Letiště Dubaj (DXB)

Aktuální čas Aktuální čas: 19:07
IATA kód DXB

Letiště Dubaj (DXB) | © Dreamstime.com

Doprava z letiště Dubaj

Nejlepší varianta: Metro

Dubajské letiště je s centrem města spojeno metrem, konkrétně červenou linkou. Stanice se nachází u terminálů 1 a 3. Metro vyjíždí v častých intervalech mezi 5:00 až půlnocí od soboty do středy. Ve čtvrtek je metro v provozu do 1:00, naopak v pátek vyjíždějí první soupravy až v 10:00.

Jízdenky zakoupíte na letišti, cena závisí na počtu zón. V případě cesty z letiště by vám měly vystačit maximálně dvě zóny, cesta tak vyjde na 36 Kč6 DH. Pokud v Dubaji plánujete využívat MHD, doporučujeme zakoupit kartu Nol, kterou si nabijete a poté jednoduše cestujete se slevou. Využít můžete buď jednorázovou červenou za 12,03 Kč2 DH nebo přednabitou stříbrnou za 150 Kč25 DH, kde je 114 Kč19 DH v podobě kreditu.

Alternativní varianta: Autobus

Dalším způsobem přepravy do centra jsou autobusy společnosti RTA, které vyjíždějí od všech tří terminálů v intervalu 10 minut. Pro cestu autobusem je potřeba zakoupit kartu Nol (viz výše).

Uber z letiště

Se službou Uber se do centra Dubaje dostanete za cenu od 403 Kč67 DH.

Terminály letiště Dubaj

Dubajské letiště se skládá ze tří terminálů, odkud své lety provozuje kolem 80 leteckých společností.

Přestup na letišti Dubaj

Terminály 1 a 3 jsou vzájemně propojeny, zatímco terminál 2 stojí na opačné straně letiště. Přesun je zajištěn bezplatnými kyvadlovými autobusy, které fungují nonstop.

Většina přestupů je realizována na terminále 3. Minimální doba pro lety Emirates je stanovena na 60 minut, pro ostatní společnosti platí minimum 90 minut.

Spaní na letišti Dubaj

Co čekat

Hlavní dubajské letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o opravdu velké a prostorné letiště, které je rušné a vytížené i v nočních hodinách. Většina služeb a podniků zde funguje nonstop. V nabídce je i bezplatná a neomezená wifi síť a množství elektrických zásuvek. Vzhledem k vysokému počtu tranzitních letů je letištní personál na nocující pasažéry zvyklý.

Kde spát

Nejlépe jsou pro spaní uzpůsobeny prostory terminálu 3. Naleznete zde hodně sedadel, avšak většina je opatřena pevnými opěrkami. Odpočinkové zóny jsou vybaveny polohovatelnými křesly. Najdete je v halách A a B, ale téměř vždy jsou zcela zaplněny.

Na letišti funguje několik hotelů. Většina se nachází na terminále 3. Pokoj si můžete objednat na celou noc či pouhých pár hodin.

Mezi velké mínusy letiště patří hluk a klimatizace. Nezapomeňte si tedy přibalit teplé oblečení či přikrývku a špunty do uší.

Služby na letišti Dubaj

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení, stačí se připojit k síti “DXB Free WiFi”.

Jídlo a pití

Všechny podniky na letišti fungují 24 hodin denně. Nachází se zde např. Burger King, Costa Coffee, Grab & Go, Taste of India nebo také Yo! Sushi.

Supermarket Spinneys naleznete v příletové hale terminálu 1. Otevřeno je nonstop.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel funguje na terminálech 1 a 3 v příletové zóně. Otevřeno je 24 hodin denně. Cena za 12hodinovou úschovu činí 241 Kč40 DH301 Kč50 DH dle velikosti zavazadla.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty naleznete v dostatečném počtu na všech terminálech. Rovněž směnárny se nacházejí na všech terminálech, otevřeno je nonstop.

Letištní salonky

Terminál 1:

Terminál 2:

Terminál 3:

Sprchy

Sprchy fungují v rámci letištních salonků (viz výše) nebo ve fitness Health Club (terminál 1, gate 115 a terminál 3, hala B). Cena za sprchu je 271 Kč45 DH.

Zdarma se můžete osprchovat na dvou místech terminálu 3: mezi branami B13 a B19 a také C18 a C22.

Akční letenky na Letiště Dubaj (DXB)

Další letiště v zemi Spojené arabské emiráty


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.