, hořčík, zinek, železo a spousty enzymů. Hlavně zinek je látkou, kterou můžeme pomocí tykví významně doplnit. S čím mohou semínka tykve pomoci? Se snožováním hladiny cholesterolu, se stavbou tkání, s onemocněním prostaty, při nemocech žaludku a střev, povzbuzují krevní oběh. Také regenerují pokožku a podporují její pružnost, napomáhají růstu nehtů a jejich zpevnění, vyživují nehtové lůžko.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma dýně


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás