Letiště Hamburg (HAM) | odlety, přílety, doprava

📌 Hamburg, Německo🕐 aktuální čas 13:46✈️ IATA kód HAM
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Mezinárodní letiště Hamburg (Flughafen Hamburg) je vzdáleno od centra německého Hamburgu 8,5 km.
 • Využívají jej letecké společnosti Austrian Airlines (Vídeň), ČSA (Praha) Eurowings (Vídeň, Praha) nebo Ryanair (Krakov).
 • Jedná se o páté nejrušnější letiště v Německu. Svou základnu tady má letecká společnost Eurowings.

Letiště Hamburg (HAM) | © Madrabothair - Dreamstime.com

Doprava z letiště Hamburg

Nejlepší varianta: Vlak S-Bahn S1

Vlaková stanice se nachází před letištními terminály. Vlak S-Bahn S1 vyjíždí každých 10 minut. Dopraví vás až na hlavní vlakové nádraží Hauptbahnhof v centru města za 25 minut. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 88 Kč3.30 €. Lístek si můžete koupit online nebo na vlakové stanici.

Alternativní varianta: Veřejná autobusová doprava

K dispozici jsou denní i noční autobusy, které vás dopraví z letiště Hamburg. Využít můžet autobusy č. 392, 28, 292 a noční spoj č. 606 (jezdí každou hodinu od 00:15 do 4:15). Lístek si můžete koupit u řidiče za 88 Kč3.30 €.

Uber

Za cestu Uberem z letiště na hlavní vlakové nádraží zaplatíte kolem 666 Kč25 €.

  Terminály letiště Hamburg

  Letiště Hamburg má celkem dva terminály – Terminál 1 a Terminál 2. Na 1. podlaží obou terminálů se nachází odletová hala, v přízemí poté příletová hala. T1 a T2 jsou propojeny budovou Airport Plaza (nabízí obchody, restaurace a další letištní služby) a částí pro výdej zavazadel.

  Terminál 1 využívají Oneworld (jedna z největších aliancí leteckých společností) a SkyTeam. Terminál 2 je základnou pro Eurowings, Germanwings a Lufthansu.

  Přestup na letišti Hamburg

  Minimální doba na přestup se uvádí 35 minut. Letiště Hamburg není příliš velké, a i když budete muset přejít z jednoho konce terminálu na druhý, celý přesun vám bude trvat max 15 minut.

  Spaní na letišti Hamburg

  Co čekat

  Letiště Hamburg se skládá ze dvou propojených terminálů. Hamburské letiště je poměrně rušné, počítejte tak s delšími frontami během odbavení a pasové kontroly.

  Kde spát

  Na letišti není možné v noci přespat, jelikož se každou noc zavírá, a to od 1:00 do 4:00 ráno.

  Ti cestující, kteří se v tuto dobu nacházejí na letišti, jsou nuceni se přesunout do příletové haly a počkat tam, než se letiště znovu otevře pro veřejnost. V příletové oblasti se však nenacházejí žádné lavičky, takže jedinou možností je přespání na podlaze.

  Jeden cestující uvedl, že měl to štěstí se vyspat na gaučích před pekárnou Scoom, od 2:00 do 4:00 je však toto místo uzavřeno z důvodu úklidu.

  Služby na letišti Hamburg

  Wifi zdarma

  Na letišti Hamburg je k dispozici 24hodinové Wi-Fi. Připojte se k síti „HAM AIRPORT FREE WIFI“.

  V rámci Evropské unie můžete také čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek jako doma.

  Jídlo a pití

  Na letišti jsou k dispozici automaty na vodu. Ty najdete ve veřejném prostoru letiště (u výdeje zavazadel 4 a 7) i v provozním prostoru (Gate B53 a C07).

  Vzhledem k tomu, že se letiště v noci zavírá, 24 hodin denně je otevřena pouze pekárna Scoom v příletové hale.

  V budově Airport Plaza je k dispozici také supermarket Edeka (otevřen od 6:00 do 22:00).

  Úschovna zavazadel

  Své zavazadlo si můžete uložit v úschovně Left Luggage, která se nachází v odletové hale T2 (4:30 – 23:00). Menší kufr vás bude stát 107 Kč4 €, běžný kufr 133 Kč5 € a za nadměrné zavazadlo zaplatíte 213 Kč8 € na den. Kromě sazeb za uložení zavazadel zaplatíte také poplatek ve výši 80 Kč3 €.

  Směnárna a bankomaty

  Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete ve veřejném i provozním prostoru letiště.

  Na letišti jsou k dispozici také směnárny Intern. Exchange INTEX. Ty najdete v v odletové hale T1, u výdeje zavazadel T1, u gatů A20 a C08.

  Letištní salónky

  Na hamburském letišti můžete využít tento salonek:

  • Airport Lounge – nachází se v budově Airport Plaza na 3. podlaží. Salonek je otevřen od 5:15 do 21:00. K dispozici jsou mimo jiné také sprchy. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 933 Kč35 €. Salonek umožňuje také vstup na Priority Pass.

  Sprchy

  Sprchy jsou k dispozici na letišti Hamburg. A to za poplatek 133 Kč5 € zahrnující šampon (v případě potřeby ručníku se účtuje příplatek ve výši 266 Kč10 €). Sprchy najdete v budově Airport Plaza a T2 na podlaží příletů.

  Akční letenky na letiště Letiště Hamburg (HAM)

   Další letiště v zemi Německo

   Komentáře