Letiště Kalkata (CCU) | odlety, přílety, doprava

📌 Kalkata, Indie🕐 aktuální čas 07:19✈️ IATA kód CCU
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Mezinárodní letiště Subháse Čandry Boseho se nachází 17 km od indického města Kalkata.
 • Dostanete se sem například z Dubaje aerolinkami Air India, Emirates, IndiGo. Z Bangkoku létají společnosti Bhutan Airlines, Thai Airways nebo SpiceJet.
 • Letiště Kalkata je nejstarším letištěm v Indii.

Letiště Kalkata (CCU) | © Zatletic - Dreamstime.com

Doprava z letiště Kalkata

Nejlepší varianta: Taxi

Do centra města Kalkaty se dostenete taxíkem. Cesta trvá zhruba 50 minut. Vezměte si žluté vládní taxi, které jsou předplacené. Taxikáři vám tak nemůžou zaúčtovat vyšší částku (využít můžet také společnost Mega Cabs, jejich ceny jsou však vyšší).

V hlavním terminálu u gatu 3C a naproti gatům 4A a 4B v příletové hale ve venkovní části najdete rezervační pulty, u kterých zaplatíte za cestu do vámi požadované destinace.

Cesta do Sudder Street (v centru města) předplaceným taxíkem vás vyjde na 113 Kč350 ₹.

Alternativní varianta: Autobus

K dispozici je několik autobusových linek mezi letištěm a centrem města. Autobusová zastávka se nachází na příletové úrovni hlavního terminálu. Autobusy jezdí denně cca od 8:00 do 21:30.

 • Trasa VS1 – odveze vás z letiště do čtvrti Esplanade v centrální Kalkatě. Autobus jezdí od 8:15 do 20:00. Cesta trvá cca 1 hodinu a 15 minut. Autobusy jezdí každých 30 minut.
 • Trasa VS2 – autobus vás odveze do města Háura, které se nachází u Kalkaty. Autobusy jezdí od 8:00 do 19:45/21:00. Cesta trvá 1 hodinu a 20 minut. Spoje vyjíždějí každých 10 minut.
 • Trasa VS8 – tato autobusová linka vás dopraví do části Tollygunge v jižní Kalkatě. Autobusy jezdí od 10:00 do 18:30. Cesta trvá hodinu a půl.
 • Trasa V1 – tyto autobusy vás také dopraví do Tollygunge. Jezdí od 8:15 do 21:15. Cesta trvá hodinu a půl, autobus odjíždí každých 20 minut.

Za lístek zaplatíte kolem 16,08 Kč50 ₹.

Uber z letiště Kalkata

Na letišti v Kalkatě také velmi dobře funguje služba Uber. Cesta Uberem Go z letiště na ulici Sudder Street v centru vás bude stát od 74 Kč230 ₹ do 96 Kč300 ₹.

Terminály letiště Kalkata

Letiště Kalkata se skládá z moderního šestipodlažního terminálu ve tvaru písmene L rozděleného na domácí a mezinárodní část.

Bývalý vnitrostátní terminál stále odbavuje několik regionálních letů a bývalý mezinárodní terminál se používá pro charterové lety pro Hadždž (pouť do Mekky).

Přestup na letišti Kalkata

Minimální doba na přestup z vnitrostátního na mezinárodní let činí 3 hodiny a 10 minut. Z mezinárodního letu na vnitrostátní činí 60 minut.

Spaní na letišti Kalkata

Co čekat

Cestující označují letiště za čisté a bezpečné s dostatečným počtem míst k sezení. Letištní personál je shovívavý vůči nočním pasažérům. Terminál je však hlučný a chladný.

Kde spát

Většina sedadel je opatřena loketními opěrkami, nejpohodlněji se tak vyspíte na podlaze.

Služby na letišti Kalkata

Wifi zdarma

Na letišti v Kalkatě je k dispozici bezplatné Wi-Fi po dobu 45 minut. Připojte se k síti „Tata Docomo Wi Fi“. Prostřednictvím SMS obdržíte vaše přihlašovací údaje.

Jídlo a pití

Ve veřejné i provozní části letiště najdete dostatek barů a restaurací, žadné z nich však nejsou otevřeny 24 hodin.

Úschovna zavazadel

Na letišti je k dispozici úschovna, kde si můžete uložit svá zavazadla až na 30 dní. Za uložení jednoho zavazadla na 24 hodin zaplatíte 6,43 Kč20 ₹, za každý další den 12,87 Kč40 ₹ (maximálně 30 dnů).

Úschovny najdete v příletové hale u přepážky 18 (blízko gatu 3C) a také v odletové části u gatu 3C. Jsou otevřeny 24 hodin.

Směnárny a bankomaty

Na letišti najdete dostatek bankomatů, a to jak ve veřejném, tak i provozním prostoru letiště. Dejte si však pozor na výši poplatku za výběr a ještě před odletem si ověřte jejich výši a denní limit.

V příletové hale najdete také celkem 7 směnáren.

Letištní salonky

Na letišti můžete využít tento salonek v mezinárodní části:

 • Travel Club – mezinárodní odlety, provozní prostor letiště. Salonek je otevřen 24 hodin. Není možné si koupit vstup až na místě, je třeba si jej rezervovat online. Za 3 hodiny zaplatíte 555 Kč£ 18.50 na osobu.

Sprchy

Sprchy nejsou na letišti v Kalkatě k dispozici.

Akční letenky na letiště Letiště Kalkata (CCU)

  Další letiště v zemi Indie

  Komentáře