Letiště Edmonton (YEG) | odlety, přílety, doprava

📌 Edmonton, Kanada🕐 aktuální čas 10:47✈️ IATA kód YEG
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Mezinárodní letiště se nachází 26 km od kanadského města Edmonton.
 • Z Evropy sem létají letecké společnosti KLM (Amsterdam) a od 1. června 2020 Condor (Frankfurt).
 • 2. nejbližším letištěm je Calgary, které je vzdáleno cca 290 km.

Letiště Edmonton (YEG) | © Wwphoto | Dreamstime.com

Doprava z letiště Edmonton

Nejlepší varianta: Autobus

Autobus č. 747 vás dopraví z letiště na autobusovou stanici Century Park, odkud se pohodlně dostanete do centra Edmontonu. Jedná se o expresní spoj, který nezastavuje na jiných zastávkách (jestliže však odjíždíte z letiště z gatu 8, autobus staví v nedalekém outletu Premium Outlet Collection Mall and Costco). Autobusy jsou k dispozici sedm dní v týdnu od 4:10 do 12:30. Nabízejí Wi-Fi zdarma. Za jednosměrnou jízdenku, kterou si koupíte u řidiče, zaplatíte 87 Kč5 $ (je třeba mít přesnou částku).

Alternativní varianta: Skyshuttle

Jedná se o sdílenou službu “door-to-door”, která funguje mezi letištěm a Edmontonem. Zastavuje pouze na požadovaných místech. Jízdné začíná na 313 Kč18 $/osobu.

Uber z letiště Edmonton

Cesta z letiště UberemX vás bude stát od 643 Kč37 $ do 834 Kč48 $.

Terminály letiště Edmonton

Letiště Edmonton má jeden terminál. Ten se skládá ze dvou podlaží. Na 1. podlaží se nachází příletová hala a výdej zavazadel, na 2. podlaží odletová hala a check-in. V mezipatře najdete letištní salonky.

Přestup na letišti Edmonton

Pokud přilétáte z Evropy a přestupujete na letišti v Edmontonu na navazující let v rámci Kanady, jako minimální doba na přestup se uvádí 60 minut. Jestliže přestupujete v Edmontonu a míříte do Spojených států, budete potřebovat 1 hodinu a 15 minut na přestup.

Spaní na letišti Edmonton

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin. Je poměrně hlučné s častými letištními hlášeními. Pozor byste si měli také dávat na zloděje, neboť jeden z letištních zaměstnanců informoval o krádežích na letišti.

Kde spát

Noční cestující uváděli, že na letišti najdete řadu míst, kde se dá poměrně pohodlně vyspat. Pohodlné gauče najdete například u gatu 56 a odpočinkovou zónu u gatu 16.

Služby na letišti Edmonton

Wifi zdarma

Na letišti Edmonton je zdarma dostupné Wi-Fi. Připojte se k síti „EIA_FREE_WIFI“.

Jídlo a pití

Na letišti najdete řadu restaurací a barů, z nichž většina otevírá ve 4:00 ráno. Tato místa jsou otevřena 24 hodin:

 • Restaurace s rychlým občerstvením Tim Hortons (veřejný prostor letiště, centrální hala, přílety, 1. podlaží).
 • Obchod Circle K (veřejný prostor letiště).

Úschovna zavazadel

Úschovna je k dispozici pouze pro pasažéry čekající na navazující let. Musí se prokázat pasem a palubním lístkem (navazující let musí proběhnout do 24 hodin). Za uložení jedné položky zaplatíte od 52 Kč3 $ do 174 Kč10 $ na den. Úschovna je otevřena 24 hodin.

Směnárny a bankomaty

Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete ve veřejném i provozním prostoru letiště.

Pokud si potřebujete vyměnit peníze, na letišti se nacházejí čtyři směnárny:

 • Veřejný prostor letiště: Přílety, 1. podlaží (otevřeno od 10:30 do 22:30); centrální odletová hala, 2. podlaží (5:00-17:00).
 • Vnitrostátní-mezinárodní odletový salonek, u gatu 60 (5:00-22:00); US odletový salonek (4:30-16:30).

Letištní salonky

Plaza Premium Lounge – tento salonek najdete na letiště hned dvakrát, a to u gatu 88 (určen pro lety do Spojených států) a 54 (je určen pro pasažéry mezinárodních a vnitrostátních letů).

Salonek pro mezinárodní lety je otevřen od 4:30 do půlnoci. Umožňuje vstup na Priority Pass. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 1 259 Kč54 $ + DPH na 2 hodiny, za 1 516 Kč65 $ + DPH na 3 hodiny nebo za 2 005 Kč86 $ + DPH na 6 hodin.

Air Canada Maple Leaf Lounge – salonek je určen pouze pro pasažéry letící společností Air Canada.

Sprchy

Sprchy nejsou na letišti k dispozici.

Akční letenky na letiště Letiště Edmonton (YEG)

  Další letiště v zemi Kanada

  Komentáře