Letiště Dubaj Al Maktoum (DWC) | odlety, přílety, doprava

📌 Dubaj, Spojené arabské emiráty 🕐 aktuální čas 18:30 ✈️ IATA kód DWC
🗺️ mapa letiště 🛫 odlety online 🛬 přílety online
  • Letiště Al Maktoum se nachází u města Jebel Ali a přibližně 37 km od centra Dubaje.
  • Slouží především charterovým a nízkonákladovým dopravcům. Jediné celoroční linky provozuje Aeroflot, flydubaiWizz Air. Nejbližší přímé spoje jsou z Berlína (TUIfly) a Katovic (Wizz Air).
  • Zatím se jedná o sekundární letiště Dubaje, tím primárním je Dubaj (DXB). V budoucnu by jej Al Maktoum měl zcela nahradit.

Letiště Dubaj Al Maktoum (DWC) | © Marlin Lehmann / Flickr.com

Doprava z letiště Dubaj Al Maktoum

Nejlepší varianta: Autobus

Nejlevnější možností dopravy je autobusová linka č. F55, která vás jednou za hodinu odveze ke stanici metra Ibn Battuta. Cesta trvá asi 40 minut. Před vstupem do autobusu si musíte zakoupit kartu Nol, se kterou vás jízda vyjde na 47 Kč7.50 DH. Karty jsou k dispozici na letišti u stánku RTA. V nočních hodinách jezdí linka č. F55A, která končí u autobusového nádraží.

Alternativní varianta: Taxi

Stanice taxi se nachází před budovou terminálu. Jízda do Dubaje se pohybuje kolem 849 Kč135 DH1 006 Kč160 DH.

Uber z letiště

Se službou Uber se do centra dostanete za cenu začínající na 843 Kč134 DH.

Terminály letiště Dubaj Al Maktoum

Letiště se skládá z jednoho terminálu, kde své lety provozuje celkem 15 dopravců. Příkladem je Aeroflot, flydubai, Iberia, Pobeda, TUIfly či Wizz Air.

Přestup na letišti Dubaj Al Maktoum

Al Maktoum pro přestup pravděpodobně nevyužijete. Pokud ano, ponechte si v rezervě alespoň 60 minut.

Spaní na letišti Dubaj Al Maktoum

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o menší letiště, které je mimo sezónu klidné a ne příliš rušné. Terminál je nový a velmi moderní. V současné době stále probíhají stavební práce, v budoucnu by letiště mělo být největším vzdušným přístavem světa.

Pokud se zde rozhodnete nocovat, jistě vám pomůže neomezená wifi síť a několik nonstop podniků. Zdejší personál nemá se spícímí cestujícími žádný problém.

Kde spát

Ačkoliv je letiště nové, jeho vybavení je značně limitováno. Naleznete zde omezený počet sedadel, která mají pevnou loketní opěrku. Jedinou možností je tak přespat ve spacáku na zemi.

Služby na letišti Dubaj Al Maktoum

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení, stačí se připojit k síti “DWC Free WiFi”.

Jídlo a pití

Na letišti funguje pouze omezený počet podniků. Otevřeno nonstop mají pouze kavárny Express Hut Café, Costa CoffeePronto. Dále zde nalezneme McDonald’s a restauraci Olives.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank jsou rozmístěny po celém letišti. V odletové hale se nachází směnárna Emirates NBD, v příletové hale pak Sharaf Exchange a UAE Exchange.

Letištní salonky

Marhaba Lounge je pro své hosty otevřen 24 hodin denně. Naleznete jej v 1. patře za bezpečnostní kontrolou. Vstup je umožněn držitelům Lounge Pass a Priority Pass. Salonek je klimatizován a vybaven wifi připojením a televizorem. K dispozici je denní tisk, menší občerstvení a bohatá nabídka nápojů.

Sprchy

Sprchu si můžete dát zdarma mezi odletovými branami 1 a 6 a v mezipatře poblíž Marhaba Lounge.

Akční letenky na letiště Letiště Dubaj Al Maktoum (DWC)

Další letiště v zemi Spojené arabské emiráty

Komentáře