Letiště Edmonton (YEG)

Kanada Edmonton, Kanada
Aktuální čas Aktuální čas: 10:28
IATA kód YEG

Letiště Edmonton (YEG) | © Wwphoto | Dreamstime.com

Doprava z letiště Edmonton

Nejlepší varianta: Autobus

Autobus č. 747 vás dopraví z letiště na autobusovou stanici Century Park, odkud se pohodlně dostanete do centra Edmontonu. Jedná se o expresní spoj, který nezastavuje na jiných zastávkách (jestliže však odjíždíte z letiště z gatu 8, autobus staví v nedalekém outletu Premium Outlet Collection Mall and Costco). Autobusy jsou k dispozici sedm dní v týdnu od 4:10 do 12:30. Nabízejí Wi-Fi zdarma. Za jednosměrnou jízdenku, kterou si koupíte u řidiče, zaplatíte 81 Kč5 $ (je třeba mít přesnou částku).

Alternativní varianta: Skyshuttle

Jedná se o sdílenou službu “door-to-door”, která funguje mezi letištěm a Edmontonem. Zastavuje pouze na požadovaných místech. Jízdné začíná na 293 Kč18 $/osobu.

Uber z letiště Edmonton

Cesta z letiště UberemX vás bude stát od 602 Kč37 $ do 781 Kč48 $.

Terminály letiště Edmonton

Letiště Edmonton má jeden terminál. Ten se skládá ze dvou podlaží. Na 1. podlaží se nachází příletová hala a výdej zavazadel, na 2. podlaží odletová hala a check-in. V mezipatře najdete letištní salonky.

Přestup na letišti Edmonton

Pokud přilétáte z Evropy a přestupujete na letišti v Edmontonu na navazující let v rámci Kanady, jako minimální doba na přestup se uvádí 60 minut. Jestliže přestupujete v Edmontonu a míříte do Spojených států, budete potřebovat 1 hodinu a 15 minut na přestup.

Spaní na letišti Edmonton

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin. Je poměrně hlučné s častými letištními hlášeními. Pozor byste si měli také dávat na zloděje, neboť jeden z letištních zaměstnanců informoval o krádežích na letišti.

Kde spát

Noční cestující uváděli, že na letišti najdete řadu míst, kde se dá poměrně pohodlně vyspat. Pohodlné gauče najdete například u gatu 56 a odpočinkovou zónu u gatu 16.

Služby na letišti Edmonton

Wifi zdarma

Na letišti Edmonton je zdarma dostupné Wi-Fi. Připojte se k síti „EIA_FREE_WIFI“.

Jídlo a pití

Na letišti najdete řadu restaurací a barů, z nichž většina otevírá ve 4:00 ráno. Tato místa jsou otevřena 24 hodin:

Úschovna zavazadel

Úschovna je k dispozici pouze pro pasažéry čekající na navazující let. Musí se prokázat pasem a palubním lístkem (navazující let musí proběhnout do 24 hodin). Za uložení jedné položky zaplatíte od 49 Kč3 $ do 163 Kč10 $ na den. Úschovna je otevřena 24 hodin.

Směnárny a bankomaty

Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete ve veřejném i provozním prostoru letiště.

Pokud si potřebujete vyměnit peníze, na letišti se nacházejí čtyři směnárny:

Letištní salonky

Plaza Premium Lounge – tento salonek najdete na letiště hned dvakrát, a to u gatu 88 (určen pro lety do Spojených států) a 54 (je určen pro pasažéry mezinárodních a vnitrostátních letů).

Salonek pro mezinárodní lety je otevřen od 4:30 do půlnoci. Umožňuje vstup na Priority Pass. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 1 193 Kč$54 + DPH na 2 hodiny, za 1 436 Kč$65 + DPH na 3 hodiny nebo za 1 899 Kč$86 + DPH na 6 hodin.

Air Canada Maple Leaf Lounge – salonek je určen pouze pro pasažéry letící společností Air Canada.

Sprchy

Sprchy nejsou na letišti k dispozici.

Další letiště v zemi Kanada


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.