Letiště Bombaj (BOM)

Indie Bombaj, Indie
Aktuální čas Aktuální čas: 01:59
IATA kód BOM

Letiště Bombaj (BOM) | © Bankar3pramod - Dreamstime.com

Doprava z letiště Bombaj

Nejlepší varianta: Taxi

Z letiště se do centra Bombaje nejsnadněji dostanete taxi za 25 minut, cesta však může trvat až 2 hodiny, v závislosti na aktuálním provozu.

Na letišti v Bombaji najdete dva druhy taxíků, které mají na letišti povoleno operovat: taxi s taxametrempředplacené taxíky. Klasické taxi s taxametry jsou černo-žluté barvy, zatímco předplacené taxi jsou známé jako “Cool Cabs” a nabízejí pasažérům klimatizaci.

Doporučujeme vám předplacené taxíky, protože se jedná o oficiální vládní taxi s pevnými tarify. Pokud jde o předplacené taxíky, sazba se pohybuje kolem 134 Kč500 ₹160 Kč600 ₹ a za klasické taxíky s taxametrem zaplatíte 167 Kč625 ₹187 Kč700 ₹.

Alternativní varianta: BEST autobusy

Mezi letištěm a centrem města Bombaj neexistuje přímá autobusová doprava, ale několik autobusových linek společnosti BEST vás dopraví na vlakové stanice, odkud se dostanete do centra Bombaje.

Autobusové linky MSRTC vás dopraví do vzdálenějších měst, například do Puné nebo Goa.

Z mezinárodního terminálu jezdí dva autobusy společnosti BEST. Linka č. 321 spojuje terminál s železniční stanicí Vile Parle East (z terminálu 1 je vzdálena 2,1 km). Autobus č. 308 vás doveze na vlakové nádraží Andheri (vzdáleno z terminálu 2 cca 5 km). Jezdí od 5:10 do 22:10.

Lístek si můžete koupit u řidiče za 1,34 Kč5 ₹. Cena je za autobus bez klimatizace do 5 km, autobus s klimatizací do 5 km stojí 1,60 Kč6 ₹ (cena za jízdenku se odvíjí od vzdálenosti dané lokality, v roce 2019 bylo navíc jízdné v Bombaji zlevněno).

Uber

V Bombaji je také k dispozici služba Uber. Za cestu z letiště zaplatíte kolem 120 Kč450 ₹. Kromě Uberu můžete využít také službu Ola Cabs.

Terminály letiště Bombaj

Letiště v Bombaji má dva velké terminály. Terminál 1 slouží pro vnitrostátní lety a má celkem 3 budovy: 1A, 1B a 1C (terminál 1A je nejstarší). Mezinárodní lety zajišťuje nový terminál 2. Mezi oběma terminály se přemístíte bezplatným autobusem (je třeba mít s sebou platnou letenku na následující let).

Přestup na letišti Bombaj

Letecká společnost Air India uvádí jako minimální dobu na přestup mezi vnitrostátními lety 1 hodinu. Pro mezinárodní lety od 90 minut do 2 hodin.

Spaní na letišti Bombaj

Co čekat

Cestující uvádějí, že bezpečnostní kontroly jsou často velmi dlouhavé, takže přijeďte na letiště s dostatečným časovým předstihem. Terminál 2 je pohodlnější, nabízí moderní vybavení a mnoho sedadel.

Kde spát

Noční pasažéři se nechali slyšet, že provozní prostor letiště je pohodlnější než veřejná část, která má omezený počet sedadel. V obou terminálech najdete lavičky podobné posteli. V T2 se nejlépe vyspíte u gatů 67 a 78, kde najdete pohodlná sedadla a spací lavičky. V T1 u gatu 45 jsou k dispozici lavičky.

Služby na letišti Bombaj

Wifi zdarma

Na letišti v Bombaji je dostupné bezplatné Wi-Fi. Budete však potřebovat indické mobilní číslo, na které vám bude zaslán přístupový kód.

Pokud nemáte indické telefonní číslo, na informacích vám mohou dát “wifi voucher”. Jestliže se přepravujete mezi terminály, přístupový kód získáte u informačního pultu v zavazadlové části letiště.

Jídlo a pití

Letištní bary a restaurace najdete v obou terminálech, a to ve veřejném i provozním prostoru letiště. Mají různou otevírací dobu, 24 hodin je otevřena pouze kavárna The Beer Cafe nacházející se ve veřejném prostoru T2 (blízko parkoviště).

Úschovna zavazadel

V obou terminálech je k dispozici úschovna zavazadel, kde si můžete uložit vaše osobní věci až na 90 dní. Vaše zavazadla si můžete nechat ve vnitrostátním terminálu a vyzvednout si je v mezinárodním terminálu, nebo naopak.

Sazby začínají na 48 Kč180 ₹ za zavazadlo do 7 kg. Nad 7 kg se vám bude účtovat poplatek ve výši 67 Kč250 ₹, a to až na 6 hodin. Za přemístění zavazadel mezi terminály zaplatíte 61 Kč228 ₹ za standardní kufr a 91 Kč342 ₹ za nadrozměrné položky.

Úschovny zavazadel najdete v terminálu 1B a v mezinárodním terminálu.

Směnárna a bankomaty

Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete v obou terminálech:

Na letišti jsou k dispozici také směnárny:

Letištní salónky

V mezinárodním terminálu T2 můžete využít tyto salonky:

Sprchy

Sprchy na letišti v Bombaji jsou k dispozici pouze v salonku Aviserv Lounge.

Další letiště v zemi Indie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.