, Pavelkovo skrblení - Skrblík.cz

SKRBLOG

Archív, kategorie: Pavelkovo skrblení


Pavelkovo skrblení 116: Tříměsíční zkušenost s Revolutem

Pondělí, 19. srpen 2019 Michal Pavelka Pavelkovo skrblení

O Revolutu jsem psal na Skrblíka velký článek. Při platbě Revolutem jsem ušetřil 3,6 % ze všech plateb Velice rychle se pro mě stala hlavní kartou, už kvůli tomu, že jsem z posledních tří měsíců strávil měsíc a půl v zahraničí a procestoval 15 států. Od Polska po Abcházii. Za tu dobu jsem utratil za soukromé i služební účely 89 570 korun. Snažil […] Celý článek »

Pavelkovo skrblení 115: Zkušenosti s aplikací Moovit

Pátek, 03. květen 2019 Michal Pavelka Pavelkovo skrblení

Když jsem byl na Maltě, hrozně jsem si pochvaloval ježdění po ostrově za pomoci Google Map. Stačilo kliknout na ikonku zastávky a zobrazily se mi nejbližší spoje včetně informace, kam jedou. Trochu problém byl, že na Maltě se žije velmi free a půlhodinové zpoždění nebylo výjimkou. Během jízdy jsem mohl sledovat mapu se zastávkami a vystoupit na té nejvýhodnější […] Celý článek »

Pavelkovo skrblení 114: Operátor nám zdražil tarif o 100 %, přesto byl nejvýhodnější

Pátek, 19. duben 2019 Michal Pavelka komentářů 10 Pavelkovo skrblení

Ať mi nikdo neříká, že mezi našimi mobilními operátory neexistují kartelové dohody. Můj zaměstnavatel byl nucen po letech vyhlásit nové výběrové řízení na služby mobilního operátora. My jako zaměstnanci jsme z toho nadšení nebyli. Všem bylo jasné, že léta, kdy jsme mohli volat bez omezení a k tomu měli 10 giga dat za 168 korun s DPH, jsou nenávratně pryč. […] Celý článek »

Pavelkovo skrblení 113: Zonky zkušenosti investora po 1 roce

Pátek, 22. únor 2019 Michal Pavelka komentářů 5 Pavelkovo skrblení

Před více než rokem jsem se pochlubil, že jsem si založil účet na Zonky a začal po dvou stovkách půjčovat lidem. Jaké jsou mé zkušenost a statistiky? Za zmíněný rok a kousek jsem celkově investoval do 331 příběhů, z nichž ale něco přes padesát splatilo svou půjčku předčasně. V současnosti tak mám 277 aktivních investic. Z běžného účtu jsem si postupně převedl […] Celý článek »

Pavelkovo skrblení 112: Spolujízda v zahraničí přes Kangaride, Share Your Ride a Yeezda

Pátek, 28. prosinec 2018 Michal Pavelka Pavelkovo skrblení

Největším hráčem na poli spolujízdy je společnost Blablacar, kterou ve svých článcích zmiňuji často. Dnes jsem pátral, jestli to jde i jinak. Asi nejjednodušší je zadat na Facebooku heslo „spolujízda“ a přidat město, případně města, mezi kterými chcete cestovat. Například ve skupině sdružující cestující mezi mým krajským městem a Prahou je v současnosti více než 2 500 lidí. Samozřejmě ne všichni […] Celý článek »

Pavelkovo skrblení 111: Zonky vs. Bankerat

Pátek, 14. prosinec 2018 Michal Pavelka komentáře 3 Pavelkovo skrblení

Je tomu právě rok, co jsem půjčil své první peníze na Zonky. Nemám špatné zkušenosti, ale rozhodl jsem se prozkoumat i jiné platformy fungující na podobném principu. Důvodem je i to, že jsem čím dál tím méně spokojený s tím, jak s mými penězi nakládají banky. Na spořicích účtech peníze hnijí, podílové fondy mé peníze v posledním roce výrazně znehodnotily. […] Celý článek »

Pavelkovo skrblení 110: Do USA za pár korun

Pátek, 05. říjen 2018 Michal Pavelka komentáře 4 Pavelkovo skrblení

Šance dostat se v osmdesátých letech za západní hranici byla velmi malá. Mě kupříkladu nepustili ani na východ do Sovětského svazu, v němž jsem chtěl navštívit dlouhovlasou Rusku Anju, se kterou jsem se seznámil o letní brigádě v lesním závodě. Důvod mi tajemník SSM nesdělil, ale z posudku, který jsem si přečetl po revoluci, je poměrně jasný. Celý náš ročník 1970 […] Celý článek »

Pavelkovo skrblení 109: Oděsa

Pátek, 07. září 2018 Michal Pavelka komentářů 8 Pavelkovo skrblení

Ne, Chorvatsko ne! Ne, Řecko ne! Nesnáším dovolenou, na které musím stále počítat. To není dovolená. Osm stovek za pizzu, sto padesát za pivo. Nakonec jsme s přítelkyní našli kompromis a vyrazili do oblasti námi neprobádané – do ukrajinské Oděsy. Z Prahy tam létá přímý noční let. Na místě jste za necelé dvě hodiny s Českými aeroliniemi. Letenka stojí […] Celý článek »

Pavelkovo skrblení 108: Zkušenosti s Gopass

Pátek, 10. srpen 2018 Michal Pavelka Komentáře: 1 Pavelkovo skrblení

Obecně nejsem příznivec kupování si různých turistických pasů. Obzvlášť ve městech jako je třeba Řím apod. Máte sice zdarma dopravu po městě, ale pak, aby se vám investice vrátila, musíte prolézt několik muzeí apod. Většina měst se dá přitom krásně prochodit pěšky nebo projezdit s klasickou jednodenní jízdenkou. A tři muzea za den? No sorry, jaký to má […] Celý článek »

Pavelkovo skrblení 107: Co dělat s roztrženou bankovkou?

Pátek, 25. květen 2018 Michal Pavelka Pavelkovo skrblení

Noční můra skrblíka: přijde vám dopis od neznámého adresáta, vy ho nedočkavě roztrhnete … i se stovkou, kterou vám poslal známý, aby splatil dávný dluh. V tomto případě se nejedná o žádný problém. Pokud máte obě části bankovky a ty k sobě evidentně pasují, jedná se o běžně poškozenou bankovku. Nemusíte se hrozit, že jste porušili nějaký zákon a takovou stokorunu […] Celý článek »