Letiště Calgary (YYC) | odlety, přílety, doprava

📌 Calgary, Kanada🕐 aktuální čas 06:49✈️ IATA kód YYC
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online

Letiště Calgary (YYC) | © Zhukovsky | Dreamstime.com

Doprava z letiště Calgary

Nejlepší varianta: Veřejná autobusová doprava

Z letiště do centra Calgary se dostanete autobusem č. 300.

Ten jezdí každých 30 minut, a to od 4:30 do půlnoci. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 191 Kč11 $. Jedná se o celodenní jízdné platné pro všechny autobusy a vlaky CTrains. Lístek také slouží jako zpětná jízdenka na letiště, pokud cestujete ve stejný den.

Zastávku najdete před příletovou halou. Jízdenku si můžete koupit na letišti, z prodejních automatů na zastávkách nebo u řidiče (je třeba mít přesnou částku). 

Alternativní varianta: Letištní shuttle Allied

Společnost Allied nabízí odvoz z/na letiště. Cena činí 261 Kč15 $ na osobu. Z letiště odjíždí každých 30 minut. Odjíždí ze stanoviště č. 19 a 29.

Uber

V Calgary funguje také služba Uber. Za cestu z letiště zaplatíte kolem 608 Kč35 $ (pro srovnání cesta taxi vás bude stát cca 782 Kč45 $).

  Terminály letiště Calgary

  Mezinárodní letiště Calgary se skládá ze dvou vzájemně propojených terminálů s pěti letištními halami. Terminál 1 odbavuje vnitrostátní lety v letištních halách A, B a C, zatímco Terminál 2 slouží pro mezinárodní lety s halami D a E.

  Mezi oběma terminály se přemístíte pěšky, nebo díky letištní kyvadlové dopravě, která může přepravit až deset cestujících najednou.

  Terminál 2 funguje systémem “call-to-gate”, kdy cestující čekají v hlavní hale, dokud není zvřejněn jejich gate.

  Přestup na letišti Calgary

  Jako minimální doba na přestup pro lety v rámci Kanady se uvádí 35 minut, pro lety do Spojených států 50 minut a pro další mezinárodní destinace 40 minut.

  Spaní na letišti Calgary

  Co čekat

  Letiště je otevřeno 24 hodin. Letištní personál je tolerantní vůči nočním cestujícím. Najdete tady spoustu křesel a laviček, letiště je však velmi rušné.

  Kde spát

  Haly Banff a Kananaskis mají pohodlná kožená křesla. Ve 2. patře se nacházejí polstrovaná sedadla a lavičky a také méně hlučná místa.

  Služby na letišti Calgary

  Wifi zdarma

  Na letišti je k dispozici bezplatné připojení k Wi-Fi. Připojte se k síti “YYC-Free-WiFi“.

  Jídlo a pití

  K dispozici je řada barů a restaurací, 24 hodin je otevřena pouze restaurace s rychlým občerstvením Tim Hortons. Tu najdete v příletové části veřejném prostoru letiště, hala B, blízko dveří 7. 

  Úschovna zavazadel

  Na letišti můžete využít také úschovnu zavazadel. Za uložení bundy zaplatíte 35 Kč2 $, za příruční tašku 87 Kč5 $, za odbavené zavazadlo 174 Kč10 $, za nadrozměrné zavazadlo zaplatíte 261 Kč15 $.

  Uvedené ceny jsou za 24 hodin. K použití úschovny budete potřebovat platný průkaz totožnosti a palubní lístek. Je možné platit pouze kartou.

  Úschovna je otevřena denně od 6:00 do půlnoci a najdete ji ve veřejném prostoru letiště v příletové části. 

  Směnárna a bankomaty

  Letiště Calgary nabízí výběr peněz z bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Své bankomaty tady mají banky Bank of Montreal, Royal Bank, Toronto Dominion Bank nebo Canadian Imperial Bank of Commerce.

   Na letišti je k dispozici také směnárna Travelex. Tu najdete ve veřejném prostoru letiště v mezinárodních příletech (otevřena od 4:00 do 19:30) a také v mezinárodních odletech ve veřejném prostoru letiště (otevřena od 4:00 do 19:30).

   Letištní salónky

   Využít můžete tyto letištní salonky:

   • Aspire Lounge – mezinárodní terminál, provozní prostor letiště, hala E. Salonek je určen pouze pro lety odlétající do Spojených států z haly E. K dispozici jsou sprchy. Salonek je otevřen od 4:30 do 19:00. Umožňuje vstup na Priority Pass. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 730 Kč42 $.
   • Aspire Lounge (mezinárodní lety) – mezinárodní terminál, provozní prostor letiště, salonek je určen pouze pro pasažéry mezinárodních letů odlétajících z haly D. Salonek je otevřen od 4:30 do 23:30. Umožňuje vstup na Priority Pass. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 730 Kč42 $.

   Sprchy

   Kromě zmíněných salonků jsou sprchy k dispozici také v OraOxygen Wellness Spa. Za 15 minut zaplatíte 208 Kč12 $, za 30 minut 347 Kč20 $.

   Akční letenky na letiště Letiště Calgary (YYC)

   Další letiště v zemi Kanada

   Komentáře