Letiště Montreal (YUL) | odlety, přílety, doprava

📌 Montreal, Kanada🕐 aktuální čas 01:31✈️ IATA kód YUL
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online

Letiště Montreal (YUL) | © airbus777 / Flickr.com

Doprava z letiště Montreal

Nejlepší varianta: 24hodinový autobusový express

24hodinová autobusová expresní linka 747 spojuje letiště s hlavním autobusovým nádražím Gare d’autocars de Montréal. Cesta trvá 45-70 minut. v závislosti na aktuálním provozu.

Lístek stojí 174 Kč10 $ a můžete si jej koupit u řidiče (je třeba mít přesnou částku) nebo na letišti v prodejním automatu (v mezinárodní příletové hale najdete 4 automaty, kde můžete platit hotově nebo kartou).

Je třeba také podotknout, že celodenní jízdenka na montrealskou městskou hromadnou dopravu stojí také 174 Kč10 $, a navíc je tato jízdenka platná i na linku 747.

Alternativní varianta: Městká hromadná doprava

Noční autobus č. 356 vás doveze z letiště do centra Montrealu. Tento spoj jezdí od 1:24 do 4:36. Jízdenku si můžete koupit u řidiče za 61 Kč3.50 $ (děti do 5 let jezdí zdarma). Cesta trvá cca 50 minut.

Autobus č. 209 vás dopraví na blízkou železniční stanici Dorval. Za lístek zaplatíte 61 Kč3.50 $. Autobusy jezdí od 5:42 do 11:58.

Uber

Cesta Uberem z letiště vás bude stát kolem 521 Kč30 $ (za taxi byste zaplatili paušální sazbu ve výši 712 Kč41 $).

  Terminály letiště Montreal

  Letiště Montreal Trudeau je rušné mezinárodní letiště s jedním terminálem, který má 3 hlavní letištní haly: pro vnitrostátní lety (hala A), mezinárodní lety (hala B) a lety mířící do Spojených států (hala C).

  Přestup na letišti Montreal

  Jako minimální doba na přestup pro mezinárodní lety se uvádí 1 hodina, pro vnitrostátní lety vám postačí 30 minut.

  Spaní na letišti Montreal

  Co čekat

  I když je letiště otevřeno 24 hodin denně, nočním pasažérům je umožněno přenocovat pouze ve veřejném prostoru letiště. Všichni cestující nacházející se v letové části budou požádáni o přemístění se do veřejného prostoru.

  Kde spát

  Ve veřejné části letiště se nejlépe vyspíte v odbavovacím prostoru (provozní prostor letiště má v mezinárodní odletové hale řadu vyhrazených odpočívatel a sedadla bez loketních opěrek).

  Služby na letišti Montreal

  Wifi zdarma

  Na kanadském letišti je k dispozici bezplatné Wi-Fi po dobu 60 minut. Připojte se k síti “YUL Wi-Fi“.

  Jakmile uplyne vašich 60 minut, můžete se k Wi-Fi opětovně připojit. Takto se můžete přihlašovat stále dokola.

  Jídlo a pití

  Několik letištních zařízení ve veřejném prostoru je otevřeno 24 hodin:

  • Subway
  • Burger King
  • Paramount

  Úschovna zavazadel

  K dispozici je úschovna (na letišti označena jako “cloakroom”) pro uložení široké škály předmětů, od těch nejmenších (doklady) až po například kolo.

  Za uložení menších věcí zaplatíte 87 Kč5 $ na den. Příruční zavazadlo vás bude stát 122 Kč7 $ na den nebo 434 Kč25 $ na týden.

  Za bundu zaplatíte 87 Kč5 $ na den nebo 347 Kč20 $ na týden. Ceny jsou k dispozici na den nebo týden, a to po dobu až 5 týdnů.

  Budete potřebovat platný průkaz totožnosti a palubní lístek. Úschovnu najdete ve vnitrostátní části a je otevřena 24 hodin.

  Směnárna a bankomaty

  Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete po celém letišti. V mezinádoní části jsou k dispozici také bankomaty v cizí měně (euro).

  Směnárny ICE (International Currency Exchange) najdete ve veřejném i provozním prostoru letiště:

  • Veřejný prostor letiště – příletová část.
  • Provozní prostor letiště – u gatů 01, 50, 53 a 76.

  Letištní salónky

  Na letišti najdete několik letištních salonků:

  • Air Canada Maple Leaf Lounge – tento salonek je určen pouze pro cestující Air Canada.
  • National Bank Lounge (Swissport) – nachází se v mezinárodní části provozního prostoru letiště, mezi gaty 52 a 53. Do salonku budou mít přístup pouze pasažéři mezinárodních letů, kteří budou odlétat od gatů 51 až 68. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 556 Kč32 $. Salonek je otevřen od 5:00 do 23:00 a umožňuje vstup na Priority Pass.

  Sprchy

  Sprchy nejsou na letišti Montreal k dispozici.

  Akční letenky na letiště Letiště Montreal (YUL)

  Další letiště v zemi Kanada

  Komentáře