Vzory zdarma

Předtisk obchodního dopisu – svislý zdarma ke stažení

Vzor předtisku pro svislý obchodní dopis je jedním z nejobecnějších formulářů. Využití najde prakticky ve všech směrech obchodní korespondence – lze na něj napsat objednávku, nabídku, žádost, stejně tak jako námitku či urgenci. Předtisk pro obchodní dopis lze personifikovat vlastním firemním logem či adresou.

Svislý předtisk pro obchodní dopis najde využití především u právnických osob, jako jsou firmy, živnostníci, podnikatelé nebo osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Nic však nebrání využití tiskopisu i u osob fyzických.

Na vzoru stačí vyplnit několik dobře označených polí. Vpravo nahoru se píše adresa příjemce, popř. dodatek doporučeně. Na levé straně pak jsou pole připravené pro doplnění zápisů váš dopis značky ze dne, kontaktních údajů a jména samotného pisatele. Na dolní okraj dopisu se pak píší bankovní kontaktní údaje.

Náležitosti předtisku obchodního dopisu

Předtisk obchodního dopisu svislý je jedním z nejobecnějších formulářů v obchodní korespondenci. Základní údaje jsou na rozdíl od předtisku obchodního dopisu vodorovného uvedeny svisle pod sebou.

Forma žádosti

Lze využít obecně využívaný předtisk, který je standardně používaný v obchodní korespondenci.

Nutné náležitosti

V záhlaví je nutné uvést jméno a adresu odesílatele, vpravo nahoru se doplní adresa příjemce, dále je potřebné doplnit zápis pro váš dopis značky ze dne, vaši značku, kontaktní údaje a jméno pisatele a datum a místo vyřízení.

V další části je heslovitý obsah dopisu, samotný text, závěrečný pozdrav, jméno a funkce podepisující osoby.

V zápatí bývá obvykle uvedeno bankovní spojení, IČ a DIČ.

Na co si dát pozor

Nezapomeňte zvolit vhodné oslovení (například vážení obchodní přátelé, vážená paní ředitelko, apod.) a samotný text smysluplně dělit do odstavců.

Kdy použít

Předtisk lze využít například při psaní objednávky, žádosti, nabídky apod. Využijí jej jak fyzické, tak právnické osoby.

Vzor “Předtisk obchodního dopisu – svislý” zdarma ke stažení

Vzor svislého předtisku obchodního dopisu je vám k dispozici zdarma ke stažení.

Stáhnout zdarma svislý předtisk obchodního dopisu

Mohlo by vás zajímat…

Vaše zkušenosti Předtisk obchodního dopisu – svislý

Diskuze Předtisk obchodního dopisu – svislý