Letiště Kalkata (CCU)

Indie Kalkata, Indie
Aktuální čas Aktuální čas: 19:01
IATA kód CCU

Letiště Kalkata (CCU) | © Zatletic - Dreamstime.com

Doprava z letiště Kalkata

Nejlepší varianta: Taxi

Do centra města Kalkaty se dostenete taxíkem. Cesta trvá zhruba 50 minut. Vezměte si žluté vládní taxi, které jsou předplacené. Taxikáři vám tak nemůžou zaúčtovat vyšší částku (využít můžet také společnost Mega Cabs, jejich ceny jsou však vyšší).

V hlavním terminálu u gatu 3C a naproti gatům 4A a 4B v příletové hale ve venkovní části najdete rezervační pulty, u kterých zaplatíte za cestu do vámi požadované destinace.

Cesta do Sudder Street (v centru města) předplaceným taxíkem vás vyjde na 93 Kč350 ₹.

Alternativní varianta: Autobus

K dispozici je několik autobusových linek mezi letištěm a centrem města. Autobusová zastávka se nachází na příletové úrovni hlavního terminálu. Autobusy jezdí denně cca od 8:00 do 21:30.

Za lístek zaplatíte kolem 13,35 Kč50 ₹.

Uber z letiště Kalkata

Na letišti v Kalkatě také velmi dobře funguje služba Uber. Cesta Uberem Go z letiště na ulici Sudder Street v centru vás bude stát od 61 Kč230 ₹ do 80 Kč300 ₹.

Terminály letiště Kalkata

Letiště Kalkata se skládá z moderního šestipodlažního terminálu ve tvaru písmene L rozděleného na domácí a mezinárodní část.

Bývalý vnitrostátní terminál stále odbavuje několik regionálních letů a bývalý mezinárodní terminál se používá pro charterové lety pro Hadždž (pouť do Mekky).

Přestup na letišti Kalkata

Minimální doba na přestup z vnitrostátního na mezinárodní let činí 3 hodiny a 10 minut. Z mezinárodního letu na vnitrostátní činí 60 minut.

Spaní na letišti Kalkata

Co čekat

Cestující označují letiště za čisté a bezpečné s dostatečným počtem míst k sezení. Letištní personál je shovívavý vůči nočním pasažérům. Terminál je však hlučný a chladný.

Kde spát

Většina sedadel je opatřena loketními opěrkami, nejpohodlněji se tak vyspíte na podlaze.

Služby na letišti Kalkata

Wifi zdarma

Na letišti v Kalkatě je k dispozici bezplatné Wi-Fi po dobu 45 minut. Připojte se k síti „Tata Docomo Wi Fi“. Prostřednictvím SMS obdržíte vaše přihlašovací údaje.

Jídlo a pití

Ve veřejné i provozní části letiště najdete dostatek barů a restaurací, žadné z nich však nejsou otevřeny 24 hodin.

Úschovna zavazadel

Na letišti je k dispozici úschovna, kde si můžete uložit svá zavazadla až na 30 dní. Za uložení jednoho zavazadla na 24 hodin zaplatíte 5,34 Kč20 ₹, za každý další den 10,68 Kč40 ₹ (maximálně 30 dnů).

Úschovny najdete v příletové hale u přepážky 18 (blízko gatu 3C) a také v odletové části u gatu 3C. Jsou otevřeny 24 hodin.

Směnárny a bankomaty

Na letišti najdete dostatek bankomatů, a to jak ve veřejném, tak i provozním prostoru letiště. Dejte si však pozor na výši poplatku za výběr a ještě před odletem si ověřte jejich výši a denní limit.

V příletové hale najdete také celkem 7 směnáren.

Letištní salonky

Na letišti můžete využít tento salonek v mezinárodní části:

Sprchy

Sprchy nejsou na letišti v Kalkatě k dispozici.

Další letiště v zemi Indie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.