Jak aktualizovat ovladače

Raul Cruz
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak aktualizovat ovladače

  Jak aktualizovat ovladače pomocí Windows Update

  Nejjednodušší je aktualizovat ovladač pomocí služby Windows Update. Do služby se dostaneme přes tlačítko “Start/Nastavení/Aktualizace a zabezpečení/Windows Update”. Pomocí tlačítka “Vyhledat aktualizace” si ověříme, zda jsou naše ovladače aktuální a zdali nejsou na vzdáleném serveru Microsoftu k dispozici ovladače novější.

  Pokud na serverech existuje novější ovladač, stáhne se a je automaticky nainstalován. Po restartu počítače již běží nový ovladač.

 2. Jak aktualizovat ovladače z média

  Máme-li komponent, který služba Windows Update nerozezná a nenainstaluje ovladač automaticky, nezbývá, než sáhnout po výrobcem přiloženém CD s ovladači.

  Po vložení do CD mechaniky počítače, vložené CD naběhne a na obrazovce monitoru nabídne instalaci ovladačů. V tom případě stačí pouze poklepat na vybraný soubor, který ovladač sám nainstaluje.

 3. Jak aktualizovat ovladače stažením z webu

  Nemáme-li cédéčko s ovladačem, budeme muset přejít na webové stránky výrobce komponentů a stáhnout ovladač z webových stránek. Ovladač je většinou též v samospustitelném souboru takže na něj stačí poklepat a ovladač se nainstaluje. Pokud tomu tak není, musíme se dostat do správce zařízení systému Windows 10.

  Nejrychleji se dostaneme tak, že na nabídce “Start” klikneme pravým tlačítkem myši a z nabídky vybereme “Správce zařízení”. Najedeme myší na zařízení, kterému ovladač chybí, nebo nebo jsou s ním problémy a zvolíme “Aktualizovat software ovladače”.

  Pokud je soubor s ovladačem stažený v počítači a nebo umístěný na CD, dáme volbu “Vyhledat ovladač v počítači” případně zadáme přímo cestu k umístění souborů ovladače. Například ve složce stažené a nebo na jednotce CD ROM. Po instalaci ovladače počítač restartujeme.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma počítač


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás