Letiště Abú Dhabí (AUH)

Aktuální čas Aktuální čas: 20:42
IATA kód AUH

Letiště Abú Dhabí (AUH) | © Saiko3p - Dreamstime.com

Doprava z letiště Abú Dhabí

Nejlepší varianta:

Každých 30 minut se do centra města svezete s autobusovou linkou A1. Cesta vám zabere cca 45 minut a vyjde vás na 24,05 Kč4 DH.

Jízdenku zakoupíte v automatu na letišti. Autobusy jezdí 24 hodin denně. Zastávka se nachází před východem z každého terminálu.

Alternativní varianta:

Rovněž služby vozů taxi jsou zde pro vás nonstop. Cestu do centra zvládnete rychleji a vyjde vás přibližně na 481 Kč80 DH.

Uber z letiště

Pokud se rozhodnete využít služby Uber, počítejte s cenou od 601 Kč100 DH.

Terminály letiště Abú Dhabí

Letiště Abú Dhabí se skládá ze tří terminálů – nejstarší terminál 1, novější terminál 2 a nejnovější terminál 3, který slouží téměř výhradně pro Etihad Airways. Terminál 2 je určen pro nízkonákladové dopravce (airblue, GoAir, Pegasus Airlines). Terminál 1 využívají ostatní aerolinky, např. British Airways, KLM nebo Royal Jordanian.

V centru Abú Dhabí se nachází ještě jeden terminál, tzv. City Terminal. Ten slouží pro odbavení cestujících, kteří následně na letiště dorazí pouze hodinu před plánovým odletem.

Přestup na letišti Abú Dhabí

Terminály 1 a 3 jsou vzájemně propojeny a chůze mezi nimi by vám neměla zabrat více než 15 minut.

K přesunu na terminál 2 je nutné využít shuttle bus, který vyjíždí každých 15 minut ze zastávky u vchodu 5 (terminál 1) a u odletové haly (terminál 2). Pro přestup počítejte alespoň se 70 minutami.

Spaní na letišti Abú Dhabí

Co čekat

Letiště v Abú Dhabí je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o poměrně velké a rušné letiště, které se vyznačuje dlouhými frontami při bezpečnostních kontrolách. Zdejší personál je na nocující pasažéry zvyklý, avšak cestující si často stěžují na jeho neochotu či neprofesionalitu.

Kde spát

Nejvhodnějším místem pro přespání je prostor terminálu 3. Naleznete tady největší počet sedadel, které se však velmi rychle zaplní.

V horním patře se nacházejí tzv. sleeping pods, kde lze za poplatek přespat. Kvůli hluku a klimatizaci doporučujeme špunty do uší a přikrývku či teplé oblečení.

Služby na letišti Abú Dhabí

Wifi zdarma

Wifi zdarma je k dispozici po celém letišti. Stačí se připojit k “ADAC Free Wireless”.

Jídlo a pití

Na letišti funguje přibližně 30 kaváren, restaurací či bister. Většinu naleznete v tranzitní zóně letiště. Některé podniky mají nonstop otevírací dobu – např. Cinnabon. Ten je umístěn na terminále 3 za bezpečnostní kontrolou.

Starter Supermarket naleznete ve veřejné části letiště v oblasti tzv. Skypark Plaza. Otevírací doba je 24 hodin denně.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel funguje na terminále 1 a 3 v příletové hale. Otevřeno má nonstop.

Cena za 24 hodin se pohybuje mezi 126 Kč21 DH189 Kč31.50 DH dle velikosti zavazadla.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank naleznete po celém letišti. Rovněž směnáren je zde nespočet, nacházejí se na všech terminálech. Otevírací doba se liší, ale většina má otevřeno 24 hodin denně.

Letištní salonky

Salonky naleznete pouze na terminálech 1 a 3.

Terminál 1:

Terminál 3:

Do salonků dopravce Etihad Airways lze vstupovat pouze na základě letenky do třídy business. Ostatní salonky umožňují vstup pomocí Priority Pass a Lounge Pass nebo za jednorázové vstupné začínající na 1 042 Kč173.25 DH.

Většina salonků má nonstop otevírací dobu. Salonky jsou plně klimatizovány, k dispozici je občerstvení a nápoje. Součástí je TV, telefon a wifi připojení.

Sprchy

Sprchy naleznete poblíž odletových bran 32 a 37. Použití je zdarma.

Akční letenky na Letiště Abú Dhabí (AUH)

Další letiště v zemi Spojené arabské emiráty


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.