Letiště Münster (FMO) | odlety, přílety, doprava

📌 Munster, Německo 🕐 aktuální čas 12:40 ✈️ IATA kód FMO
🗺️ mapa letiště 🛫 odlety online 🛬 přílety online
  • Letiště Münster Osnabrück se nachází u města Greven a přibližně 25 km od Münsteru a 35 km od Osnabrücku.
  • Slouží především pro nízkonákladové a charterové dopravce, např. Eurowings, Lauda či SunExpress, kteří provozují své spoje v rámci Německa a do dovolenkových destinací.
  • Jedná se o menší letiště, které má význam pro oblast severního Porýní, Vestfálska a částečně i Nizozemska.

Doprava z letiště Münster

Nejlepší varianta: Autobus

Do centra Münsteru vás za půl hodiny dopraví autobusové linky č. S50, D50R51. Autobusy jezdí od 5:00 až do půlnoci. Jízdenka vás vyjde na 202 Kč7.60 €.

Do Osnabrücku se dostanete s linkou č. X15. Autobusy jezdí v podobném čase jako do Münsteru, jízdenka stojí 333 Kč12.50 €. Cesta zabere asi 40 minut.

Alternativní varianta: Taxi

Stanice taxi se nachází před budovou terminálu. Cesta do Münsteru se pohybuje kolem 1 412 Kč53 €, do Osnabrücku pak zaplatíte asi 1 679 Kč63 €.

Uber z letiště

Se službou Uber se do Münsteru dostanete za 1 279 Kč48 €, do Osnabrücku za 1 572 Kč59 €.

Terminály letiště Münster

Letiště je rozděleno do dvou terminálů, terminál 1 slouží pro přílety a terminál 2 pro odlety. Celkem zde působí deset dopravců, např. Eurowings, Lauda, Lufthansa, Pegasus Airlines nebo SunExpress.

Přestup na letišti Münster

Münsterské letiště pro přestup pravděpodobně nevyužijete. Pokud ano, nemusíte se obávat, díky nízkému dennímu objemu letů budete mít na přestup vždy dostatek času.

Spaní na letišti Münster

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o malé letiště, které není příliš rušné ani přes den. Žádný podnik nemá nonstop otevírací dobu, přečkat noc vám zajisté pomůže neomezené wifi připojení. Letištní personál nemá s nocujícími pasažéry žádný problém.

Kde spát

Moderní letištní terminál nenabízí velký počet míst k sezení, avšak v nočních hodinách je dostačující. Nocovat se dá také v uzavřených podnicích, kde naleznete pohodlné gauče.

Služby na letišti Münster

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení, stačí se připojit k síti “FMO-WiFi”.

Jelikož se letiště nachází v zemi Evropské unie, můžete bez obav čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek jako v České republice.

Jídlo a pití

Na letišti fungují pouze dvě kavárny, Café WingsMondo. Otevřeno je od 8:00 do 18:00. Prodejní automaty se nacházejí v 1. patře.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty naleznete v přízemí u příletů a v horním patře. Směnárna zde není.

Letištní salonky

Relax Lounge se nachází na rozhraní terminálů 1 a 2. Otevřeno je denně od 5:00 do 20:00. Vstup je umožněn držitelům Dragon Pass, Lounge Pass, Priority Pass nebo po zaplacení vstupného ve výši 626 Kč23.50 €. Salonek je klimatizován, vybaven wifi připojením, televizorem a telefonem. K dispozici je denní tisk, alkoholické a nealkoholické nápoje a menší občerstvení.

Sprchy

Nejsou k dispozici.

Akční letenky na letiště Letiště Münster (FMO)

Další letiště v zemi Německo

Komentáře