Letiště Hamburg (HAM)

Německo Hamburg, Německo
Aktuální čas Aktuální čas: 21:27
IATA kód HAM

Letiště Hamburg (HAM) | © Madrabothair - Dreamstime.com

Doprava z letiště Hamburg

Nejlepší varianta: Vlak S-Bahn S1

Vlaková stanice se nachází před letištními terminály. Vlak S-Bahn S1 vyjíždí každých 10 minut. Dopraví vás až na hlavní vlakové nádraží Hauptbahnhof v centru města za 25 minut. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 79 Kč€3.30. Lístek si můžete koupit online nebo na vlakové stanici.

Alternativní varianta: Veřejná autobusová doprava

K dispozici jsou denní i noční autobusy, které vás dopraví z letiště Hamburg. Využít můžet autobusy č. 392, 28, 292 a noční spoj č. 606 (jezdí každou hodinu od 00:15 do 4:15). Lístek si můžete koupit u řidiče za 79 Kč€3.30.

Uber

Za cestu Uberem z letiště na hlavní vlakové nádraží zaplatíte kolem 595 Kč€25.

Terminály letiště Hamburg

Letiště Hamburg má celkem dva terminály – Terminál 1 a Terminál 2. Na 1. podlaží obou terminálů se nachází odletová hala, v přízemí poté příletová hala. T1 a T2 jsou propojeny budovou Airport Plaza (nabízí obchody, restaurace a další letištní služby) a částí pro výdej zavazadel.

Terminál 1 využívají Oneworld (jedna z největších aliancí leteckých společností) a SkyTeam. Terminál 2 je základnou pro Eurowings, Germanwings a Lufthansu.

Přestup na letišti Hamburg

Minimální doba na přestup se uvádí 35 minut. Letiště Hamburg není příliš velké, a i když budete muset přejít z jednoho konce terminálu na druhý, celý přesun vám bude trvat max 15 minut.

Spaní na letišti Hamburg

Co čekat

Letiště Hamburg se skládá ze dvou propojených terminálů. Hamburské letiště je poměrně rušné, počítejte tak s delšími frontami během odbavení a pasové kontroly.

Kde spát

Na letišti není možné v noci přespat, jelikož se každou noc zavírá, a to od 1:00 do 4:00 ráno.

Ti cestující, kteří se v tuto dobu nacházejí na letišti, jsou nuceni se přesunout do příletové haly a počkat tam, než se letiště znovu otevře pro veřejnost. V příletové oblasti se však nenacházejí žádné lavičky, takže jedinou možností je přespání na podlaze.

Jeden cestující uvedl, že měl to štěstí se vyspat na gaučích před pekárnou Scoom, od 2:00 do 4:00 je však toto místo uzavřeno z důvodu úklidu.

Služby na letišti Hamburg

Wifi zdarma

Na letišti Hamburg je k dispozici 24hodinové Wi-Fi. Připojte se k síti „HAM AIRPORT FREE WIFI“.

V rámci Evropské unie můžete také čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek jako doma.

Jídlo a pití

Na letišti jsou k dispozici automaty na vodu. Ty najdete ve veřejném prostoru letiště (u výdeje zavazadel 4 a 7) i v provozním prostoru (Gate B53 a C07).

Vzhledem k tomu, že se letiště v noci zavírá, 24 hodin denně je otevřena pouze pekárna Scoom v příletové hale.

V budově Airport Plaza je k dispozici také supermarket Edeka (otevřen od 6:00 do 22:00).

Úschovna zavazadel

Své zavazadlo si můžete uložit v úschovně Left Luggage, která se nachází v odletové hale T2 (4:30 – 23:00). Menší kufr vás bude stát 95 Kč€4, běžný kufr 119 Kč€5 a za nadměrné zavazadlo zaplatíte 190 Kč€8 na den. Kromě sazeb za uložení zavazadel zaplatíte také poplatek ve výši 71 Kč€3.

Směnárna a bankomaty

Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete ve veřejném i provozním prostoru letiště.

Na letišti jsou k dispozici také směnárny Intern. Exchange INTEX. Ty najdete v v odletové hale T1, u výdeje zavazadel T1, u gatů A20 a C08.

Letištní salónky

Na hamburském letišti můžete využít tento salonek:

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici na letišti Hamburg. A to za poplatek 119 Kč€5 zahrnující šampon (v případě potřeby ručníku se účtuje příplatek ve výši 238 Kč€10). Sprchy najdete v budově Airport Plaza a T2 na podlaží příletů.

Další letiště v zemi Německo


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.