Letiště Lipsko (LEJ) | odlety, přílety, doprava

📌 Lipsko, Německo🕐 aktuální čas 01:59✈️ IATA kód LEJ
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Letiště Lipsko Halle se nachází 21 km od Lipska a asi 28 km od města Halle.
 • Slouží zejména pro vnitrostátní lety (Eurowings, Lufthansa) a pro lety do dovolenkových destinací (Condor, Sunexpress).
 • Jedná se o jedno z menších německých letišť, které má však význam i pro Českou republiku.

Letiště Lipsko (LEJ) | © Balipadma - Dreamstime.com

Doprava z letiště Lipsko

Nejlepší varianta: Vlak

Nejrychlejší dopravu do center měst Lipsko a Halle představuje městská železnice S-Bahn, respektive linky S5S5X. Vlaky vyjíždějí každých 30 minut od cca 4:50 do 22:40. Za jízdenku zaplatíte 133 Kč5 €. Cesta do Halle trvá 12 minut, do Lipska 16.

Kromě Lipska a Halle se odtud dostanete vlakem do většiny velkých německých měst. Detailní jízdní řád naleznete na bahn.de.

  Alternativní varianta: Taxi

  Taxi do Lipska vás vyjde přibližně na 1 066 Kč40 €, při cestě do Halle pak počítejte s částkou 1 332 Kč50 €.

  Uber z letiště

  Služba Uber není v této lokalitě k dispozici.

  Terminály letiště Lipsko

  Lipské letiště je tvořeno jedním terminálem. Působí zde celkem 22 dopravců, např. Austrian Airlines, Condor, Eurowings, Lufthansa, Onur Air, Sunexpress, TUIfly či Turkish Airlines.

  Přestup na letišti Lipsko

  Moderní a prostorný letištní terminál je snadný pro orientaci. V případě přestupu byste si měli vystačit se 45 minutami.

  Spaní na letišti Lipsko

  Co čekat

  Letiště Lipsko Halle je otevřeno 24 hodin denně. Větší terminál je v noci spíše klidný. Nocující pasažéři zde nemají žádný problém, letištní personál se k nim chová ohleduplně.

  Kde spát

  Prostory letiště nabízejí pohodlné lavice bez loketních opěrek. Velkým mínusem jsou po celou noc jasně svítící světla, mějte proto s sebou masku na oči. Hluk začíná okolo 4. hodiny ranní.

  Služby na letišti Lipsko

  Wifi zdarma

  Wifi je zde zdarma pouze na 2 hodiny. Název sítě je “Cloud Network”.

  Letiště se nachází v zemi Evropské unie, můžete tedy bez obav čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek, jako v České republice.

  Jídlo a pití

  Většina podniků na letišti má otevřeno mezi 5:00 až 20:00. Nalezneme zde pekárnu Bäckerei Kamps, bistro Ju 52, Express Bar či restauraci Marché Mövenpick.

  V přízemí terminálu funguje menší supermarket Ringeltaube. Otevírací doba je od 8:00 do 19:00, o víkendu od 10:00 do 15:00.

  Úschovna zavazadel

  Skříňky pro úschovu zavazadel se nachází ve východní části terminálu u administrativní budovy. Cena za 24hodinovou úschovu činí 80 Kč3 €.

  Směnárny a bankomaty

  Bankomaty různých bank jsou rozmístěny po celé ploše terminálu. Směnárna funguje v přízemí letiště, otevřeno má v pracovní dny od 7:30 do 18:00, o víkendech pak mezi 11:00 až 16:00.

  Letištní salonky

  Primeclass Lounge naleznete v 1. patře terminálu. Salonek je otevřen od 5:30 do 21:30 v pondělí, středu, pátek a neděli. V ostatní dny se zavírá o hodinu později. Vstupovat lze pomocí Lounge Pass nebo za jednorázový poplatek ve výši 373 Kč14 €. Salonek je klimatizován, vybaven wifi připojením a televizorem. Pro návštěvníky je k dispozici denní tisk, alkoholické a nealkoholické nápoje a menší občerstvení.

  Dále na letišti funguje Lufthansa Business Lounge, který je určen pouze pro cestující business třídy aerolinek Lufthansa.

  Sprchy

  Nejsou k dispozici.

  Akční letenky na letiště Letiště Lipsko (LEJ)

   Další letiště v zemi Německo

   Komentáře