Letiště Lipsko (LEJ)

Německo Lipsko, Německo
Aktuální čas Aktuální čas: 19:43
IATA kód LEJ

Letiště Lipsko (LEJ) | © Balipadma - Dreamstime.com

Doprava z letiště Lipsko

Nejlepší varianta: Vlak

Nejrychlejší dopravu do center měst Lipsko a Halle představuje městská železnice S-Bahn, respektive linky S5S5X. Vlaky vyjíždějí každých 30 minut od cca 4:50 do 22:40. Za jízdenku zaplatíte 119 Kč€5. Cesta do Halle trvá 12 minut, do Lipska 16.

Kromě Lipska a Halle se odtud dostanete vlakem do většiny velkých německých měst. Detailní jízdní řád naleznete na bahn.de.

Alternativní varianta: Taxi

Taxi do Lipska vás vyjde přibližně na 952 Kč€40, při cestě do Halle pak počítejte s částkou 1 190 Kč€50.

Uber z letiště

Služba Uber není v této lokalitě k dispozici.

Terminály letiště Lipsko

Lipské letiště je tvořeno jedním terminálem. Působí zde celkem 22 dopravců, např. Austrian Airlines, Condor, Eurowings, Lufthansa, Onur Air, Sunexpress, TUIfly či Turkish Airlines.

Přestup na letišti Lipsko

Moderní a prostorný letištní terminál je snadný pro orientaci. V případě přestupu byste si měli vystačit se 45 minutami.

Spaní na letišti Lipsko

Co čekat

Letiště Lipsko Halle je otevřeno 24 hodin denně. Větší terminál je v noci spíše klidný. Nocující pasažéři zde nemají žádný problém, letištní personál se k nim chová ohleduplně.

Kde spát

Prostory letiště nabízejí pohodlné lavice bez loketních opěrek. Velkým mínusem jsou po celou noc jasně svítící světla, mějte proto s sebou masku na oči. Hluk začíná okolo 4. hodiny ranní.

Služby na letišti Lipsko

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma pouze na 2 hodiny. Název sítě je “Cloud Network”.

Letiště se nachází v zemi Evropské unie, můžete tedy bez obav čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek, jako v České republice.

Jídlo a pití

Většina podniků na letišti má otevřeno mezi 5:00 až 20:00. Nalezneme zde pekárnu Bäckerei Kamps, bistro Ju 52, Express Bar či restauraci Marché Mövenpick.

V přízemí terminálu funguje menší supermarket Ringeltaube. Otevírací doba je od 8:00 do 19:00, o víkendu od 10:00 do 15:00.

Úschovna zavazadel

Skříňky pro úschovu zavazadel se nachází ve východní části terminálu u administrativní budovy. Cena za 24hodinovou úschovu činí 71 Kč€3.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank jsou rozmístěny po celé ploše terminálu. Směnárna funguje v přízemí letiště, otevřeno má v pracovní dny od 7:30 do 18:00, o víkendech pak mezi 11:00 až 16:00.

Letištní salonky

Primeclass Lounge naleznete v 1. patře terminálu. Salonek je otevřen od 5:30 do 21:30 v pondělí, středu, pátek a neděli. V ostatní dny se zavírá o hodinu později. Vstupovat lze pomocí Lounge Pass nebo za jednorázový poplatek ve výši 333 Kč€14. Salonek je klimatizován, vybaven wifi připojením a televizorem. Pro návštěvníky je k dispozici denní tisk, alkoholické a nealkoholické nápoje a menší občerstvení.

Dále na letišti funguje Lufthansa Business Lounge, který je určen pouze pro cestující business třídy aerolinek Lufthansa.

Sprchy

Nejsou k dispozici.

Další letiště v zemi Německo


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.